Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 11d. 20:54 , Atnaujinta: 2020 spalio 11d. 21:35

Laisvės partija švenčia savo pergalę, A.Armonaitė: „Norėtume dalyvauti valdančiojoje koalicijoje“

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija iššovė šampaną. Partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė yra tvirtai įsitikinusi, kad tai jau pergalė – partija peržengs 5 procentų kartelę ir pateks į Seimą. Tačiau apie koalicijos formavimą kalbėti, sako ji, per anksti.

„Esame pasiruošę antram turui, norime parodyti, kad Laisvės partija yra pasiruošusi įgyvendinti pokyčius, kuriuose esame pažadėję savo rinkėjams. Norėtume dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, bet žiūrėsime, kaip ir su kuo“, – laikydama šampano taurę sakė A.Armonaitė. Tačiau patikino, kad šią naktį jokių derybų dėl koalicijos nevyks: „Antras turas dar laukia“.

Beatričės Bankauskaitės nuotr./Laisvės partija
Beatričės Bankauskaitės nuotr./Laisvės partija

Ankščiau 15min A.Armonaitė sakė, kad partija padarė viską, ką galėjo, todėl rinkimų rezultatų laukė ramiai.

„Aš asmeniškai Lietuvą apvažiavau du kartus, nuo pat partijos įsteigimo praėjusiais metais bendravome su žmonėmis, 12 valandų pristatinėjome programą ir pasiekėme Lietuvos rekordą.

Jaučiamės padarę viską. Dabar tikiuosi, kad rinkėjai išgirdo mūsų pozityvios politikos žinią ir ramiai laukiame rezultatų“, – teigė A.Armonaitė.

Kiek partija tikisi gauti mandatų, pirmininkė nedetalizavo, bet sakė besitikinti, kad už Laisvės partiją balsavo 100 tūkst. žmonių.

„Man atrodo, kad Lietuvoje gyvena tiek ir dar daugiau žmonių, kurie tiki pozityvios politikos perspektyva, kurie nori politikoje matyti daugiau drąsos, liberalių sprendimų. Tai 100 tūkst. balsų mes kėlėme kaip tikslą, bet visai netrukus pažiūrėsime, kiek atidavė mums žmonės“, – pozityviai nusiteikusi buvo A.Armonaitė.

Kalbėdama apie žmonių aktyvumą ji pažymėjo, kad ją džiugina išankstinis balsavimas ir užsienio lietuvių aktyvumas, tačiau liūdina tai, kad ne vienas žmogus, esantis izoliacijoje, negalėjo atiduoti savo balso.

Politikė akcentavo ir tai, kad reikėtų žiūrėti ne tik į artimą – ketverių metų ateitį, bet šiek tiek toliau. „Aš norėčiau, kad Lietuvoje politikai į politinę ateitį žiūrėtų plačiau. Taip ir mes, mūsų programa yra ne ketveriems, o dešimčiai metų, man atrodo, tai yra svarbu“, – sako ji.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

Dėkojo komandai už jų darbus

Belaukiant rezultatų A.Armonaitė kreipėsi į savo komandą, partijos narius ir dėkojo jiems už įvykdytus darbus bei nuostabią kompaniją.

„Žmonės nori pozityvumo, drąsių idėjų, jie nenori, kad jiems meluotų. <...> Man atrodo, kad jie nenori kapstytis praeityje. (...) Reikia drąsiai pasitikti ateitį, – komandai kalbėjo partijos pirmininkė. – Linkiu, kad nevirstume tais politikais, kurie užsideda kostiumą, švarką, susilaižo plaukus ir yra nuostabieji“.

Laisvės partija pristatydama rinkiminę programą savo pagrindiniu prioritetu įvardijo švietimą, naujos ekonomikos galimybes bei žmogaus teisių klausimus. Daugiau galite skaityti – čia.

A.Armonaitė anksčiau nedetalizavo, kiek postų partija tikisi Seime bei su kuo galėtų dirbti koalicijoje. Tačiau neatmetė galimybės dirbti nei su konservatoriais, nei su buvusiais bendražygiais iš Liberalų sąjūdžio.

Pasak pirmininkės, partija prie valdančiosios koalicijos galėtų prisidėti, jeigu šiai bus tinkami Laisvės partijos deklaruojami konkretūs prioritetai ir tikslai. A.Armonaitė, kalbėdama apie tai, su kuo koalicijoje dirbti negalėtų, įvardijo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) ir pavadino partijos elgesį neliberaliu.

Komentarai: 11

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min