Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 3d. 13:22 , Atnaujinta: 2021 vasario 3d. 16:10

Aplinkosaugininkai tiria taršą Kuršių mariose: akiratyje – ir laivas, ir „Grigeo Klaipėda“

Antradienį pastebėjus teršalus Kuršių mariose, Aplinkos apsaugos departamentas trečiadienį suskubo informuoti visuomenę apie situaciją ir surengė spaudos konferenciją. Pranešta, jog tiriamos įvairios taršos versijos – nuo laivo „Banga“ iki statybviečių ir „Grigeo Klaipėda“ galimo dalyvavimo įvykyje.

Klaipėdos aplinkos apsaugos departamento viršininkė Ramunė Lukoševičienė informavo, jog, antradienio duomenimis, tarša buvo matoma apie penkių kvadratinių metrų plote.

Kaip sakė Aplinkos apsaugos departamento direktorės pavaduotojas Jurgis Kazlauskas, antradienį buvo iškart sureaguota į gautą informaciją apie taršą Kuršių mariose ties Smiltynės perkėla iš lietaus nuotekų išleistuvo. Pastarąjį eksploatuoja „Klaipėdos vanduo“.

„Įvykio vietoje buvo matoma galima tarša, kilmė jos nebuvo nustatyta, buvo iškviesti aplinkos apsaugos agentūros specialistai, kurie paėmė mėginius teršalų kilmei nustatyti. Šį rytą dalyvaujant AB „Klaipėdos vanduo“ atstovams paimti mėginiai iš lietaus nuotekų išleistuvo ties Smiltynės perkėla“, – sakė J.Kazlauskas.

Trečiadienį departamento pareigūnai dalyvaujant AB „Klaipėdos vanduo“ specialistams tikrina pastarosios įmonės eksploatuojamus paviršinių nuotekų šulinius.

J.Kazlauskas pažymėjo, jog AB „Klaipėdos vanduo“, eksploatuojančiai lietaus nuotekų tinklus, yra nustatytos ribinės išleistuvo vertės. Atlikus tyrimus, paaiškės, ar ribos nebuvo viršytos, o jei taip nutiko, įmonei grės mokestinė ir administracinė atsakomybė.

Anot J.Kazlausko, aiškinantis taršą tiriamos įvairiausios versijos – pradedant statybvietėmis, kur gali būti tarša, baigiant laivu „Banga“. Viešojoje erdvėje buvo paskelbta informacija, jog taršos įvykyje galimai galėjo dalyvauti šis laivas. Siekiama paneigti arba patvirtinti versiją, tikrinamos laivo vykdytos operacijos, susijusios su taršiomis medžiagomis.

Pradėtas neplaninis dviejų bendrovių patikrinimas – AB „Klaipėdos vanduo“, kuri eksploatuoja lietaus nuotekų tinklus bei AB „Grigeo Klaipėda“, kuri jau anksčiau į aplinkosaugininkų akiratį pateko kaip teršusi Kuršių marias.

„Siekiama nustatyti, kaip bendrovė tvarko nuotekas, patikrinti viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją dėl galimai į Kuršių marias išleidžiamų nuotekų. Aiškinamasi, ar laikomasi leidime nustatytų tvarkos reikalavimų – pareigūnai dirba nagrinėdami šią versiją. Pirmiausia tikrinamos sklendės, kurios užplombuotos 2020 metų sausį“, – sakė J. Kazlauskas.

Užplombavus sklendes bendrovė, be Aplinkos apsaugos departamento žinios, negali naudotis valymo įrenginiais.

„Apibendrinant galima pasakyti, kad atliekami maksimalūs tyrimo veiksmai nustatyti, ar tai tarša. Jei taip, kokia tarša. Versijos tiriamos visos – nuo laivo „Banga“ iki statybviečių ir panašiai, iki „Grigeo Klaipėda“ dalyvavimo“, – kalbėjo pavaduotojas.

Pirminius duomenis dėl taršos tikimasi gauti jau ketvirtadienį.

Apibendrinant galima pasakyti, kad atliekami maksimalūs tyrimo veiksmai nustatyti, ar tai tarša. Jei taip, kokia tarša.

„Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas teigė, kad incidentas nepagrįstai pradėtas sieti su „Grigeo Klaipėdos“ veikla.

„Galiu patikinti, kad ši tarša niekaip nėra susijusi su mūsų bendrove – tą patvirtino dar antradienį vėlai vakare darbuotojų operatyviai atliktas vidinis patikrinimas fabriko teritorijoje. Tuo pačiu noriu pažymėti, kad „Grigeo Klaipėda“ niekada neturėjo fizinės galimybės savo nuotekų tiesiogiai leisti į Kuršių marias“, – komentare BNS sakė T.Eikinas.

Pasak jo, anksčiau įmonės nuotekos būdavo valomos Dumpiuose bei patekdavo į „Klaipėdos vandeniui“ priklausantį kolektorių, iš kurio vėliau buvo išleidžiamos į Kuršių marias. Kadangi šiuo metu bendrovė negali naudotis nuotekų valymo įrenginiais Dumpiuose, visų „Grigeo Klaipėdos“ nuotekų išvalymu rūpinasi „Klaipėdos vanduo“.

„Pastaroji bendrovė ne tik kasdien savo laboratorijoje tiria mūsų nuotekų sudėtį, bet ir turi galimybę nuotoliniu būdu sekti nuotekų kiekius ir kitus parametrus“, – sakė T.Eikinas.

Anot jo, „Grigeo Klaipėda“ bendradarbiaus su atsakingomis institucijomis ir suteiks visą turimą informaciją jiems aiškinantis, iš kur į Kuršių marias galėjo patekti minėtos nuotekos.

Pranešimą gavo antradienį

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnyba apie Kuršių mariose ties Smiltynės perkėla pastebėtą taršą gavo pranešimą antradienį apie 16 val.

Į įvykio vietą iš karto nuvyko aplinkosaugininkai. Buvo iškviesta Aplinkos apsaugos agentūros laboratorija, paimti vandens mėginiai taršai nustatyti.

Šiuo metu aplinkosaugininkai kartu su Klaipėdos vandenų specialistais vykdo tyrimą. Tikrinami lietaus tinklų paviršinių nuotekų šuliniai ir ieškomas galimas taršos šaltinis.

Dėl šio įvykio pradėtas tyrimas, bus aiškinamasi ir skaičiuojama gamtai padaryta žala.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min