Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 18d. 15:07 , atnaujinta: 2011 liepos 18d. 17:03

Anželika Šimaitienė už teisėjo vardo pažeminimą atleista iš pareigų

Prezidentė atleido Anželiką Šimaitienę iš Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėjos pareigų.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Prezidentė atleido Anželiką Šimaitienę iš Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo teisėjos pareigų.

Prezidentė pagaliau atleido prieš 5,5 metų nuo pareigų nušalintą sostinės teisėją A.Šimaitienę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį pasirašė dekretą, kuriuo, vadovaudamasi Konstitucija, Teismų įstatymu ir atsižvelgdama į vienabalsį Teisėjų tarybos patarimą, atleido Anželiką Šimaitienę (gim. 1970 m.) iš Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo teisėjos pareigų už teisėjo vardo pažeminimą.

Teigiama, jog A.Šimaitienė vilkino su skolų išieškojimu susijusias bylas, o su butų privatizavimu lengvatinėmis sąlygomis, nuosavybės teisių atkūrimo į žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą susijusias bylas nagrinėjo aplaidžiai ir skubotai, vadovavosi neegzistuojančiais dokumentais ir melagingais liudytojų parodymais.

Kad teisėja A.Šimaitienė klastojo dokumentus bei priėmė neteisėtą ir nepagrįstą sprendimą, 

„Scanpix“ nuotr./Anželika Šimaitienė
„Scanpix“ nuotr./Anželika Šimaitienė
sudariusį sąlygas lengvatinėmis sąlygomis privatizuoti butą, liepos 1 d. pripažino ir Lietuvos apeliacinis teismas, tačiau dėl suėjusių senaties terminų negalėjo priimti apkaltinamojo nuosprendžio.

Siekiant užkirsti kelią tokiems atvejams Respublikos prezidentės iniciatyva buvo priimtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis pailginti baudžiamųjų bylų senaties terminai, neleisiantys nusikaltimus padariusiems asmenims išvengti baudžiamosios atsakomybės.

Už teisėjo vardą žeminančius poelgius prezidentė atleido aštuonis teisėjus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min