Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Kubilius traukiasi iš konservatorių lyderio kėdės ir agituoja už G.Landsbergį

Andrius Kubilius ir Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Andrius Kubilius ir Gabrielius Landsbergis
Šaltinis: 15min.lt, BNS
0
A A

Buvęs premjeras Andrius Kubilius pirmadienį paskelbė, kad nebesieks būti perrinktas Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku, BNS patvirtino partijos atstovė spaudai Ugnė Naujokaitytė.

TS-LKD Prezidiume A.Kubilius, padėkojęs visiems už didelius nuveiktus darbus per pastaruosius daugiau nei dešimt metų, pranešė, kad atsiima savo kandidatūrą iš TS-LKD pirmininko rinkimų ir remia naują lyderį – europarlamentarą 33 metų Gabrielių Landsbergį, TS-LKD įkūrėjo ir ilgamečio pirmininko Vytauto Landsbergio anūką.

G.Landsbergis: partija turi atsinaujinti

„Vertindamas partijos pirmininko A.Kubiliaus ir plataus partijos bendražygių rato parodytą paramą – nuo politinių kalinių ir tremtinių bendruomenės iki atsinaujinusios tautininkų frakcijos bei jaunosios kartos, nuo didžiųjų miestų skyrių iki rajoninių – apsisprendžiau kandidatuoti į partijos pirmininkus“, – savo puslapyje „Facebook“ pranešė G.Landsbergis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Landsbergis
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Gabrielius Landsbergis ir Vytautas Landsbergis

„Per 22 savo istorijos metus partija nemažai pasiekė, bet turi judėti į priekį. Kandidatuoju ir sieksiu bendražygių pasitikėjimo, nes tikiu, kad mūsų partija turi atsinaujinti. Atsinaujinimas turi būti tikras, o ne apsimestinis. Atsinaujinti turime idėjomis, atsinaujinti veikimo būdais, formomis ir stiliumi.

Šiandieninės grėsmės akivaizdoje turime vienyti ir telkti visuomenę, o ne skaldyti ar kiršinti. Turiu viziją partijos, kur partiečiai vertinami pagal darbus, pasiūlymus ir indėlį į bendruomeninę veiklą, o ne artumą konkretiems lyderiams ar „flangams“. Stipri partija diskutuoja, įsiklauso į visuomenę, girdi ir gerbia kitų nuomonę, yra atvira bendruomenė. Tokia partija, tokia bendruomenė laimi“, – pridūrė G.Landsbergis.

A.Kubilius: buvau apsisprendęs jau po pirmojo merų rinkimų turo

A.Kubilius savo puslapyje „Facebook“ nsocialiniame tinkle paskelbė atvirą laišką bendražygiams. Pateikiame jį ir 15min.lt skaitytojams.

„Giliai ir atsakingai apgalvojęs visas aplinkybes, susiklosčiusias tiek partijos vidaus gyvenime, tiek Lietuvos politinės raidos perspektyvose, tiek matant aštrėjančius geopolitinius iššūkius, aš dar iki savivaldos rinkimų galutinių rezultatų buvau apsisprendęs nebekandidatuoti partijos Pirmininko rinkimuose. Dabar tai visiems ir pranešu. Ta pačia proga visus bendraminčius bei bendražygius raginu paremti jaunesniojo mūsų kolegos Gabrieliaus Landsbergio kandidatūrą į mūsų partijos Pirmininko postą.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė

Savo apsisprendimą pagrindžiu keletu pagrindinių argumentų:

1. Jau po I savivaldos rinkimų turo paaiškėjo, kad rinkimų rezultatai mums nėra blogi – likome antri, tačiau jie taip pat parodė, kad turime žymiai sparčiau atsinaujinti. Pamatėme sėkmę tuose skyriuose, kur tai buvo padaryta, ir matome stagnaciją ten, kur to nesugebėjome realizuoti. Tokio atsinaujinimo reikia siekti ne tik skyriuose, bet ir partijos vadovybėje. Per paskutinius keletą metų tai laikiau savo pagrindiniu uždaviniu, matau, ką pavyko ir ko nepavyko pasiekti, manau, kad atėjo tinkamas metas parodyti asmeninį pavyzdį, įgyvendinant partijos atsinaujinimo strategiją.

