Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 11d. 14:22 , Atnaujinta: 2014 lapkričio 11d. 15:59

Algirdas Butkevičius: Gediminas Černiauskas padarė didžiulę klaidą

Algridas Butkevičius
Jono Petronio nuotr. / Algirdas Butkevičius

Į Seimą pasiaiškinti dėl buvusio sveikatos apsaugos viceministro Gedimino Černiausko bandymo paveikti konkurso rezultatus iškviestas premjeras, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius teigė, kad G.Černiauskas padarė didelę klaidą, už kurią sumokėjo pareigomis. Vyriausybės vadovas nemano, kad šią istoriją turėtų narplioti teisėsauga. Opozicijos tai neįtikino – ji planuoja kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

A.Butkevičius antradienį į Seimo posėdį atvyko opozicijos kvietimu.

Prieš kurį laiką buvo paviešintas garso įrašas, kuriame girdėti, kaip G.Černiauskas piktinosi, kad konkursą vadovauti Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai laimėjo ne parlamentarė Vilija Vertelienė, o ministrės patarėja Nora Ribokienė. Pokalbyje jis minėjo, kad V.Vertelienės paskyrimo pageidavo ir A.Butkevičius. Kalbėdamas apie N.Ribokienę viceministras ją pavadino „dūra“. Garso įrašo galite pasiklausyti čia.

Lietuvoje mėgstama kalbėti premjerų, partijų pirmininkų vardais. Aš atsakingas už savo sąžinę.

Konservatoriai teiravosi A.Butkevičiaus, ar jis nemano, kad turėtų prisiimti politinę atsakomybę už savo partijos atstovą.

A.Butkevičius teigė jokių paliepimų G.Černiauskui dėl konkurso nedavęs, o apie tokį konkursą apskritai nežinojęs. Opozicijos lyderis, konservatorių pirmininkas Andrius Kubilius premjerui ir G.Černiauskui pasiūlė pasitikrinti melo detektoriumi, nes kažkuris vis tiek sako netiesą.

„Galiu pakartoti, kad jokių skambučių nedariau. Jeigu mes vadovautumės tam tikra informacija, turiu pavyzdžių, kai jūs buvot premjeras... Jūs kas antrą savaitę čia būtumėte stovėjęs, – sakė A.Butkevičius. – Lietuvoje mėgstama kalbėti premjerų, partijų pirmininkų vardais. Aš atsakingas už savo sąžinę. To dalyko nebuvo, labai atsakingai sakau.“

Neteko pareigų – to pakanka

A.Butkevičius G.Černiauską vadino aukšto lygio specialistu, bene geriausiai Lietuvoje išmanančiu savo sritį. Jis pabrėžė, kad prieš skiriant jį į pareigas liepą buvo gautas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) raštas, kad priekaištų jam nėra.

„Ne tik V.Vertelienė, bet ir N.Ribokienė yra mūsų partijos narė. Galiu trumpai pasakyti, kad jokių pokalbių, nei telefoninių, su manim apie tai nebuvo. Tik galiu pasakyti, kad ponia N.Ribokienė pati paskambino po konkurso, kilus ginčams ministerijoje, ir paklausė, kaip aš vertinu jos laimėjimą konkurse, apie kurį aš net nežinojau. Pasakiau, kad visi kompetentingai pasirodę žmonės turi būti paskirti. Man buvo labai keista, kad skambina tokiu klausimu, matyt, kažkas ten buvo“, – kalbėjo premjeras.

Buvo parodyta nepagarba kolegoms, jis buvo politiniu lygiu įvertintas.

Jis pabrėžė, kad konkurso sprendimas neatšauktas.

„O tokie pokalbiai, kurie buvo paviešinti, nedaro garbės tam tikriems žmonėms, kalbos turinys, aš manau, prasilenkia su etika ir kultūra“, – pridūrė jis.

Konservatoriaus Jurgio Razmos klausiamas, ar nemato reikalo kreiptis į teisėsaugą, A.Butkevičius teigė, kad G.Černiauskas jau savo atsiėmė – neteko pareigų, o jei teisėsauga šioje istorijoje įžvelgia kenkimą viešajam interesui, gali pradėti tyrimą pati be atskiro kreipimosi.

„Kaip politikas, jis padarė didžiulę klaidą, už tai neteko pareigų. Faktas buvo išnagrinėtas, sveikatos apsaugos ministrė įsigilino į niuansus, dėl ko buvo parodyta nepagarba kolegoms, jis buvo politiniu lygiu įvertintas“, – kalbėjo premjeras.

Konservatoriai kreipsis į prokurorus

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokatų (TS-LKD) frakcija A.Butkevičiaus atsakymais neliko patenkinta. Anot konservatorių, jis parodė ypatingą atsainumą ir visiškai nesureikšmino situacijos. 

„Premjeras bando supaprastinti skandalą, iškilusį viešumon dėl neteisėto spaudimo komisijos nariams naudojantis tarnybine padėtimi. Premjeras neprašė, kad G.Černiausko veiksmai būtų svarstomi socialdemokratų partijoje, dėl šio neteisėto veiksmo ir jo pavardės panaudojimo kriminaliniame kontekste neketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą. Todėl įtariu, kad A.Butkevičius išties skambino ar kaip kitaip davė nurodymus G. erniauskui, o šis nuolankiai vykdė Vyriausybės vadovo valią“, – pranešime cituojamas A.Kubilius.

TS-LKD frakcija planuoja kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad ši atliktų tyrimą ir nustatytų, ar nebuvo pažeisti įstatymai premjerui galimai darant įtaką viceministrui ir pastarajam darant įtaką komisijos nariams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min