Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 14d. 09:47

Aktualiausios eismo saugumo problemos Vilniuje

Eismas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Eismas

2011 m. birželio mėnesį Vilniaus mieste įvyko 77 eismo įvykiai, kurių metu žuvo 1, buvo sužeistas 81 žmogus. Nuo metų pradžios Vilniuje įvyko 255 eismo įvykiai, kurių metu žuvo 13, sužeisti 274 žmonės. Birželio mėn. 1 eismo įvykis įvyko dėl neblaivaus vairuotojo kaltės. Nuo metų pradžios dėl neblaivių vairuotojų kaltės įvyko 7 eismo įvykiai.

Birželio mėnesį aktualiausia problema: dviratininkai ir pėstieji eismo dalyviai. Užregistruota 11 eismo įvykių kai buvo susidurta su dviračiu. Eismo įvykių metu nukentėjo 19 dviratininkų (iš jų – 5 dviratininkai vaikai). 27 atvejai kai užvažiuota ant pėsčiojo (6 įvykiai, kuriuose nukentėjo pėstieji vaikai), žuvo 1 (pirminiais duomenimis – nepaisė draudžiamojo šviesoforo signalo), sužeisti 28 pėstieji.  

Dažniausios eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviratininkai ir kiti eismo dalyviai, priežastys: važiuoja neblaivūs, neatsargiai vairuoja, vairavimo įgūdžių stoka, važiuoja važiuojamąją kelio dalimi, nors įrengti dviračių takai; įvažiuoja į kelią iš šalia esančių teritorijų, kiemų, neįsitikinę ar saugu ir susiduria su keliu važiuojančia transporto priemone; važiuoja  šaligatviu  keldami pavojų pėstiesiems; neįvertina  kelio dangos  (duobės, šulinio dangčiai, netikėtos kliūtys, šlapia danga, žvyras); tamsiu paros metu važiuoja be atšvaitų, žibintų, šviesą atspindinčios liemenės; nepagarbiai elgiasi važiuodami dviračių taku (nepraleidžia kitų dviratininkų, per arti važiuoja ir kliudo kt.); važiuoja kelkraščiu ne pagal eismo kryptį, keldami pavojų pėstiesiems; nepaiso šviesoforų signalų.

Dažniausios eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, priežastys: pėstieji nepaiso šviesoforų signalų, eina važiuojamąja kelio dalimi kai tai draudžiama (ne per pėsčiųjų perėjas), nesilaiko pėsčiųjų perėjos ribų, įbėga į važiuojamąją kelio dalį kai tai draudžiama, išeina iš už stovinčios transporto priemonės ar kitos kliūties, trukdančios apžvelgti vietą, neįsitikinę, kad nėra artėjančių transporto priemonių; kerta važiuojamąją kelio dalį (matomumo zonoje nesant pėsčiųjų perėjos ar sankryžos) neįsitikinę, kad eiti saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

Dažniausios eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, priežastys: vairuotojai sukdami į dešinę ar į kairę sankryžose nepraleidžia į jo važiavimo krypties eismo juostą įėjusį pėsčiąjį; nepraleidžia pėsčiųjų nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje, ypatingai keliuose, turinčiuose po kelias eismo juostas abejomis kryptimis; nepasirūpina, kad palikta transporto priemonė savaime nepradėtų riedėti (užvažiuoja ant pėsčiojo); nesiima papildomų atsargumo priemonių, jeigu eismo aplinkoje yra vaikų; važiuodami atbuli neduoda kelio kitiems eismo dalyviams (automobilių stovėjimo aikštelės, daugiabučių kiemai).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min