Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 12d. 10:28

Ant konteinerių atsiradę įspėjimai apie kilsiančias kainas – tik rinkiminės kovos?

Konteineris su lipduku
Nuotrauka iš Vilniaus miesto savivaldybės „Facebook“ / Konteineris su lipduku

Vilniaus miesto savivaldybė socialiniuose tinkluose išplatino informaciją, kad ant mišrių komunalinių atliekų konteinerių atsiradę lipdukai su įspėjimu apie 50 proc. kilsiančias kainas yra klaidinantys. Esą jų tikrai neišklijavo savivaldybė, o kas tai padarė, dabar aiškinamasi.

„Atliekų išvežimas vilniečiams šiais metais brangs 50 proc.“, – tokie lipdukai su oficialiu Vilniaus ženkliuku ir parašu „Vilniaus miesto savivaldybė“ pasirodė ant kai kurių sostinės atliekų konteinerių.

Savivaldybė netruko sureaguoti. „Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad mieste išklijuoti lipdukai neva savivaldybės vardu su klaidinančia informacija. Dėl melagingos informacijos paskleidimo savivaldybė kreipsis į teisėsaugos institucijas“, – savo paskyroje feisbuke paskelbė savivaldybė.

Atliekų išvežimas vilniečiams šiais metais brangs 50 proc., – tokie lipdukai išklijuoti ant sostinės atliekų konteinerių.

Taip pat prašoma, kad gyventojai, matę, kas užklijavo vienoje ar kitoje miesto vietoje tokius lipdukus, praneštų apie tai policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

„Savivaldybė taip pat kreipiasi į daugiabučių namų savininkų bendrijas, prašydama pasidalinti prie konteinerių esančių vaizdo kamerų įrašais“, – teigiama pranešime.

Jeigu tokie įrašai yra ir juose bus matomi šį veiksmą atlikę asmenys, jiems gali tekti atsakyti ne tik už melagingos informacijos išplatinimą, bet ir svetimo turto gadinimą.

Neoficialiai kalbama, kad taip galbūt galėjo pasielgti dabartinio sostinės vadovo ir valdančiųjų oponentai. Tačiau kol kas įrodymų nepateikiama.

Praeitą savaitę apie tai, kad atliekų surinkimo paslauga vilniečiams brangs, prabilo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) frakcijos Vilniaus taryboje seniūnas Žilvinas Šilgalis. Jo teigimu, atliekų surinkimą koordinuojanti savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų surinkimo administratorius“ (VASA) nesurenka numatytų pajamų, todėl rinkliavos neabejotinai didės. Vilniaus savivaldybė tai neigia, nors pripažįsta, kad VASA pernai numatytos sumos nesurinko ir dalį jos išlaidų teks dengti iš miesto biudžeto lėšų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min