Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algirdas Butkevičius pripažino, kad apie Valdemarą Tomaševskį kalbėjosi su VSD vadovais

Algirdas Butkevičius
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad su Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovais kalbėjosi apie institucijos ataskaitoje minimus Lenkų rinkimų akcijos lyderius, kurių veikla paranki Rusijai. Anot premjero, buvo išsklaidytos abejonės, kad koalicijos partneris, LLRA vadovas Valdemaras Tomaševskis kenkia Lietuvai.

Tai A.Butkevičius paskelbė Vyriausybės valandoje Seime.

„Aiškinomės. Turiu detalesnę informacija iš VSD. Išvados sukonkretinimas neatitinka tos informacijos, kuri buvo pateikta. Nors buvo galima daryti tokias prielaidas. Ne tik buvo aiškinamasi su VSD vadovais, buvo kalbamasi ir su V.Tomaševskiu“, – sakė premjeras.

Aiškinomės. Turiu detalesnę informacija iš VSD. Išvados sukonkretinimas neatitinka tos informacijos, kuri buvo pateikta. Nors buvo galima daryti tokias prielaidas. Ne tik buvo aiškinamasi su VSD vadovais, buvo kalbamasi ir su V.Tomaševskiu.

Taip jis atsakė į opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus klausimą, ar LLRA veikla nekelia grėsmės koalicijai ir Lietuvai ir kada ši partija nustos veikti taip, kaip reikia Rusijai.

VSD prieš kurį laiką paskelbtame dokumente, kuriame išvardytos grėsmės Lietuvai, teigiama, kad savo interesams Baltijos valstybėse įgyvendinti Rusija siekia išnaudoti ir Vilniaus krašto problematiką.

Kai kurių lenkų bendruomenės lyderių veikla ir keliami reikalavimai atitinka Rusijos vykdomos užsienio politikos tikslus.

Rusijos ambasada Vilniuje išskirtinai aktyviai palaiko tautiniu pagrindu suformuotų partijų vienijimąsi prieš rinkimus, bendrą „aktualių“ problemų viešinimą.

Rusijos diplomatinės ir konsulinės atstovybės Lietuvoje yra aktyviai įsitraukusios į minkštosios galios sklaidą ir agresyviai siekia dalyvauti Lietuvos vidaus politikos procesuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min