Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar „Goskoncert“ perka „Russkoje radio“ dėl „Sputnik“ planų?

„Sputnik“
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / „Sputnik“
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Praėjusių metų lapkritį Rusija paskelbė įkūrusi valstybės finansuojamą užsienio naujienų tarnybą, kuri esą turės mesti iššūkį propagandai iš Vakarų.

„Sputnik“ – toks naujo projekto pavadinimas – sukurtas remiantis valstybei priklausančia naujienų agentūra „RIA Novosti“ ir radiju „Golos Rossiji“. Šis Rusijos propagandai skleisti skirtas projektas turi apimti 30 valstybių. Valstybės saugumo departamentas (VSD) į „Sputnik“ atkreipė dėmesį 2014 metų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime. O praėjusią savaitę jau įspėjo dėl agresyvaus „Sputnik“ veržimosi.

VSD teigimu, Vilniuje ir Taline „Sputnik“ darbuotojai rinko informaciją apie veikiančias radijo stotis, televizijos kanalus, aiškinosi galimybes įsigyti transliacijų licencijas, bendravo su Rusijos ambasadų darbuotojais, tėvynainių organizacijų atstovais.

Dar vienas įdomus faktas, kad valstybinis, Kultūros ministerijai priklausantis „Goskoncert“ perka „Russkoje radijo“. Ar tai kaip nors susiję su „Sputnik“, kol kas galima tik įtarti. Kita vertus, kokią tai darys įtaką Lietuvoje girdimai „Russkoje radijo“?

Lietuvos „Russkoje radio“ – pagal Rusijos, o ši – pagal „Goskoncert“

Rusijos žiniasklaida pranešė apie keisčiausią sandorį radijo verslo rinkoje: naftos bendrovės „Lukoil“ bendrasavininkiai Vagitas Alekperovas ir Leonidas Fedunas parduoda pelningai veikiančios „Rusijos mediagrupės“ akcijas. „Rusijos mediagrupė“ valdo televiziją ir penkias populiarias radijo stotis, tarp jų – „Russkoje radijo“. 

Akcijas perka nuostolingai dirbantis valstybinis „Goskoncert“. Pastarasis yra Kultūros ministerijos įmonė, kuri organizuoja valstybinius politinius renginius. Vienas jų – įspūdingas pergalės šou Sevastopolyje, kurio pagrindinis svečias – Vladimiras Putinas.

„Russkoje radio Baltija“ vadovybė tikina, kad savininkų pasikeitimas Maskvoje iš Vilniaus transliuojamų radijo laidų turiniui įtakos neturės.

„Russkoje radijo“ programa transliuojama visoje Rusijoje bei 13 valstybių, tarp jų – ir Baltijos šalyse. Lietuvoje ją transliuoja „Russkoje radio Baltija“, kurios daugiau nei 92 proc. akcijų priklauso „Achemos“ valdomam „Radiocentrui“.

„Russkoje radio Baltija“ užima maždaug ketvirtadalį auditorijos, ypač radijo stotis populiari tarp taksistų ir turgaus prekiautojų. Jos programa ruošiama remiantis Maskvoje parengta „Russkoje radio“. „Kasmet pratęsiama franšizės sutartis suteikia teisę naudoti „Russkoje radio“ muzikinį formatą, šaukinius ir logotipą.

„Russkoje radio Baltija“ vadovybė tikina, kad savininkų pasikeitimas Maskvoje iš Vilniaus transliuojamų radijo laidų turiniui įtakos neturės.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min