Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Černiauskas – apie mokymuose Maskvoje dalyvavusius profsąjungiečius: „Lietuviai neturi nieko prieš rusus“

Artūras Černiauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Artūras Černiauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Į mokymus Maskvoje vykę Lietuvos profesinių sąjungų atstovai sulaukė nepritarimo - Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas pareiškė, kad jie pasielgė neapgalvotai. Tačiau profesinių sąjungų vadovas Artūras Černiauskas tikina, kad politika jiems nerūpi ir profsąjungiečių dalyvavime renginyje Maskvoje nemato nieko blogo.

Penki Lietuvos profesinių sąjungų atstovai daugiau nei savaitę dalyvavo Maskvoje vykusiuose mokymuose „Profesinės sąjungos pilietinėje visuomenėje“, vieno iš jų išlaidas apmokėjo Utenos rajono savivaldybė.

Ši žinia sulaukė neigiamos reakcijos Lietuvoje. A.Sysas pareiškė turėjęs informacijos apie profesinių sąjungų atstovų planuojamą vizitą ir rekomendavęs to nedaryti.

„Manyčiau, kad jie pasielgė šiek tiek neapgalvotai. Mes žinome, kaip dirba ranka rankon net nepriklausomos profesinės sąjungos su prezidentu V.Putinu, nes teko kažkada būti jų suvažiavimuose ir matyti šitą vyksmą. Manau, kad profesinės sąjungos, jų žinių bagažas nebūtų sumažėjęs, jei jie nebūtų ten nuvažiavę“, – BNS sakė Seimo vicepirmininkas. 

Tuo tarpu profesinių sąjungų vadovas Artūras Černiauskas, duodamas interviu propagandiniu vadinamam Rusijos portalui rubaltic.ru, pareiškė, kad tokiame elgesyje nieko blogo nėra. Jis teigė, kad profesinių sąjungų susitikimuose politinių klausimų stengiamasi vengti ir kalbama apie darbuotojų teises. 

Tačiau šią padėtį sukūrė kaip tik politikai, o ne paprasti žmonės. Lietuvių tauta neturi nieko prieš rusų tautą.

Kalbėdamas apie kritiką dėl šio vizito A.Černiauskas bandė gintis: „Nepasakyčiau, kad tai buvo kritika. Buvo fakto, kad mūsų nariai buvo Rusijoje, konstatavimas. Aš suprantu politinę padėtį. Tačiau šią padėtį sukūrė kaip tik politikai, o ne paprasti žmonės. Lietuvių tauta neturi nieko prieš rusų tautą.

Politinė aplinka galbūt ir verčia kai kuriuos lyderius išsakyti savo nuomonę apie tokių kelionių tikslingumą. Tačiau aš manau, kad tai susiję net ne su situacija Ukrainoje: tiesiog Lietuvoje dabar daug kalbama apie naują Darbo kodeksą, naują socialinį modelį, ir tam, kad sumažintų profesinių sąjungų galimybę dalyvauti protesto akcijose, tokie vertinimai ir atsiranda“. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min