Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 26d. 11:25 , Atnaujinta: 2020 spalio 26d. 11:28

A.Armonaitė neatskleidžia, kokių ministerijų sieks, Liberalų sąjūdžiui siūlo neskubėti sėstis į postus

Į formuojamą centro dešinės koaliciją besijungiančios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė neatskleidžia, į kokių ministerijų vadovų postus norėtų pretenduoti ši politinė jėga. Anot jos, formuojant koaliciją pirmiausia svarbu susitarti dėl tikslų ir priemonių, o tada dalytis postus.

Pirmadienį naujienų agentūra BNS rengia į Seimą patekusių politinių partijų lyderių spaudos konferencijas, skirtas aptarti antrojo rinkimų turo rezultatams.

Jas galite žiūrėti čia:

A.Armonaitė dėkojo rinkėjams, balsavusiems už Laisvės partiją. Ji sakė besidžiaugianti rezultatais. Taip pat – ir savo rezultatais Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje, kur ji, negalutiniais duomenimis, aplenkė konservatorių kandidatę Dalią Asanavičiūtę.

Laisvės partijos atstovas, išrinktas į Seimą, Vytautas Mitalas sakė besitikintis, kad su profesionalia komanda pavyks įgyvendinti darbus, dėl kurių už šią politinę jėgą balsavo rinkėjai. Pirmiausia – švietimo, ekonomikos, žmogaus teisių srityse.

A.Armonaitė nurodė svajojanti, kad formuojant koalicijas būtų susitarta dėl tikslų, tada kalbama apie priemones ir galiausiai apie postus.

„Mes kalbėjome apie švietimą, apie ekonominę laisvę, žmogaus teisių problemas, ir tai suponuoja, kad Laisvės partija tarsi tose srityse norėtų veikti“, – teigė A.Armonaitė.

Tačiau, kaip aiškino ji, labai svarbu dėl visko rasti susitarimą tarp koalicijos partnerių, galimos būsimosios premjerės Ingridos Šimonytės ir prezidento Gitano Nausėdos, turėsiančio tvirtą žodį dėl to.

„Tai šiandien pasakyti, kad mes norėtume į vieną ar kitą ministeriją, aš manau, man būtų labai neatsakinga ir nenorėčiau to daryti“, – komentavo ji.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Mitalas, Aušrinė Armonaitė, Evelina Dobrovolska
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Mitalas, Aušrinė Armonaitė, Evelina Dobrovolska

A.Armonaitė tikino, kad partija neskaičiavo, kiek iš viso portfelių galėtų siekti, jokių formulių dėl to neišvedinėjo.

Liberalų sąjūdžiui nurodžius kelis galimus savo kandidatus į ministrus, A.Armonaitė linkėjo kolegoms neskubėti sėstis į postus, o pirmiausia pagalvoti, ką norėtų nuveikti žmonių labui.

Paklausta, ar švietimo, mokslo ir sporto ministro postas nebus tas susikirtimo taškas su Liberalų sąjūdžiu, A.Armonaitė sakė, kad konkurencija ir daugiau kandidatūrų į tokią svarbią poziciją yra gerai Lietuvai.

Laisvės partija, anot jos, gali pasiūlyti ne vieną kandidatą į Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos vadovus. Kitos partijos, įskaitant konservatorius, – taip pat.

„Tai, man atrodo, reikės rinktis ir išsirinkti tą geriausią, su kuriuo pavyktų įgyvendinti idėjas. Čia yra svarbiausia. Mes apie jokias trintis nekalbame. Man labai svarbu iš tiesų, kad švietime padarytume pokyčius gana greitai, jog jau kai kas atsispindėtų nuo kitų mokslo metų, pavyzdžiui, IT, programavimas mokyklose. <...>. O kas jau bus už tai atsakingas, jau vėlesnės diskusijos klausimas“, – kalbėjo A.Armonaitė.

Paklausta, kaip vertina Vyriausybės kovą su koronavirusu ir sprendimus dėl lokalaus karantino, A.Armonaitė aiškino, kad reikia daugiau duomenų. Ji taip pat sakė, kad galima pasinaudoti išmaniosiomis technologijomis kovojant su COVID-19 plitimu.

Laisvės partijos pirmininkė teigė, kad norėtųsi, jog visuotinio karantino nebūtų, svarbu, kad daugiau žmonių dirbtų nuotoliniu būdu. Tačiau jeigu naujai susirgusių skaičiai sieks tūkstančius, to atmesti negalima.

Turės 11 atstovų

Naujos kadencijos Seime dirbs 11 Laisvės partijos atstovų.

Daugiamandatėje apygardoje spalio 11 dieną į parlamentą buvo išrinkti 8 partijos kandidatai.

Dar 3 Laisvės partijos atstovai buvo išrinkti antrajame Seimo rinkimų ture, vykusiame sekmadienį.

Pirmadienio naktį trys dabar opozicijoje dirbančios partijos – Seimo rinkimus laimėjusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – paskelbė deklaraciją, kurioje teigiama, kad šios politinės jėgos yra pasiryžusios telktis ir formuoti koaliciją bei Vyriausybę, vadovaujamą Ingridos Šimonytės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min