Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Aleksoto šlaite gims naujas „šviesos paveikslas“ (nuotraukos)

Ankstesniais metais Kauno Valdorfo mokyklos bendruomenė buvo sukūrusi įvairius šviesos paveikslus.
Mokyklos nuotr. / Ankstesniais metais Kauno Valdorfo mokyklos bendruomenė buvo sukūrusi įvairius šviesos paveikslus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno Valdorfo mokyklos bendruomenė kasmet lapkričio 11-ąją rengia akciją, skirtą Šv.Martyno dienai. Aleksoto apžvalgos aikštelėje mokyklos auklėtiniai, jų tėvai ir mokytojai vienam vakarui „nupiešia“ išskirtinį šviesos paveikslą. Šiais metais ant kalno šlaito planuojama įžiebti Kauno Valdorfo mokyklos simbolį – augalą, simbolizuojantį žmogaus augimą.

„Lapkričio 11-ąją šv. Martynas užrakina Žemę žiemos miegui, todėl Kauno Valdorfo mokyklos mokiniai jau penktus metus iš eilės šį rudenišką tamsų vakarą dovanoja Kauno miestui šviesos paveikslą ant Aleksoto kalno šlaito“, – sakė akcijos rengėjai.

Nešini savo rankomis pagamintais žibintais vaikai nuo Soboro per Laisvės alėją ir Vilniaus gatvę iki Vytauto bažnyčios neš šviesą ir dovanos ją praeiviams. 19 val. mokyklos bendruomenė susirinks į koncertą Vytauto bažnyčioje. Iki to laiko vyresniųjų klasių moksleiviai – šeštokai, septintokai ir aštuntokai bei keli suaugusieji ant Aleksoto kalno šlaito beveik iš 1000 žvakučių išdėlios mokyklos simbolį – augalą. Ankstesniais metais „valdorfiečiai“ buvo „nupiešę“ šviečiantį drugelį, angelą, snaigę bei šv. Jurgį.

Pasak už šviesos paveikslo sukūrimą atsakingo Tado Žebrausko, šiemet apsispręsti, kas bus išdėliojama iš žvakių, nebuvo sunku.

„Norėjome pabrėžti, kad Kauno Valdorfo mokykla tapo savarankiška ugdymo įstaiga, o ne kitos mokyklos, kaip buvo iki šiol, dalis. Mūsų bendruomenės simbolį, kurį galima pamatyti ir užėjus į mokyklos interneto svetainę, sukūrė moksleiviai ir jų mokytoja. Jis abstraktus, todėl vieniems atrodo, kaip paprastas augalas, kitiems – kaip simbolis, vaizduojantis augimą“, – pasakojo mokyklos atstovas.

Jis vylėsi, jog akcijai nesutrukdys sinoptikų prognozuojamas lietus: „Šie metai tikriausiai bus patys šlapiausi. Tačiau svarbiausia, kad nelytų. Priešingu atveju nežinau, ką reikės daryti.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min