Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 21d. 13:29

Alytaus meras N.Cesiulis pratrūko: mes baisų gaisrą gesinam, o mus biurokratai šokdina

Gaisravietėje
Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros / Gaisravietėje

Alytaus meras Nerijus Cesiulis savo profilyje „Facebook“ kasdien pasakoja, kaip sekasi gesinti didžiulį gaisrą padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“, bei su kokiais iššūkiais susiduria. Pirmadienio įraše meras piktinasi lietuviška biurokratija, kai naktį ugniagesiams pritrūkus benzino savivaldybės specialistams, norint jo įsigyti ir atgabenti, tenka organizuoti tiekėjų apklausas. Taip pat tenka rengti apklausas, kad ugniagesiai gautų maisto, o technika tik žadama, bet jos niekas nepristato.

„Kad jūs žinotumėte, kaip man pikta. Oi kaip pikta. Normaliomis sąlygomis įstatymai veikia daugiau mažiau neblogai. Tačiau kas vyksta dabar, tik parodo, kad įstatyminę bazę reikia peržiūrėti iš esmės.

Pavyzdžiui, vyrams naktį pritrūksta degalų. Tada jo užsipilti reikia važiuoti į Varėną. Arba prašyti savivaldybės pagalbos. Tada mes naktį turime daryti viešųjų pirkimų apklausas. Naktį.

Reikia maitinti mūsų ugniagesius. Vėl turime daryti pirkimus. Ir vėl tos pačios procedūros. Ir taip atrodo darbas ekstremaliomis sąlygomis.

Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros/Nerijus Cesiulis gaisravietėje su ugniagesiais
Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros/Nerijus Cesiulis gaisravietėje su ugniagesiais

Man jau nuo ryto kažkokie valstybės specialistai pradeda priekaištauti, ar kažkas užpildė kažkokią formą, ar kreipėsi. „Užgesinkime tą prakeiktą gaisrą, o tada rašykime visus popierius“, – rėžiu, nes oi kaip pikta.

Man sako, mere, padėsime, nesijaudinkite, tuoj bus technika, tuoj viskas bus. Bet sėdžiu gaisravietėje ant borto, žiūriu į pajuodusius vyrus, išeinančius iš gaisro, jie į mane. Bet žadėtos technikos kaip nėra, taip nėra. Arba bus rytoj, o mums reikia dabar.

Aš vėl imu telefoną į rankas ir skambinu visiems, kam tik išmanau, prašau, kad prikeltų savo buldozerininką ar traktorininką, kad paskolintų techniką, kad padėtų.

Mes dzūkai – ne paspirtukai. Turim techniką!!!

Niekas manęs gyvenime nemokė, ką daryti, kaip gesinti gaisrą. Ir dar pirmą tokį Lietuvoje! Bet, žmonės, čia vyksta neįtikėtini dalykai. Ir mūsų technika jau viduje. Ir patys, be niekieno pagalbos ją gavome dabar! O dabar laikykitės!!!

Tikriausiai jaučiate – vėjas pasisuko į Alytų. Neikit į lauką, važiuokite, kur saugiau šiuo metu, saugokite save, vaikus, tėvus, draugus!“, – rašo meras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min