Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 22d. 20:15

Antakalnio medžių gynėjai sunerimę – kažkas kirtimui sužymėjo tvirtas liepas

Sužymėti medžiai Antakalnyje
15min skaitytojo Tomo Stamulio nuotr. / Sužymėti medžiai Antakalnyje

Vilniaus Antakalnyje šį pavasarį susodinta alėja jaunų liepų. Tai vietos gyventojams sukėlė įtarimų, kad šiuo atveju bus iškirsti čia pat augantys senieji medžiai. Vilniaus savivaldybė tvirtino, kad taip nenutiks, esą medžių sodinimas buvo suplanuotas, tad senos liepos niekam netrukdo. Tačiau rugsėjui įpusėjus kažkas raudonais kryžiukais sužymėjo šias liepas, taip išgąsdindamas gyventojus.

Pažymėti raudonai

„Štai pažiūrėkite, kas vyksta – savivaldybė dabar ruošiasi nukirsti senus medžius!“ – tokią pasipiktinimo kupiną žinutę su nuotraukomis 15min gavo iš Antakalnio gyventojo Tomo Stamulio.

Ir išties ne vienas medis prie Antakalnio gatvės, greta kurios pavasarį susodintos jaunos liepos, buvo pažymėtas raudonu kryželiu, kas gali reikšti, jog netrukus jis bus nukirstas.

Apie tai, kad būtent taip ir gali nutikti, T.Stamulis įspėjo dar liepą. Jis kalbėjo, kad jaunos liepos susodintos netinkamai – joms palikta per mažai vietos, jos pasodintos po senais medžiais, tad tinkamai negalės augti. O kai suvešės, tuomet užstos šviesą šalia stovintiems daugiabučiams.

Tuomet Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius tvirtino nesutinkantis, kad medžiai sodinami neatsižvelgiant į jų poreikius: „Ruošiantis sodinimui ir renkant vietą, itin daug dėmesio visada skiriama medžių amžiui, aukščiui ir pritaikymui. Visi mieste sodinami medžiai yra ne jaunesni kaip 14 metų amžiaus ir ne mažiau kaip 8-10 cm kamieno skersmens atvežti iš Olandijos ir Vokietijos. Antakalnio gatvėje liepos buvo pasodintos 4 metrų atstumu, apie 10 metrų nuo gyvenamųjų namų remiantis želdynų ir želdinių apsaugos taisyklėmis, kuriose numatyta kokiu atstumu turi būti sodinami medžiai, krūmai ar gėlynai.“

Kažkas sužymėjo neteisėtai

Raudoni kryželiai ant medžių atsirado tikrai ne dėl to, kad liepas būtų ketinama iškirsti. Kaip 15min sakė savivaldybės Želdynų poskyrio vedėja Giedrė Čeponytė, šių liepų savivaldybės darbuotojai nežymėjo ir leidimo jų kirtimui neišdavė.

„Savavališkai pažymėtos liepos jau sutvarkytos. Antakalnio gatvėje, nuo Antakalnio žiedo iki Žirgo gatvės, artimiausiu metu bus pjaunamos tik kelios sausos ir pavojų keliančios liepos, bet ne tos, kurios buvo savavališkai pažymėtos“, – teigė G.Čeponytė.

15min skaitytojo Tomo Stamulio nuotr./Sužymėti medžiai Antakalnyje
15min skaitytojo Tomo Stamulio nuotr./Sužymėti medžiai Antakalnyje

Anot Želdynų poskyrio vedėjos, „sostinėje medžiai šalinami tais atvejais, kai jie būna pernelyg tankiai suaugę, nustelbia šviesą patalpose, būna pažeisti ligų ir kenkėjų, kelia grėsmę žmonių sveikatai, gyvybei arba turtui“.

Jaunos liepos, pasodintos Antakalnio gatvėje, kaip teigia G.Čeponytė, jau turi suformuotas šaknis, kas užtikrina geresnį medžių prigijimą, taip pat yra suformuota kompaktiška laja, kuri taisyklingai prižiūrima neužgožia kelio ženklų, leidžia šviesai patekti į patalpas, sudaro tvarkingą, estetišką vaizdą, be to yra natūralios garso sienelės, kurios sulaiko transporto priemonių keliamą triukšmą. Ji taip pat patvirtino, kad pasodinti medžiai yra nuolat prižiūrimi, laistomi ir tręšiami, jie pasodinti toliau nuo važiuojamosios dalies, kad patektų kuo mažiau druskos žiemą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:31
00:47
07:23

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min