Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2021 12 25

Apie tai 2021-aisiais Vilniuje kalbėta daug ir garsiai: įvykių ir situacijų TOP 10

2021-ieji buvo gausūs įvykių. Vilniaus mieste – taip pat. Pradedant aukščiausiais valdžios sluoksniais, teisėsaugos tyrimais ir baigiant pertvarkomu eismu mieste ar nauju parku, kuris patiko ne visiems. Tad pateikiame 10 įvykių ir situacijų, apie kurias šiemet daugiausia kalbėta.
Vilnius 2021 metais Tik prenumeratoriams
Vilnius 2021 metais / 15min nuotr.

Esate vairuotojas, todėl jus erzina susiaurėjusios gatvės? Ar mėgstate gamtą, tad su nerimu fiksuojate, bent žvilgsniu, kiekvieną nupjautą medį sostinėje? O kur dar korupcijos byla statybų priežiūros srityje, kurioje kalbama ir apie Vilniaus savivaldybės darbuotojus. Arba mero Remigijaus Šimašiaus atsisakymas kandidatuoti dar vienai kadencijai, netikėtos skyrybos ir dar labiau netikėtos trečiosios vedybos.

Apie visa tai ir dar daugiau šiais metais itin aktyviai kalbėta Vilniuje.

Bet pradėkime nuo galo.

10. Reformatų parkas įtinka ne visiems

Birželio vidury vėl vartus atvėręs parkas tikrai bent jau šiltuoju metų laiku populiarus tarp lankytojų. Tačiau aistros dėl jo tvarkymo virė dar gerokai iki šių metų vasaros.

2018 metais, likus keliems mėnesiams iki oficialiosios šio parko tvarkymo darbų pradžios, visuomenėje kilo pasipiktinimas – rugpjūtį 13-a visuomeninių organizacijų pasirašė reikalavimą stabdyti Reformatų skvero projekto vykdymą ir jį išsiuntė Vilniaus savivaldybei bei Aplinkos ministerijai.

Po visuomenės kreipimosi Vilniaus valdžia paskelbė pakoregavusi projektą. Atnaujinto Reformatų parko nebeplanuota aptverti ar užrakinti nakčiai, pagrindiniuose tranzitiniuose takuose numatyta kieta danga. Tiesa, neplanuota eksponuoti 1983 metų betoninių laiptų fragmento, ketinta kirsti dalį medžių.

Parko tvarkymo darbai užtruko, o juos baigdami darbus vykdžiusios įmonės atstovai neslėpė turėję nuolat atremti priekaištus dėl trinkelių gausos, tačiau tikino, kad žalumos skvere bus gerokai daugiau, nei buvo sovietmečiu ir po jo.

Vis dėlto diskusijos apie šio parko sutvarkymą netilo ir jį atvėrus. Štai Dr. Dainius Labeckis, parkotyrininkas, sakė, kad tai „tipinis kičo pavyzdys, kurio atnaujinimui pritaikyta serijinė gamyba“: „Čia pilna naujų detalių – architektūrinių bei gamtinių, – tačiau pati erdvė nebetekusi savo istoriškumo. Nėra čia nei gilios minties, nei išliekamosios vertės požymių, todėl man net kyla klausimas, ar šią vietą vis dar korektiška vadinti tuo pačiu vardu.“

9. Vaivorykštės spalvų perėja ir vaivorykštė požeminėje perėjoje: karas dėl spalvų

Vaivorykštės spalvos kartais suveikia lyg koks raudonas skuduras buliui. Štai 2018 metais gegužę, LGBT bendruomenei minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją, Vilniaus Pylimo gatvėje atsirado vaivorykštės spalvų perėja. Ji turėjo parodyti, jog Vilnius – atviras ir LGBT bendruomenei draugiškas miestas.

Treji metai praėjo ir kažkodėl šiais metais perėja pradėjo trukdyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min