Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 14d. 15:02

A.Juozaitis kurs partiją ir koja kojon su N.Puteikiu eis į Seimą

Naglis Puteikis ir Arvydas Juozaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Naglis Puteikis ir Arvydas Juozaitis

Į antrąjį prezidento rinkimų turą nepatekę filosofas Arvydas Juozaitis bei Seimo narys Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis eidami į kitus Seimo rinkimus žada bendradarbiauti. A.Juozaitis sako asociacijos „Lietuva yra čia“ pagrindu kursiantis partiją.

A.Juozaitis 15min pasakojo, kad asociacija „Lietuva yra čia“ buvo varomoji jėga jam siekiant prezidento posto.

„Kaip partija ji bus registruota, ko gero, vasaros viduryje“, – kalbėjo jis.

Iki 2 tūkst. narių, kurių reikia partijos steigimui, anot A.Juozaičio, trūksta nedaug.

„Yra branduolys, aktyvistų yra keli šimtai. O taip tinklas – virš 1 tūkst. gerokai“, – dėstė politikas ir pridūrė, kad partijos veikloje galbūt dalyvaus kai kurie tautininkai.

Karolio Bakūno nuotr./Arvydas Juozaitis
Karolio Bakūno nuotr./Arvydas Juozaitis

N.Puteikis neatmeta galimybės grįžti pas „valstiečius“

Prieš Seimo rinkimus, kaip teigė A.Juozaitis, partija kooperuosis su N.Puteikio vadovaujama Centro partija. Tai patvirtino ir pats N.Puteikis.

„Pagrindinė misija dabar ruoštis 2020 metų Seimo rinkimams. Bus priešlaikiniai – priešlaikiniams. Galvoju, kad mes darysim susitarimą su A.Juozaičio rėmėjais, kad galėtume kartu dalyvauti“, – 15min teigė jis.

Baigiantis išankstinio balsavimo prezidento rinkimuose laikotarpiui N.Puteikis savo rinkėjus paragino balsuoti už kitus du kandidatus rinkimuose arba Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) remiamą premjerą Saulių Skvernelį, arba filosofą A.Juozaitį.

Anksčiau N.Puteikis S.Skvernelį išvadino „pačiu liberaliausiu nariu“ ir paliko Seimo LVŽS frakciją. Klausiamas, ar dabar į ją ketina sugrįžti, Seimo narys tokios galimybės neatmetė.

Vieną dieną kandidatuoji, kitą dieną agituoji už kitus.

„Politikoj niekada nieko nereikia atmesti. Vieną dieną kandidatuoji, kitą dieną agituoji už kitus“, – komentavo jis.

Nepaisant paraginimo balsuoti už kitus, N.Puteikis sulaukė 11 204 rinkėjų palaikymo ir galutiniame pirmojo prezidento rinkimų turo sąraše užėmė priešpaskutinę vietą.

Politikas tikino, kad džiaugiasi tokiu rezultatu: „Aš dėkingas visiems, kurie padėjo man surinkti parašus, dėkingas tiems, kurie pasirinko mane, nežiūrint į mano raginimą, ir žmonės išreiškė solidarumą su manimi.“

„Tokia politikos kaina“

Dalyvaudamas prezidento rinkimuose N.Puteikis turėjo sumokėti 4 594 eurų užstatą. Kadangi politikas nesurinko 7 proc. rinkėjų balsų, šios sumos neatgaus.

„Tokia politikos kaina. Tokia yra mažos partijos, kuri anksčiau negaudavo dotacijos, arba gauna labai mažą dotaciją, kaina. Bet negaliu skųstis. Gaunu Seimo nario algą. Ji leido man sumokėti tokį užstatą“, – dėstė N.Puteikis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naglis Puteikis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naglis Puteikis

Teiraujantis, ką pažadėjo A.Juozaitis ar S.Skvernelis, kad jis prieš baigiantis rinkimų kampanijai išreiškė šiems kandidatams palaikymą, N.Puteikis atsakė: „Nieko nepažadėjo. Aš su niekuo nesitariau. Ir apskritai gyvenime nesu jokių tokių dovanų priėmęs ir tokių amoralių derybų nesu vedęs. Tokiais dalykais neprekiauju. Tikiuosi, mano rinkėjai puikiausiai suprato, kad mano raginimas grįstas tuo, kad ką sakau, to siekiu.“

N.Puteikis anksčiau teigė siekiantis, kad nebūtų išrinktas banko atstovas. Nors pavardės ir neįvardijo, greičiausiai turėtas omeny SEB banke prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigas ėjęs Gitanas Nausėda.

G.Nausėda kartu su konservatorių remiama Seimo nare Ingrida Šimonyte pateko į antrąjį prezidento rinkimų turą.

N.Puteikio manymu, tauta išsirinko savo skriaudėjus. „Bankų vaidmuo Lietuvoje ir toliau stiprėja“, – sakė jis.

Apie paramą antrajame ture nekalba

A.Juozaitis teigė, kad Lietuva kandidatus išsirinko pagal tai, kokia yra, ir minėjo, kad rezultatai – labiau žiniasklaidos pergalė negu partijų.

„Žiniasklaida atliko savo lemiamą vaidmenį. Žiniasklaida, pavyzdžiui, G.Nausėdą tiesiog sukūrė“, – dėstė filosofas ir pridūrė, kad žiniasklaida galinga.

Iki rinkimų G.Nausėda kaip specialistas žurnalistų būdavo kalbinamas ekonominiais klausimais.

Nei A.Juozaitis, nei N.Puteikis kol kas neatskleidė, ką antrajame ture iš dviejų pretendentų į prezidentus rekomenduotų rinktis savo rėmėjams.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26-ąją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min