15min be reklamos
2020 10 23

A.Verygos įsakymai kavinėms ir pramogų teikėjams: užfiksuoti kliento vardą, pavardę, telefono numerį, po 21 dienos – sunaikinti

Penktadienio popietę pasirodė sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymas, kuriuo nustatoma, kad viešojo maitinimo įstaigos bei laisvalaikio ir pramogų paslaugų teikėjai turės sužinoti kiekvieno kliento vardą, pavardę ir telefono numerį.
Akimirka iš Vilniaus gatvės
Akimirka iš Vilniaus gatvės / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Šie duomenys turės būti saugomi 21 dieną, o po to nedelsiant sunaikinami. Prireikus šie duomenys Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui turės būti pateikiami per dvi darbo dienas.

Šis įpareigojimas nuo spalio 26 d. įsigalioja ne tik viešojo maitinimo įstaigoms, bet ir laisvalaikio bei pramogų paslaugų teikėjams. Tos viešojo maitinimo įstaigos, kurios teikia maisto išsinešimui arba maisto pristatymo paslaugas, duomenų neturės rinkti.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Akimirka iš Vilniaus gatvės
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Akimirka iš Vilniaus gatvės

Advokatų kontoros „Sorainen“ teisininkas Paulius Mockevičius teigia, kad viešojo maitinimo ir pasilinksminimo vietas valdančios įmonės teisiškai taps duomenų valdytojais ir jiems bus taikomos su duomenų apsauga susijusios BDAR nuostatos.

„Už jų nesilaikymą įmonėms gresia net iki 4 proc. metinės apyvartos arba iki 20 mln. eurų siekiančios baudos“, – žiniasklaidai paskelbtame komentare teigė ekspertas.

Anot P. Mockevičiaus, lankytojus registruoti ketinančios įstaigos turėtų imtis tinkamų techninių ir organizacinių priemonių surinktiems duomenims apsaugoti.

„Tam svarbu iš anksto nustatyti ir dokumentuoti lankytojų registracijos bei su ja susijusių duomenų tvarkymo procedūras, paskirti už lankytojų duomenų rinkimą, saugojimą ir sunaikinimą atsakingus darbuotojus, užtikrinti, kad prie lankytojų duomenų neprieitų įgaliojimo neturintys personalo nariai ar pašaliniai asmenys“, – kalbėjo P.Mockevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie 15min