Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 28d. 14:01

A.Veryga užstoja Kauno klinikinės ligoninės direktorių: „Kolektyvas vadovą palaiko“

Spaudos konferencija dėl medicininių prekių
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Aurelijus Veryga

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šeštadienį kalba, kad Kauno klinikinės ligoninės vadovas Albinas Naudžiūnas kol kas lieka nušalintas, tačiau skuboti sprendimai nedaromi – atliekamas tyrimas, o kolektyvą vadovas palaiko, be to, taip elgėsi profesionalai, žinantys, ką daro. Jis pritarė premjero iniciatyvai šią ligoninę pirmiausia aprūpinti nauja siunta gautomis apsaugos priemonėmis.

Kalbėdamas apie Kauno klinikinėje ligonėje kilusią situaciją, kai medikams buvo nurodyta vienkartines apsaugos priemones saugoti ir naudoti antrą kartą, A.Veryga, tikino, kad pagal vieną nuotrauką vadovo atleisti negalima.

„Teko būti ligoninėje, bendrauti su darbuotojais, kalbėtis ir jie tą situaciją paaiškino. Yra daug tokių sudėtingų niuansų kurių nėra paprasta per trumpą laiką paaiškinti. Paprasčiausia žinia yra ta, kad tie sprendimai, kurie yra ten daromi, yra tikrai daromi infektologų, žmonių, kurie žino, ką galima saugoti, ko negalima. Aš noriu priminti, kad mes patys buvom davę pavedimą neišmesti akinių ir respiratorių. Akinius galima dezinfekuoti, naudoti ne vieną kartą. Respiratorius, irgi mokslininkai atliko tyrimus, ištestavo, irgi yra galimybė dezinfekuoti, panaudoti dar kartą“, – žiniasklaidai komentavo A.Veryga.

Pasak jo, žiūrima atsakingai, kad „nepražūtų tas, ką galima panaudoti“.

Tačiau kol kas A.Naudžiūnas lieka nušalintas.

„Jis liks nušalintas, kol mes pabaigsime tyrimą. Šiandien negalima vadinti mano vizito tyrimu. Mes pasikalbėjome su kolektyvu, kolektyvas vadovą palaiko, ir norėsime tiesiog ramiai tą situaciją ramiai išsiaiškinti, bet tą padaryti maksimaliai trumpais terminais, kad nestrigtų darbas. Nes vadovo nebuvimas, net ir laikinas, jis kelia įtampą, stresą darbuotojams“, – kalbėjo A.Veryga.

Anot jo, „reikėtų pasitikėti vadovais, nes daug įvairiausių kažkokių netikėtų dalykų gali visose įstaigose iškilti“.

„Pagal nuotrauką, matyt, negalima vadovo atleisti iš karto, tuos sprendimus, jei ir priiminėsime, turime padaryti argumentuotai“, – sakė A.Veryga.

A.Veryga teigė, kad premjeras Saulius Skvernelis jam yra tiesioginis vadovas, todėl jis turėjo sureaguoti ir priimti sprendimus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Spaudos konferencija dėl medicininių prekių
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Spaudos konferencija dėl medicininių prekių

Ministras pritarė premjero siūlymui aprūpinti Kauno klinikinę ligoninę apsaugos priemonėmis pirmiausia.

„Poreikis yra visur. Kadangi vyksta diskusija dabar apie šitą konkrečią įstaigą, jūs tikrai matote, kiek daug yra įvairiausių įtampų, tai norime parodyti, kad tikrai rūpinasi ir premjeras ir Vyriausybė, kad visiems rūpi ta situacija. Ten ir keliaus pirmoji dalis, bet jinai, visa ta siunta bus išskirstyta visiems“, – sako A.Veryga.

Kauno klininkinė ligoninė kaltinimus vadina melagingais, ir savo pozicija pasidalijo feisbuke. Anot Kauno klinikinės ligoninės infektologės, prof. Auksės Mickienės, „maišeliuose esantys kostiumai yra trečiasis sluoksnis, kuriuos vilkdavosi gydytojas“. Ant šio sluoksnio dar dedami du atskiri sluoksniai.

„Jokiu būdu šie kostiumai nėra nuimti nuo gydytojų, kurie turėjo intensyvų, glaudų kontaktą, tegu ir su nežinomais pacientais“, – aiškino A.Mickienė.

Pasak jos, medikus įskaudino paskleista žinutė, esą sudarytos sąlygos daugintis virusams maišelyje. Mat virusai gali daugintis tik gyvose organizmo ląstelėse.

15min jau skelbė, kad šeštadienį Kaune nusileidęs lėktuvas atgabeno daugiau nei 3,2 mln. vienetų įvairių medikams skirtų apsaugos priemonių.

Nupirktų priemonių pakaks 3 mėnesiams

A.Veryga planuoja, kad nupirktų apsaugos priemonių pakaks trims mėnesiams, „jei neįvyks kažkas labai netikėta“.

„Iš tikrųjų turime labai smagią naujieną, Lietuvoje nusileido lėktuvas ir dabar į pašto sandėlius atgabenama pirma dalis didelio užsakymo apsaugos priemonių. (…) Jau šiandien ta logistika pradės veikti, keliaus į gydymo įstaigas ir leis be nerimo, be įtampos medikams dirbti“, – sakė ministras.

Anot jo, taupyti priemonių nereikės.

„Ką reiškia taupyt nereikės – tai nereiškia, kad visus be išimties apvilksim kostiumais, nes visiems nereikia. Tas įsivaizdavimas dar yra labai skirtingas, kam kokia priemonė yra reikalingas. Tikrai ne kviekvinas gydytojas turi kasdien vaikščioti su pilna apranga, to tikrai nereikia“, – kalbėjo A.Veryga.

Paklaustas, ar šeimos gydytojai gaus respiratorius, jis aiškino, kad jie naudojami ten, kur pateks pacientai – o įtariamų užsikrėtusių koronavirusu pacientų srautas atskirtas.

„Su šeimos gydytojais, aš noriu tik priminti, kad yra karščiavimo klinikos steigiamos, kad yra visiškai kitaip organizuojamas pats darbas, kad žmonės neįlįstų, turi nesusimaišyti tie du srautai“, – paaiškino A.Veryga.

A.Veryga taip pat paaiškino karinę aprangą apsivilkęs dėl to, kad po spaudos konferencijos ketina patruliuoti Kaune kartu su šauliais

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius kalbėjo, kad tarp valstybių vyksta „logistinis karas“, ir šiuo atveju Lietuva yra laimėtoja, sugebėjusi nupirkti ir pristatyti prekes.

„Jeigu randame tiekėją, kuris gali laiku pristatyti, tai turėtume tuo džiaugtis“, – sako J.Narkevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

24:59
00:45
02:56

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min