2. Antra priežastis yra susijusi su pačiais Pirmininko rinkimais. Man tenka vadovauti partijai jau 12 metų. Per šį laiką iš „vieno lifto“ partijos, kokia buvome 2003 metais, užaugome iki partijos, kuri sujungusi visą centro dešinę laimėjo 2008 metų Seimo rinkimus ir 2009 bei 2014 metų Europos parlamento rinkimus, taip pat padarėme viską, kad 2009 ir 2014 metais Prezidento rinkimus laimėtų Dalia Grybauskaitė.

Esu įsitikinęs, kad Gabrielius gali sujungti visus: ir jaunesnius, ir vyresnius, ir tuos, kurie save laiko konservatoriais, ir tuos kuriems rūpi krikščioniškoji demokratija, ir tremtinius, ir tautininkus.

Kai 2011 ir 2013 metų partijos Pirmininko rinkimuose, konkuruojant mums, partijos veteranams, išsiaiškinome kuria kryptimi toliau partija turi vystytis, planavau, kad savo veiklą Pirmininko poste užbaigsiu 2016 metais po Seimo rinkimų. Tačiau dabar matau, kad partija ir šiuose Pirmininko rinkimuose vėl gali aiškintis tuos pačius klausimus, kuriuos aiškinomės 2011 ar 2013 metų rinkimuose. Man atrodo, kad tai nėra tinkama ir tai nestiprina partijos. Partija nieko nelaimės, jeigu toks pat aiškinimasis tarp tų pačių veteranų ir toliau tęsis, ir kiekvienuose rinkimuose vėl iš naujo kartosis.

Esu įsitikinęs, kad Gabrielius gali sujungti visus: ir jaunesnius, ir vyresnius, ir tuos, kurie save laiko konservatoriais, ir tuos kuriems rūpi krikščioniškoji demokratija, ir tremtinius, ir tautininkus. Man ne visada tai pavykdavo pasiekti, esu tikras, kad Gabrieliui pavyks.

3. Trečia mano apsisprendimo priežastis yra tai, kad tik ką atšventėme nepriklausomos Lietuvos 25-metį. Esu dėkingas likimui ir bendražygiams, kad per šiuos 25-ius metus man teko būti liudininku ir dalyviu istorinio atgimusios Lietuvos stebuklo. Mums pavyko pasiekti tikrai labai daug, džiaugiuosi, kad prie to teko asmeniškai prisidėti.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./TS-LKD partijos atstovai laukia EP rinkimų rezultatų
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./TS-LKD partijos atstovai laukia EP rinkimų rezultatų

Sekantys 25 metai Lietuvos istorijoje bus nemažiau svarbūs. Duok Dieve, kad jie būtų taikūs. Konservatyvi Lietuvos modernizacija – mano senai įsivardinta strateginė kryptis sekantiems 25 metams – reikalauja naujos, jaunos energijos, naujų iniciatyvų ir naujų lyderių. Jau ne pirmus metus stengiuosi aplink burti jaunesnius ir suteikti jiems vis daugiau atsakomybės, ir nors pats nesijaučiu senas, ir tikrai nesiruošiu trauktis iš aktyvios valstybinės veiklos, tačiau matau, kad atėjo metas parodyti asmeninį konservatyvios modernizacijos pavyzdį.

