Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 17d. 11:07

Apie galimai pagrobtą mergaitę feisbuke sklindanti informacija – melas

Galimai Vilniuje pagrobtos mergaitės istorija sukrėtė visuomenę. Tačiau ne visi rūpinasi pateikti tikrą informaciją. Feisbuke plačiai dalijamasi klaidinančia žinute, neva fiksuota, kaip vaikas iš vieno automobilio į kitą galėjo būti persodintas Lenkijoje. Išties įrašas netikras.

Feisbuke dalijamasi nuotrauka ir įrašu apie esą pastebėtus galimus mergaitės grobikus. Įrašu socialiniame tinkle pasidalyta daugiau nei tūkstantį kartų, tačiau tikėtina, kad informacijos sklaidos mastas kur kas didesnis.

15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle

Įrašas buvo paskelbtas feisbuko grupėje „Mitybos ir Sporto programos / Lietuva“.

Informaciją esą pateikia Toma Nesvarbu pavadinta feisbuko anketa. Pasakojama, kad pakeliui į Varšuvą pastebėti automobiliai ukrainietiškais numeriais, viename kurių neva buvo vežama mergaitė. Ši esą degalinėje buvo perduota iš vieno automobilio į kitą.

Pranešimo autorė teigia užfiksavusi automobilį vaizdo registratoriuje. Tačiau čia ir paaiškėja melas.

Pateiktoje fotografijoje ne Lenkija, Lietuva ar Ukraina, o Singapūras. Vaizdo įrašu, kurio iškarpose esą pateikiami galimai pagrobtos mergaitės pagrobėjai, praėjusių metų balandį dalijosi Singapūro naujienų portalas mustsharenews.com.

15min nuotr./Pranešimas Singapūro žiniasklaidoje
15min nuotr./Pranešimas Singapūro žiniasklaidoje

Singapūro gatvėse užregistruotas vaizdo įrašas ir esą nufilmuotas Lenkijoje – identiški. Tai pastebėjo ir kai kurie įrašo komentatoriai, kurių teigimu, tokia pati klaidinanti informacija skleidžiama ir kitose feisbuko grupėse.

15min primena, kad trečiadienio vakarą kiek po 19 val. Vilniaus policijai pranešta apie Sausio 13-osios gatvėje, netoli Televizijos bokšto, galimai pagrobtą (11–12 metų) mergaitę, jos paieškoms sutelktos didelės policijos pajėgos.

Policija, nors ir kreipėsi į visuomenę pagalbos, prašydama tėvų pranešti, jei nesusisiekia su panašaus amžiaus dukra, kol kas tokios informacijos negavo.

Pranešama, kad šiuo metu Lietuvoje dingusios dvi panašaus amžiaus merginos, jos jau kurį laiką negrįžta į globos namus. Tiesa, kiek vėliau savivaldybė informavo, kad pavyko susisiekti su viena iš dingusių mergaičių.

Galimai pagrobtos mergaitės tapatybė nenustatyta, nėra įrodymų, kad įvykis apskritai buvo.

Policija ketvirtadienį paskelbė galimo svarbaus liudininko fotorobotą, tačiau kol kas jis neatsirado.

Tyrimas tęsiamas. Daugiau informacijos apie jo eigą čia.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min