Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Afganistane kariams gyvybę išgelbėti padėjo visureigio šarvai

Bendras patrulis
PAG-12 karių nuotr. / Incidento metu lengvas traumas patyrė keturi kariai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Komentuodamas ketvirtadienį Afganistano Goro provincijoje įvykusį incidentą, per kurį po Lietuvos ir Ukrainos karius vežusiu kariniu „HMMWV“ visureigiu sprogo savadarbis sprogstamasis užtaisas, kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis sakė, kad karius nuo rimtesnių sužeidimų apsaugoti padėjo šarvuotas visureigis.

„Karių saugumas Afganistane yra vienas Lietuvos kariuomenės prioritetų, bet nereikia pamiršti, kad net ir geriausios saugumą užtikrinančios priemonės nėra visiškai neįveikiamos,“ – sakė Jungtinio štabo viršininkas, pabrėžęs, kad karių profesionalumas yra lygiai tiek pat svarbus užduotims įvykdyti. 

Rugsėjo 8 d. įvykusio incidento metu lengvas traumas patyrė keturi kariai. 

Siekiant užtikrinti tarptautinėse misijose tarnaujančių  karių  ir civilių  saugumą, netrukus Lietuvos karių atsakomybės rajone Afganistane bus pradėti eksportuoti nauji šarvuoti visureigiai „Toyota Land Cruiser 200“, kuriuos Lietuvos kariuomenės įsigijo iš Norvegijos kompanijos „Arctic Truks Norge AS“. 

Afganistane minos ir savadarbiai sprogstamieji užtaisai yra pagrindinės grėsmės tarptautinių pajėgų kariams. Praėjusiais metais panašus įvykio metu Goro provincijoje po Lietuvos karių visureigiu sprogus užtaisui, kariams gyvybę išgelbėjo visureigio šarvai.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min