Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Antrojo pasaulinio karo patirtis parodė, kad neutralitetas nėra išeitis, sako kariuomenės vadas Arvydas Pocius

Arvydas Pocius
Loretos Keršytės nuotr. / Arvydas Pocius
Šaltinis: BNS
0
A A

Lietuvos patirtis Antrojo pasaulinio karo metais parodė, kad neutralitetas nėra išeitis, antradienį pareiškė kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Lietuvai minint įstojimo į NATO septintąsias metines.

„Prieškarinėje Lietuvoje vyravusios neutraliteto nuotaikos neužtikrino šalies apginamumo – Lietuva prarado valstybingumą, nes pati, būdama nedidelė valstybė, negalėjo apsiginti nuo gerokai didesnių priešo pajėgų“, – teigiama kariuomenės vado komentare.

Pasak A.Pociaus, „nors Lietuva įnirtingai priešinosi agresijai, tačiau neturėdama rimtos paramos buvo dalijama kitų“.

„Tuometinė patirtis rodė, kad neutralitetas nėra išeitis, ir atkūrus Lietuvos valstybę buvo imta sistemingai siekti Lietuvos priėmimo į NATO ir sukurti stiprias saugumo garantijas valstybei“, – teigė kariuomenės vadas.

A.Pocius pabrėžė esąs įsitikinęs, kad NATO kolektyvinės gynybos įsipareigojimas yra patikimiausias Lietuvos saugumo užtikrinimo būdas, tačiau pridūrė, jog ir Lietuvos pajėgos turi būti pasirengusios gintis.

„Patys mes irgi turime būti pasirengę gintis, kad NATO turėtų kur siųsti savo pajėgas. Tą yra labai svarbu suprasti“, – pareiškė Lietuvos kariuomenės vadas.

Kovo 29 dieną sukanka septyneri metai, kai septynios Vidurio ir Rytų Europos šalys tapo pilnateisėmis NATO narėmis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min