Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 22d. 09:16

A.Mazuronis: reikia nustatyti kriterijus, pagal kuriuos asmenys įtraukiami į juodąjį sąrašą

Filipas Kirkorovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Filipas Kirkorovas

Seimo vicepirmininkas, Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis sako, kad turi būti aiški sistema ir nustatyti aiškūs kriterijai, kuriais remiantis asmenys būtų įtraukiami į nepageidaujamųjų Lietuvoje sąrašą.

Jis teigė, kad tai aptarta Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje.

„Mes komitete diskutavome, kad vis dėlto turi būti labai aiški sistema ir turi būti surašyti kažkokie aiškūs ir visiems suprantami kriterijai, pagal kuriuos vienas ar kitas asmuo yra neįleidžiamas į šalį“, – Žinių radijui penktadienį sakė A.Mazuronis.

Anot parlamentaro, rusų dainininko Filipo Kirkorovo atvejis, kuomet jis buvo šią savaitę įtrauktas į „juodąjį sąrašą“ yra aiškus, tačiau yra problemų dėl kitų atlikėjų.

Kur yra ta raudonoji linija ir kas užbrauks, kur yra tik menas, dainavimas, spektakliai, teatrai, o kur jau prasideda minkštoji galia.

„Kirkorovo atvejis čia labiausiai nuskambėjęs ir čia buvo Užsienio reikalų ministerijos kreipimasis į Migracijos departamentą (...) Ten akivaizdu, nes jis ir Kryme koncertuoja, jo pasisakymai labai aiškūs, tačiau yra problema dėl kitų atlikėjų – kur yra ta raudonoji linija ir kas užbrauks, kur yra tik menas, dainavimas, spektakliai, teatrai, o kur jau prasideda minkštoji galia“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.

„Vadovaudamiesi logika patinka/nepatinka, mes galime labai greitai prisižaisti iki tokių dalykų, kad neaišku, kas ir kaip sprendžia, kas gali, kas negali įvažiuoti. Galų gale, kažkas gali pradėti spręsti, ko gerai klausyti, ko negerai klausyti, ką čia galima transliuoti per viešus kanalus, ko negalima“, – tvirtino jis.

Jo teigimu, NSGK svarstyta ir galimybė, kad kažkuri institucija galėtų vykdyti atlikėjų monitoringą dėl jų pasisakymų.

Galų gale, kažkas gali pradėti spręsti, ko gerai klausyti, ko negerai klausyti, ką čia galima transliuoti per viešus kanalus, ko negalima.

„Iš tiesų, ta riba yra labai slidi ir tas žaidimas yra pavojingas. Tai aš sutinku, kad tokiais atvejais kaip Kirkorovo, kur jau labai aišku, turi būti priimti sprendimai, tačiau mes pašnekėjome, kaip ir kokią instituciją įgaliojus, kas čia galėtų vykdyti tą patį monitoringą atlikėjų – ne tik, ką jie dainuoja, bet ir ką pasisakinėja“, – sakė A.Mazuronis.

Jis tvirtino, kad būtinas „sisteminis požiūris į Rusijos minkštąją galią“.

Šią savaitę posėdžiavę Seimo Kultūros ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetai Vyriausybei siūlo atnaujinti kriterijų, kuriais remiantis užsieniečių buvimas Lietuvoje nepageidaujamas, sąrašą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Mazuronis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Andrius Mazuronis

Jis turėtų būti papildytas nuostatomis, pagal kurias atlikėjai, viešai arba savo kūryba išreiškiantys paramą agresyviai ir tarptautinę teisę pažeidžiančiai Rusijos ar kitos valstybės vykdomai užsienio politikai arba kvestionuojantys Lietuvos konstitucines vertybes, Lietuvos sąjungininkų teritorinį vientisumą, būtų įtraukti į nepageidautinų asmenų sąrašą ir negalėtų atvykti bei organizuoti savo pasirodymų Lietuvoje.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Filipas Kirkorovas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Filipas Kirkorovas

15min primena, kad antradienį Migracijos departamentas, Užsienio reikalų ministerijos prašymu, penkeriems metams įtraukė Rusijos atlikėją Filipą Kirkorovą į nepageidaujamų asmenų sąrašą Lietuvoje.

Svarstymai plėsti vadinamąjį juodąjį sąrašą viešojoje erdvėje kilo paaiškėjus, kad subsidijos už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius buvo skirtos Rusijos atlikėjų Filipo Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus planavusioms bendrovėms.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min