Konservatyvios Lietuvos modernizacijos tikslas – šiuolaikinė, XXI amžiaus iššūkiams pasiruošusi, sėkminga gerovės Lietuva, vertybinėmis šaknimis įsitvirtinusi į mūsų žemę ir turinti tvirtą geopolitinį stuburą. Tokios Lietuvos kūrybai reikia jaunos lyderystės, jaunos energijos ir šiuolaikinės vakarietiškos patirties.

Mano įsitikinimu – Gabrielius kaip tik tuo ir pasižymi. Kas be ko ir mūsų, politikos veteranų, sukaupta valstybinė patirtis niekur nepražus.

4. Ketvirta priežastis, kodėl apsisprendžiau tokiam žingsniui yra tai, kad senai ieškojau tokio jaunosios kartos lyderio, kuris galėtų praktiškai realizuoti mūsų jau anksčiau įvardintą partijos atsinaujinimo siekį. Džiaugiuosi ta pakankamai gausia jaunų lyderių karta, kuri ne taip senai įsijungė į mūsų partiją ir sėkmingai imasi vis didesnių atsakomybių.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Konservatorių tarybos posėdis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Konservatorių tarybos posėdis

Gabrielius per metus laiko išskirtinai įrodė, kad yra subrendęs dideliems darbams. Jau Europos Parlamento rinkimai parodė, kad jis gali pelnyti didžiausią rinkėjų palankumą, aplenkdamas kitus mūsų partijos lyderius. Per metus darbo Briuselyje parodė visiškai nejaunatvišką brandą, pelnydamas Europos politikos veteranų pripažinimą, kai Gabrieliui buvo suteikta didžiulė atsakomybė rengti Europos Parlamento specialų raportą apie santykių su Rusija strateginę perspektyvą.

Per šiuos metus Gabrielius daug bendravo su mūsų skyriais ir akivaizdu, kad tapo gerbiamas ir mylimas mūsų partijos bendražygių. Kaip žinote, Estijai šiuo metu vadovauja 35-ių metų Ministras pirmininkas Taavi Roivas. Juokaudamas galiu pasakyti, kad ir čia mes galime pasivyti ir pralenkti Estiją:)

Esu įsitikinęs, kad tai teisingas žingsnis. Kviečiu ir kitus kandidatus paremti Gabrieliaus kandidatūrą.

Štai tokie motyvai lėmė mano paprastą apsisprendimą. Esu įsitikinęs, kad tai teisingas žingsnis. Kviečiu ir kitus kandidatus paremti Gabrieliaus kandidatūrą.

Esu dėkingas visiems skyriams ir bendražygiams, kurie ragino mane dar kartą rungtis dėl Pirmininko posto ir siūlė mano kandidatūrą. Atsiprašau, jeigu ką nors nuvyliau savo apsisprendimu.

Tačiau kviečiu drąsiai žiūrėti į ateitį, telktis naujiems dideliems darbams ir neužmiršti, kad esame ypatingos bendruomenės nariai. Esame Sąjūdžio žmonės ir Sąjūdžio darbų tęsėjai, kuriems Kremlius dar ilgai neatleis Lietuvos Nepriklausomybės ir Sovietų imperijos, tame tarpe ir energetinės imperijos subyrėjimo. Imperija byra toliau, o mes ir toliau turime būti ir ypatingai principingi bei kieti, ir išmintingi bei nesavanaudžiai. Taip aš pats stengiausi elgtis per visus 25 metus, taip kviečiu elgtis ir per ateinančius 25 metus.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vytautas ir Gabrielius Landsbergiai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Vytautas ir Gabrielius Landsbergiai

Mūsų laukia daug ir didelių darbų. Sunkaus darbo vardan Lietuvos užteks visiems: ir jaunesniems, ir vyresniems. Bet jauni turi imti lyderių vėliavą į savo rankas. Mes padėsime.

