Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 13:59

Andrius Kubilius dėl Darbo partijos plakatų per prezidentės metinį pranešimą kreipėsi į etikos sargus

Dalia Grybauskaitė Seime perskaitė metinį pranešimą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė Seime perskaitė metinį pranešimą

Trečiadienį Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Darbo partijos frakcijos narių veiksmų vakar vykusio Seimo plenarinio posėdžio metu, kai partijos nariai turėjo nepasitenkinimą teismais išreiškiančius plakatus.

Anot A.Kubiliaus, tokiais veiksmais „darbiečiai“ viešai demonstravo nepagarbą valstybei ir jos svarbiausioms institucijoms.

„Galima nesunkiai numatyti, kad tokia akcija skirta daryti įtaką Vilniaus apygardos teismui jo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje, kurioje kaltinamai pareikšti Darbo partijos nariams Viktorui Uspaskich (frakcijos seniūnui), Vytautui Gapšiui (partijos pirmininkui), Vitalijai Vonžutaitei ir juridiniam asmeniui – Darbo partijai“, – rašoma konservatorių partijos pirmininko pranešime spaudai.

„Neabejoju, kad ši su Lietuvos Respublikos Seimo nario mandatu ir Seimo plenarinio posėdžio paskirtimi nieko bendra neturinti akcija neatsitiktinai buvo vykdyta Lietuvos Respublikos Prezidentei skaitant metinį pranešimą, kurio pasiklausyti atvyko nemažai užsienio šalių diplomatų. Tai tikrai nedidina pasitikėjimo mūsų valstybe ir diskredituoja svarbiausias jos institucijas“, – teigia A.Kubilius. 

Opozicijos lyderis kreipimesi pažymi, kad Seimo statuto 18 straipsnio 2 dalyje nustatyta, jog kiekvienas Seimo narys, eidamas Seimo nario pareigas, privalo vengti interesų konflikto tarp Seimo nario privačių interesų ir jo pareigų atstovauti visuomenės interesams, taip pat neturi elgtis taip, kad visuomenėje kiltų abejonių, kad toks konfliktas yra. Seimo narys privalo daryti viską, kad jo sąžiningumas nekeltų visuomenei abejonių ir kad visuomenė turėtų visas galimybes tuo įsitikinti.  

Tačiau, pasak A. Kubiliaus, Darbo partijos frakcijai priklausančių Seimo narių protesto akcija dėl Darbo partijos ir jos narių baudžiamosios bylos Seimo plenarinio posėdžio metu yra akivaizdus Darbo partijos narių privačių partinių interesų ir jų, kaip Seimo narių, pareigos atstovauti visuomenės interesams bei laikytis Konstitucijos supainiojimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min