Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 19d. 18:03

Akis badanti Kauno valdžios klaida: neįgaliesiems vietą skyrė, bet nepritaikė?

Kauno Šv. Gertrūdos gatvė Atvirumo galia
15min skaitytojo nuotr. / Kauno Šv. Gertrūdos gatvė

Būna ir taip, kad net specialiai neįgaliesiems pažymėtos vietos automobilių stovėjimo aikštelėse tampa neįveikiama kliūtimi. Taip nutiko ir Kauno Šv. Gertrūdos gatvėje. Atvejį paviešinęs tinklaraštininkas Audrius Kalvėnas stebisi, kad miesto valdžia iki šiol nesiėmė veiksmų. Savivaldybės atstovas 15min tvirtino, jog problema bus išspręsta.

15min pašnekovas A.Kalvėnas – tinklaraščio www.kaunas.neigalus.lt, kuriame skelbiama negalią turintiems asmenims naudinga informacija, įkūrėjas. Anot jo, projekto tikslas – sukurti regioninių tinklaraščių tinklą, kuriuose būtų skelbiamos miesto/regiono problemos, aktualios neįgaliesiems.

Būtent tinklaraštyje pašnekovas pasidalijo informacija, jog Kauno senamiesčio Šv. Gertrūdos gatvėje esanti automobilių stovėjimo aikštelė – nepritaikyta neįgaliesiems. Anot jo, problema iškilo po to, kai šalia esančioje perėjoje 2018 metų sausį meras Visvaldas Matijošaitis partrenkė pėsčiąjį. A.Kalvėno teigimu, nuo įvykio praėjus kelioms dienoms miesto valdžia ėmėsi veiksmų – prie perėjos buvusią neįgaliesiems skirtą vietą aptvėrė apsauginiais stulpeliais, taip pažeisdama statybos techninį reglamentą (STR), kuris nurodo, jog automobilių statymo aikštelėse, kai įrengta 15 vietų, privalo būti 1 neįgaliesiems pritaikyta vieta su išlipimo zona.

15min skaitytojo nuotr./Kauno Šv. Gertrūdos gatvė
15min skaitytojo nuotr./Kauno Šv. Gertrūdos gatvė

„Prireikė daugiau nei pusės metų įtikinti Kauno m. valdžią, jog panaikinta neįgaliems skirta vieta privalo būti grąžinta. Dėl to teko kreiptis į Kauno administraciją bei į Lietuvos žmonių su negalia aplinkos pritaikymo asociacijos (LŽNAPA) atstovus, kurie vykdė šios gatvės atkarpos rekonstrukcijos pritaikymo neįgaliems priežiūrą“, – rašė tinklaraščio autorius.

Anot A.Kalvėno, šalia stulpeliais aptvertos zonos įrengta vieta neįgaliesiems netinka, nes yra per maža – trūksta vietos vežimėliui.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Audrius Kalvėnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Audrius Kalvėnas

Šis pavyzdys iliustruoja miesto valdininkų nekompetenciją, įstatymų nesilaikymą ir nenorą bendradarbiauti su neįgaliais.

„Šis pavyzdys iliustruoja miesto valdininkų nekompetenciją, įstatymų nesilaikymą ir nenorą bendradarbiauti su neįgaliais. Matyt, tik miesto mero nurodymai gali būti priežastimi veikti, STR reikalavimai šiame mieste negalioja“, – kritikos negailėjo jis.

15min skaitytojo nuotr./Automobilių stovėjimo vietos Kauno Šv. Gertrūdos g.
15min skaitytojo nuotr./Automobilių stovėjimo vietos Kauno Šv. Gertrūdos g.

Pašnekovas pasidalijo ir nuotrauka, kurioje pažymėjo, kaip reikėtų pritaikyti neįgaliesiems skirtą vietą Šv. Gertrūdos gatvėje. Pasak jo, pašalinus kelis stulpelius perėjos zona vis vien bus apsaugota nuo piktybiškų vairuotojų, nenukentės gatvės matomumas, stovėjimo vieta taip pat galės naudotis negalią turintys vairuotojai ar juos lydintys asmenys.

15min kalbintas Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas Mindaugas Augustaitis teigė: „Lankstūs kelio stulpeliai minėtoje vietoje buvo įrengti tam, kad būtų išlaikytas KET reikalavimas, draudžiantis sustoti ir stovėti arčiau kaip 5 m atstumu prieš pėsčiųjų perėją.“

Atsižvelgiant į išsakytas pastabas, – tikino pašnekovas, – dar išretinsime stulpelius, besiribojančius su neįgaliųjų stovėjimo vieta.

Anot jo, dėl saugumo panaikinta automobilių stovėjimo vieta nebuvo skirta neįgaliesiems, o ženklas įrengtas tik 2018 metais, gavus Kauno miesto Neįgaliųjų reikalų tarybos prašymą.

Atsižvelgiant į išsakytas pastabas, – tikino pašnekovas, – dar išretinsime stulpelius, besiribojančius su neįgaliųjų stovėjimo vieta.

Pastebėjote nepritaikytą vietą judėjimo negalią turintiems žmonėms? Praneškite apie ją, el. paštu atvirumogalia@15min.lt siųsdami nuotraukas ar vaizdo įrašus 15min.lt. Portale startavo projektas, kurio autoriai susisieks su tokios vietos savininku(-e) ir informuos apie problemą, pasiteiraus apie priežastis ir paklaus, kokių sprendimų bus imtasi. Po kiek laiko bus susisiekta dar kartą ir pasiteirauta, ar problema iš tiesų išspręsta. Skatinkime pokyčius kartu!

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min