Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2016 01 03 /23:39

Alpių kalnuose žuvo vienas iš kriminalinės policijos vadovų Artūras Bazys

Sekmadienį Alpių kalnuose žuvo du alpinistai iš Lietuvos. Vienas iš jų – Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Artūras Bazys. Šią informaciją 15min patvirtino pareigūno viršininkas Rolandas Kiškis.
Grands Montets kalnas
Kalnai, kur sniego lavina nusinešė dviejų lietuvių gyvybes / AFP/„Scanpix“ nuotr.

FAKTAI, KURIUOS ŽINOME:

  • Prancūzijos Alpėse žuvo du lietuvių alpinistai, vienas išgyveno
  • Vienas iš žuvusiųjų – Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojas Artūras Bazys​
  • Vienas iš trijų likusių gyvų alpinistų apklaustas Prancūzijos žandarmerijoje

Moters alpinistės, kuri taip pat žuvo, tapatybė kol kas nėra aiški. Vieno išgyvenusio lietuvio alpinisto taip pat.

Buvo patyręs alpinistas

A.Bazys (1963–2015) buvo patyręs alpinistas, Lietuvos alpinizmo asociacijos narys. 2009 metais jis vadovavo alpinistų grupei, įkopusiai į Lietuvos tūkstantmečio viršūnę Tian Šanio kalnuose.

Jis su Juliumi Survila – pirmieji lietuviai, įveikę Petit Dru šiaurinę sieną. Šį žygį vyrai skyrė Pakistane teroristų nušautam alpinistui, bendražygiui Ernestui Markšaičiui.

2013 metais jis su alpinistų grupe kopė Les Droites viršūnės (Monblano kalnų masyvo) šiaurine siena Prancūzijoje, kai sausio 31 d. juos užklupo pūga. Po paskutinio kopimo į Šamoni sugrįžo 5 asmenys – vienas sugrįžo pats, o 4 asmenys buvo parskraidinti gelbėtojų malūnsparniu. Dviejų alpinistų gelbėtojams išgelbėti nepavyko. Tarp išsigelbėjusių alpinistų buvo ir A.Bazys.

A.Bazys ėjo Kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojo pareigas.

Tai yra pirmoji tokia nelaimė Prancūzijos kalnuose šią žiemą.

Pražudė sniego lavina

Lietuvos alpinizmo asociacijos vadovas Saulius Damulevičius feisbuke paskelbė, kad sekmadienį apie 10 val. du vyrai, kurie yra alpinizmo asociacijos nariai, ir viena moteris iš Aržantiero kaimelio pasikėlė „Grands Montets“ keltuvu ir pradėjo kopimą į Petite Verte viršūnę klasikiniu maršrutu.

Traversuojant sniego šlaitą po bergšrundu, kilo sniego lavina, kuri kliudė kopiančius alpinistus. Du alpinistai – vyras ir moteris – iškart žuvo nelaimės vietoje, trečiajam pavyko išsigelbėti.

Moters alpinistės, kuri žuvo, tapatybė kol kas nėra aiški. Vieno išgyvenusio lietuvio alpinisto taip pat

Nelaimę pastebėję slidininkai iškvietė gelbėtojus, kurie sraigtasparniais žuvusiųjų kūnus išgabeno į Šamoni miestelį. Taip pat buvo parskraidintas gyvas likęs alpinistas. Jis žymių traumų nepatyrė.

Kol kas nėra aišku, kas sukėlė sniego laviną bei kada į Lietuvą bus pargabenti žuvę alpinistai.

Išgyvenęs alpinistas apklaustas

S.Damulevičius BNS teigė, kad vienas iš trijų likusių gyvų per nelaimę lietuvių buvo apklaustas Prancūzijos žandarmerijoje, kuri aiškinasi įvykio aplinkybes.

„Tas žmogus yra ištiktas šoko“, – sakė S.Damulevičius.

Pasak alpinizmo asociacijos vadovo, išgyvenęs lietuvis po apklausos nuvežtas į viešbutį, kuriame buvo apsistoję alpinistai.

Tai yra pirmoji tokia nelaimė Prancūzijos kalnuose šią žiemą

Jis teigė sekmadienį susisiekęs su visų alpinistų artimaisiais, tačiau, jų prašymu, alpinistų tapatybių atskleisti negalįs.

Asociacija vienija apie 150 narių. S.Damulevičius pasakojo, kad lietuviai kopti į Alpes vyksta tiek vasarą, tiek žiemą, tačiau pastaruoju sezonu tai daryti kur kas pavojingiau.

„Žiemą Alpėmis kopia tik labai patyrę alpinistai“, – sakė jis.

Pirmoji nelaimė šią žiemą

edauphine.com rašo, kad tai yra pirmoji tokia nelaimė Prancūzijos kalnuose šią žiemą. Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernard'as Cazeneuve'as kreipėsi į žmones, prašydamas saugotis – sniego lavinų rizika artimiausiomis valandomis yra didelė.

Situacija kalnuose yra nestabili dėl šviežiai iškritusio sniego – vien šeštadienį prisnigo 30 cm. Sniegas yra purus ir nestabilus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min