Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 29, 17:50

Agentūra skelbia konkursą Ukrainos vaikų integracijos projektams

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) ketvirtadienį pranešė paskelbusi projektų, skirtų dėl karo Ukrainoje į Lietuvą atvykusių vaikų integravimui į bendruomenes, konkursą.
Lietuvos ir Ukrainos vėliavos
Lietuvos ir Ukrainos vėliavos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Projektams iš viso ketinama padalinti 40 tūkst. eurų.

Konkurso tikslas – atrinkti ir skirti finansavimą projektams, užtikrinant kokybišką savanorių veiklą su Lietuvos švietimo įstaigose besimokančiais Ukrainos vaikais ir savanorių veiklos koordinavimą, teigiama pranešime.

Anot agentūros, numatyta finansuoti kultūrinės veiklos organizavimą Ukrainos vaikams ir savanoriams, savanorių veiklos organizavimą ir koordinavimą, savanorių ir jų kuratorių švietimo įstaigose mokymus, informacijos apie vykdomas savanoriškas veiklas viešinimą.

Paraiškas konkursui gali teikti savanoriškos veiklos organizatoriai, turintys patirties koordinuojant savanorių veiklą švietimo įstaigose ar kitose institucijose, galintys užtikrinti savanorių veiklos koordinavimo paslaugas ne mažiau kaip 100 Ukrainos vaikų.

Savanorių pagalba turi apimti Ukrainos vaikus, kurie ugdomi Lietuvos švietimo įstaigose pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio bei bendrojo ugdymo programas.

Mokyklų sąrašą, kuriose ugdomi Ukrainos vaikai, savanoriškos veiklos organizatoriai gali gauti susisiekę su savivaldybėse esančiais koordinatoriais.

Su paraiška turi būti pateiktos bendradarbiavimo sutartys su švietimo įstaigomis, kuriose ugdomi Ukrainos vaikai, planuojantys dalyvauti pareiškėjų organizuojamoje veikloje.

Numatomos vykdyti veiklos, kurios padėtų Ukrainos vaikų sėkmingai integracijai į mokyklą ir visuomenę, pavyzdžiui, psichologinės konsultacijos, terapijos, mokymosi pagalbos teikimas, kultūrinės veiklos organizavimas ar kita turi būti aptartos su švietimo įstaiga.

Vienam projektui finansuoti didžiausia leistina suma siekia 15 tūkst. eurų.

Paraiškas vertins NŠA sudaryta penkių narių komisija iš agentūros darbuotojų ir išorinių ekspertų.

Sprendimą dėl lėšų skyrimo priims Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsižvelgdama į NŠA pateiktą siūlomų finansuoti projektų sąrašą.

Kvietimas teikti paraiškas galioja, kol pagal gautas paraiškas bus paskirstyta visa projektams skiriama suma, bet ne ilgiau kaip iki lapkričio 18 dienos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min