Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 1d. 12:48

Andrius Kubilius: JAV gali paveikti Baltarusiją dėl AE statybų

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius po susitikimo su JAV valstybės sekretore Hillary Clinton pareiškė, kad JAV gali labai stipriai paveikti situaciją dėl Baltarusijoje planuojamos statyti Astravo atominės elektrinės (AE).

„Daug kalbėjome apie energetikos reikalus, kur mūsų bendradarbiavimas su JAV valdžia ir jų specialistais yra labai svarbus. Kalbėjome apie situaciją kaimyninėje Baltarusijoje, kur JAV iš tikrųjų gali labai stipriai paveikti situaciją“, – sakė A.Kubilius.

Premjeras neatskleidė, kokias būdais JAV gali paveikti Baltarusiją, kad ši nestatytų elektrinės taip arti Lietuvos sienos ir vos 50 km nuo Vilniaus. Taip pat A.Kubilius neatsakė, ar išgirdo iš H.Clinton pažadą pagelbėti kovoje prieš galimai nesaugią AE Lietuvos pašonėje.  

„Pažadais tokio rango lyderiai nesidalina, jie daro darbą“, – nukirto A.Kubilius.

Pasak jo, ankstesni pareiškimai, kad JAV remia Baltarusijos AE, nereiškia, kad Amerika remia būtent Astravo AE.

„Mes kalbėjome, kad jie ne vieną kartą yra sakę, kad šiaip jau remia Baltarusijos atominės energetikos plėtrą, bet visai nekalba apie konkrečią vietą“, – pabrėžė premjeras.

Be to, A.Kubilius atkreipė dėmesį, kad tiek Baltarusijos, tiek Kaliningrado AE statybų darbai prasilenkia su nustatytais terminais.

„Vertinant Baltarusijos planus statyti AE ar Kaliningrado planus statyti AE, tenka pastebėti, kad pastaruoju metu mes matome vieną tendenciją, kad anksčiau skelbti kokių nors tarpinių darbų terminai yra nuolat nukeliami. Noriu priminti, kad prieš pusmetį buvo skelbiama, kad birželio mėnesį Baltarusijos vadovybė pasirašys sutartį su Rusijos vadovybe dėl Astravo elektrinės finansavimo. Birželis baigėsi, o sutarties nėra. Lygiai taip pat Kaliningrade birželio mėnesį buvo žadama pradėti betonuoti pamatą reaktoriui, o dabar žadama pradėti rugpjūtį“, – pastebėjo A.Kubilius.

Taip pat premjero teigimu su H.Clinton buvo aptartos galimybės bendradarbiauti Lietuvoje kasant skalūnines dujas.

Pati H.Clinton penktadienio ryte susitikusi su Lietuvos prezidente Dalia Grybausakaite pareiškė, kad JAV parama Baltarusijos AE visuomet buvo abstrakti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min