Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Venckus: specialistas rado smurto žymių

Advokatas Aidas Venckus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / A.Venckus
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį D.Kedžio artimieji teigė atsisakę galimybės atlikti pakartotinę D.Kedžio kūno ekspertizę ir nusprendę nekviesti ekspertų iš Lenkijos. Nes taip pageidavo D.Kedžio tėvai.

Vis dėlto ketvirtadienį jie buvo pasikvietę medicinos specialistą. Jis D.Kedžio palaikus apžiūrėjo tik vizualiai.

Penktadienį atvykęs į ritualinių paslaugų namus Garliavoje D.Kedžio sesers Neringos vyras advokatas Aidas Venckus prasitarė, kad artimųjų pasikviestas specialistas ant D.Kedžio kūno rado smurto žymių.

„Mes buvome atsivežę specialistą, kuris apžiūrėjo kūną. Jis savo nuomonę išsakė. Jis pasakė tai, kas yra akivaizdžiai matyti – kad ant veido yra smurto žymių“, – sakė A.Venckus.

Tuo tarpu prokuratūra nustatė, kad D.Kedys mirė užspringęs savo skrandžio turiniu. Jo kraujyje buvo rasta 3,7 promilės alkoholio. Artimieji tokia versija netiki ir sako pralaimėję karą.

Velionio kūną apžiūrėjo Kauno klinikų medikas (atnaujinta 11.10 val.)

A.Venckus penktadienį nesutiko įvardyti minėto specialisto, kuris apžiūrėjo D.Kedžio kūną. „Aš negaliu jo įvardyti, nes jis yra privatus asmuo“, – patikino advokatas ir užsiminė, jog specialistas yra iš Kauno.

15min.lt žiniomis, D.Kedžio kūną ketvirtadienį apžiūrėjo Kauno medicinos universiteto klinikose dirbantis medikas.

D.Kedžio svainis tvirtino, jog minėtas specialistas oficialių išvadų nepateiks. Anot jo, tokiu atveju reikėtų atlikti pakartotinę palaikų ekspertizę.

„Reikia daryti visų organų tyrimą. Lietuvoje atlikti to nėra kam, nes turi būti ir klinika, ir sąlygos. Yra vienintelė įstaiga – Teismo medicinos institutas, kuris tai atliko. Pakartotinę ekspertizę gali daryti tik tas pats Teismo medicinos institutas, – kalbėjo A.Venckus. – Dėl užsienio specialistų sudėtinga situacija. Kalbėjome su specialistais Lenkijoje, tiksliau – su Varšuvos teismo medicinos ekspertais. Situacija yra tokia, kad pirmiausia Lietuvoje turėtų būti atlikta pakartotinė ekspertizė, ją vėlgi turėtų daryti tas pats Teismo medicinos institutas, tuomet Generalinė prokuratūra turėtų kreiptis su prašymu į užsienio ekspertus ir tik tada jie galėtų imtis to darbo.“

Galiausiai paklaustas, ar sutinka su Teismo medicinos instituto ekspertų oficialiai pateikta išvada, D.Kedžio sesers vyras pareiškė: „Aš negaliu pasakyti, ar aš sutinku, ar nesutinku. Aš turiu savo nuomonę. Tėvai priėmė sprendimą laidoti. Ta pakartotinė ekspertizė yra sąlyginai mažai informatyvi, kadangi kūnas jau yra tirtas. Kiek teko kalbėti su keliais specialistais, jie tikino, jog patys pakartotinės ekspertizės nedarytų.“

Taip pat skaitykite:

Kodėl D.Kedžio kūno netyrė ekspertai iš Lenkijos 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min