Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 spalio 31d. 21:00

Aiškėja, kokio dydžio premijas gaus Alytaus gaisrą sutramdę ugniagesiai

Ugniagesiai Alytuje pagaliau nebeturi ko gesinti
Nuotr. iš N.Cesiulio feisbuko profilio / Ugniagesiai Alytuje pagaliau nebeturi ko gesinti
Nuo spalio 22 dienos, kai Alytaus miesto savivaldybė atidarė specialią paramos sąskaitą gesinusiems gaisrą, į ją pervesta beveik 190 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad vienam ugniagesiui gali būti išmokėta didesnė nei pusės mėnesio atlyginimo premija.

Vienas pirmųjų iniciatyvą atidaryti specialią sąskaitą kovotojams su ugnimi išreiškė verslininkas Rimantas Raščius. Vėliau, pasitarus su miesto meru Nerijumi Cesiuliu, buvo nuspręsta, kad savivaldybė imsis administruoti paramos fondą, ir kvietė jį papildyti visus norinčius.

Siunčiant pinigus buvo prašoma nurodyti, kam skiriama auka – ugniagesių ir gaisro likvidatorių premijoms ar gaisro padarinių šalinimui.

Nuotr. iš Alytaus mero Nerijaus Cesiulio feisbuko/Gitanas Nausėda apsilankė gaisravietėje Alytuje
Nuotr. iš Alytaus mero Nerijaus Cesiulio feisbuko/Gitanas Nausėda apsilankė gaisravietėje Alytuje

Pasak Alytaus miesto vicemerės Jurgitos Šukevičienės, didžioji dalis surinktų pinigų – apie 100 tūkst. iš 190 tūkst. – yra skirti ugniagesiams paskatinti. Kiek mažiau, 36 tūkst. eurų, numatyti likvidatoriams premijuoti, o 33 tūkst. – padarinių šalinimui.

Taip pat, anot vicemerės, yra pavedimų ir su neaiškia paskirtimi. Šie pinigai taip pat bus pridėti ugniagesiams.

„Parama ekstremaliai situacijai nepaskirstyta (nenurodyta aiški paskirtis ir pan.) yra apie 19 tūkst. Šią paramą skirsime ugniagesių premijavimui“, – tikino ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jurgita Šukevičienė, Alytaus miesto vicemerė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jurgita Šukevičienė, Alytaus miesto vicemerė

Taigi, ugniagesių finansiniam įvertinimui yra numatyta per 119 tūkst. eurų.

Remiantis praėjusią savaitę, trečiadienį, vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės Vyriausybėje išsakytais skaičiais, Alytuje gaisrą gesino 324 ugniagesiai. Vadinasi, kiekvienam jų apytiksliai gali tekti papildomi 370 eurų.

Tai yra kiek daugiau nei pusė vidutinio ugniagesio atlygio. Ugniagesių profesinės sąjungos vadovas Saulius Džiautas anksčiau 15min yra kalbėjęs, kad vidutinis ugniagesių uždarbis siekia apie 630 eurų.

Ugniagesiams, gavusiems premijas, jokių mokesčių mokėti nereikia.

Apie premijas esą negalvoja

Pasak Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) vyriausiojo specialisto Sauliaus Mockevičiaus, laikinai gaisro metu ėjusio viršininko pareigas, apie surinktus pinigus, kaip jie pasieks ugniagesius, esą negalvojama.

„Man kaip ir kitiems kolegoms mažiausiai rūpi – pasieks ar nepasieks. Ne dėl menamų pinigų gi pareigą atlikome. Mes gi nežinome. Fondas yra įkurtas, savivaldybė jį administruoja. Kaip jie nuspręs, taip ir darys. Mes nežinome, mums nesako, kad tuos pinigus atiduos mums ir reikės pasidalyti. Manau, kad taip nebus“, – 15min teigė S.Mockevičius. Taip pat jis pridūrė, kad per savo ilgametę karjerą dar niekada nėra girdėjęs apie ugniagesiams skirtą premijų fondą.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Saulius Mockevičius, laikinasis Alytaus PGT viršininkas
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Saulius Mockevičius, laikinasis Alytaus PGT viršininkas

„Ne mes sugalvojome, kad reikia, ne mes administruosim, ne mes mąstome, kaip juos paskirstyti ir kokiais kriterijais vadovautis“, – kalbėjo S.Mockevičius.

Tačiau panašu, kad Alytaus PGT nuo pinigų paskirstymo nepavyks taip paprastai nusišalinti.

Pasak vicemerės, ugniagesių tarnybos turės patvirtinti dirbusiųjų sąrašą, taip pat ir galimai patarti, kaip įvertinti skirtingas gaisrininkų darbo valandas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Alytaus padangų perdirbimo bendrovės gesinimo darbai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Alytaus padangų perdirbimo bendrovės gesinimo darbai

„Mes renkame sąrašus. Konkretaus skaičiaus dar neturime, kadangi pačios tarnybos turi įvertinti ir pateikti dirbusiųjų ir dalyvavusiųjų skaičius. (…) Dėl darbo valandų pasitarsime su APGT“, – sakė ji.

Mokesčių bus išvengta

Anot J.Šukevičienės, jau yra sugalvota, kaip padalyti pinigus. Esą tai bus daroma miesto tarybos sprendimu.

„Lėšos kiekvienam dalyvavusiam bus skiriamos tarybos sprendimu, kad nebūtų apmokestintos. Taryba patvirtins sąrašą pavardžių, sumas, tada bus pervesta“, – teigė ji ir pridūrė, kad pinigai bus išsiųsti į kiekvieno ugniagesio asmeninę sąskaitą.

Anksčiau savivaldybė yra skelbusi, kad pagal Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą premijos, skirtos savivaldybių tarybų sprendimais, – neapmokestinamos.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Alytus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Alytus

Taip pat nereikės išskaičiuoti ir socialinio draudimo įmokų, mat jos išmokamos asmenims, nesusijusiems su Alytaus miesto savivaldybės administracija darbo santykiais.

Kad suaukoti pinigai išvengs mokesčių, patvirtina ir Mokesčių inspekcijos Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė.

„Šiuo atveju ugniagesiams, gavusiems premijas, jokių mokesčių mokėti nereikia. Alytuje kilusį gaisrą gesinusiems gaisrininkams paremti skirtos lėšos laikytinos pašalpomis, išmokėtomis stichinės nelaimės atveju. Tokiais atvejais lėšos, išmokamos remiantis valstybės arba savivaldybių institucijų sprendimais, yra priskiriamos gyventojų neapmokestinamosioms pajamoms“, – teigė VMI atstovė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rasa Virvilienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rasa Virvilienė

Pasak vicemerės J.Šukevičienės, fondo sąskaitą planuojama uždaryti lapkričio 5 dieną, o netrukus po to ir priimti premijų ugniagesiams išdalijimo sprendimą miesto taryboje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min