TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Aktoriaus A.Rubinovo režisūrinis debiutas – istorija apie moterį

Spektaklyje vaidina aktorė A.Steponavičiūtė
Kauno kamerinio teatro nuotr. / Spektaklyje vaidina aktorė A.Steponavičiūtė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno kamerinis teatras mėgsta staigmenas. Viena tokių taps šią savaitę teatre debiutuosianti paskutinė šio sezono premjera – spektaklis „Viena namuose“ pagal Dario Fo ir Franka Rame pjesę.

Monokomediją režisavęs Aleksandras Rubinovas šią medžiagą vadina intriguojančia. Vien ko vertas faktas, jog pjesės autoriai – italų aktorius, režisierius, dramaturgas, Nobelio premijos laureatas D.Fo ir jo žmona F.Rame.

Spektaklis „Viena namuose“ – komiškas pasakojimas apie jauną ištekėjusią moterį, kuri savo namų rojuje tarp keturių sienų turi viską, ko reikia laimingai namų šeimininkei – šaldytuvą, skalbyklę, telefoną ir daug garsios muzikos, kuri vienintelė palaiko jai draugiją. Jos vyras pasirūpino, kad jai nieko netrūktų, ir, išeidamas į darbą, užrakino duris. Tačiau, kaip paaiškėja, ši žavi kalinė savo komfortiškoje vienutėje yra ne tokia jau viena.

Čia yra ir miegantis kūdikis, ir sugipsuotas svainis, telefonu ramybės neduodantis seksualinis priekabiautojas, pro langą spoksantis iškrypėlis, nuolat situaciją kontroliuojantys vyro skambučiai, į vidų mėginantis patekti meilužis ir netikėtai priešais apsigyvenusi kaimynė, kuriai spektaklio herojė ir pasakoja savo gyvenimo istorijas. Nepažįstamam žmogui ji nuoširdžiai ir betarpiškai atveria komiškas ir tragiškas savo rutinos detales, iš kurių susidėlioja spalvingas šiuolaikinės namų šeimininkės portretas, pagyvintas elegantiška ironija ir itališko temperamento blyksniais.

Nuolanki žmona, aistringa meilužė, rūpestinga mama, nepasiekiamas geismo objektas, nemokama tarnaitė, kantri slaugė, ji visada turi būti pasiruošusi – kaip kava, „visada užkaista“.

Vienintelį spektaklio personažą sukūrė aktorė Asta Steponavičiūtė. Talentingą aktorę puikiai pažįsta teatro žiūrovai: A.Steponavičiūtė vaidina ne tik Kauno kameriniame, bet ir kituose Kauno teatruose. Praėjusią vasarą ji debiutavo ir kaip televizijos serialų aktorė – nusifilmavo Kaune susuktame seriale „Moterų alėja“.

Spektaklis „Viena namuose“ bus pirmasis „krikštas“ režisūra Kauno kamerinio teatro aktoriui A.Rubinovui. Iki šiol pats vaidinęs ne viename monospektaklyje, šįkart jis dirigavo procesui kaip režisierius. Moteriško spektaklio nuotaiką kūrė dvi moterys – dailininkė Berta Bocullo ir kompozitorė Zita Bružaitė.

Išvysti paskutinę šį sezoną teatro naujieną bus galima gegužės 28 ir 29 d.ienomis, 18 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min