Gabrieliau, linkiu Tau sėkmės ir tvirtybės! Jos daug reikės Tau, o tavo sėkmės reikės mums visiems ir Lietuvai!“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Konservatorių tarybos posėdis
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Irena Degutienė

V.Landsbergis: tai ryžtingas ir savikritiškas A.Kubiliaus žingsnis

Andriaus Kubiliaus sprendimas nebesiekti partijos pirmininko posto yra ryžtingas, savikritiškas ir Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) naudingas žingsnis, sako šio partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Manau, kad tai bus naudinga partijai atsinaujinti, rasti naujų aspektų savo veikloje, – sakė V.Landsbergis.

„Pasakyčiau, kad tai ryžtingas sprendimas, turbūt ir savikritiškas, suvokiant padėtį. Manau, kad tai bus naudinga partijai atsinaujinti, rasti naujų aspektų savo veikloje“, – pirmadienį BNS sakė V.Landsbergis, partijai vadovavęs 1993-2003 metais.

Apie A.Kubiliaus sprendimą jis sakė sužinojęs būdamas Vokietijoje. V.Landsbergis tvirtino negirdėjęs ir apie savo vaikaičio pasiryžimą siekti TS-LKD pirmininko posto.

„Jeigu tikrai mano vaikaitis eis į tuos rinkimus, aš neagituosiu prieš jį. Pamatysime, labai anksti skubate“, – teigė politikos senbuvis.

82 metų V.Landsbergis sakė pats neketinąs kovoti dėl šio posto.

„Manau, kad mano kandidatūra nėra reali kandidatūra. Žinau, kad kažkas kažkur iškėlė, bet nesiruošiu važiuot po skyrius ir agituoti už save“, – BNS sakė politikas.

I.Degutienė: pasitraukdamas A.Kubilius pasielgė išmintingai

Atsisakydamas dalyvauti Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko rinkimuose dabartinis konservatorių lyderis Andrius Kubilius pasielgė išmintingai, sako partijos vicepirmininkė Irena Degutienė.

Politikė sakė, kad per prezidiumo posėdį paskelbtas sprendimas buvo visiems netikėtas.

Tai iš tiesų verčia mus visus gerai pamąstyti, tuo labiau, kad jis įvardino kaip savo galimą pasekėją Gabrielių Landsbergį, – sakė I.Degutienė.

„Ne tik man, bet ir visiems buvo pakankamai didelis netikėtumas, mūsų partijos pirmininkas, kuriuo buvo 12 metų, perskaitė kreipimąsi į partijos bičiulius, atsisakydamas dalyvauti partijos pirmininko rinkimuose. Tai iš tiesų verčia mus visus gerai pamąstyti, tuo labiau, kad jis įvardino kaip savo galimą pasekėją Gabrielių Landsbergį“, – sakė I.Degutienė.

Pasak jos, užleisdamas pozicijas A.Kubilius pasielgė išmintingai, ypač po savivaldos rinkimų rezultatų, kuriuos ji apibūdino kaip „vidutiniškus“. „Partijai reikia susivienyti ir dirbti nesusiskaldžius, eiti į 2016 metų rinkimus pakelta galva, susitelkus, panaudojant ir patirtį, ir jaunatvišką energiją. Aš manau, jis (A.Kubilius) pasielgė išmintingai“, – sakė I.Degutienė.

Klausiama, kaip vertina savo galimybes partijos pirmininko rinkimuose, I.Degutienė sakė: „Dabar yra laiko pagalvoti, pamąstyti, ką toliau daryti“.

Lyderio kėdės nori ir I.Degutienė

Į TS-LKD pirmininko postą taip pat pretenduoja ir Seimo nrys Mantas Adomėnas bei Seimo vicepirmininkė Irena Degutienė, kuri iki šiol buvo laikoma rimčiausia A.Kubiliaus varžove. A.Kubilius iki šiol nerodė jokių ženklų, kad ketina trauktis.

A.Kubilius konservatorių partijai vadovavo nuo 2003 metų. 1999-2000 ir 2008-2012 metais jis buvo ministras pirmininkas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min