Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ar moterys (su)lauks sveikinimų (apklausa)

Gėlynas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gėlynas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos politiniame olimpe netrūksta dailiosios lyties atstovių, tačiau minėti, juoba švęsti Kovo 8-osios jos neketina. Šių moterų pašonėje dirbantys vyrai taip pat abejingi Tarptautinei moters dienai ir tarsi laukia nurodymų, kaip jiems šiandien derėtų pasielgti.

Tarptautinei moters dienai – 100 metų, primena „Lietuvos žinios“. Mūsų krašte Kovo 8-oji minima kaip atmintina diena. Sovietmečiu buvusi gaji tradicija Kovo 8-ąją parodyti moterims išskirtinį dėmesį pastaruoju metu gerokai apmirusi.

„Prezidentūros vyrijai neduota jokių nurodymų, kaip elgtis šią dieną“, – Kovo 8-osios išvakarėse „Lietuvos žinioms“ teigė prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys. Jis nedetalizavo, ar valstybės vadovės komandoje dirbantys vyrai imsis iniciatyvos.

Metų moters nominaciją šiemet pelniusi Seimo narė socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė apgailestavo, kad didelė dalis visuomenės nesuvokia Kovos 8-osios tikrosios prasmės ir turinio.„Tarptautinė moters diena minima ir kitose Europos Sąjungos šalyse, nes siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neišnykstančią moterų diskriminaciją net ir demokratiškose Vakarų valstybėse. Prezidentė laikosi būtent europietiško požiūrio. Ji teigia, kad visos šios moterų problemos yra aktualios ir Lietuvoje, jos turi būti išspręstos. Lyčių lygybės institutas, neseniai atidarytas Vilniuje, turėtų padėti siekti šio tikslo tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje“, – pačios D.Grybauskaitės poziciją perdavė L.Balsys. Nuo savęs jis pridūrė, kad sovietinė Kovo 8-osios tradicija buvo sukurta siekiant pademonstruoti, jog tarybinės moterys neturi jokių problemų, todėl joms lieka džiaugtis pavasariu, o vyrams tai proga dar ir neblogai išgerti.

Neoficialiai teigiama, kad D.Grybauskaitės požiūris į Kovo 8-ąją yra daugiau nei skeptiškas. Apie tai „Lietuovs žinioms“ prasitarė anksčiau su ja Finansų ministerijoje dirbę kolegos.

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės atstovas spaudai Juozas Ruzgys, klausiamas, ar parlamento vadovės aplinka ją pasveikins, pareiškė, kad nei savo, nei I.Degutienės požiūrio į šią šventę išdėstyti negali. „Galiu pasakyti tik tiek, kad visas Seimo pirmininkės sekretoriato dėmesys šiuo metu skiriamas pasirengti Kovo 11-osios šventei, kalbų apie Kovo 8-ąją nebuvo“, – teigė J.Ruzgys.

Krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės patarėja ryšiams su visuomene Danguolė Bičkauskienė sakė, kad ministerijoje kiekvienas laisvas spręsti, kaip elgtis šią dieną – švęsti ar nešvęsti. Aiškaus atsakymo, ar bus minima Kovo 8-oji, „Lietuvos žinios“ nesulaukė iš Finansų ministerijos, kuriai vadovauja Ingrida Šimonytė.

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius kovo 8-ą dieną sveikina tik partijos kolegą Arvydą Vidžiūną, mat tai yra jo gimtadienis. Premjero tarnybos sekretoriato vadovė Vaida Jauniškienė, daugiau nei dešimtmetį ištikimai dirbanti A.Kubiliaus komandoje, net nustebo klausiama, ar kada nors iš A.Kubiliaus yra gavusi gėlių Kovo 8-osios proga. „Ta proga – niekada. Tai būtų ne A.Kubilius“, – tepasakė ji.

Rasa Kubilienė teigė, kad Kubilių šeimoje nėra ir nebuvo tradicijos švęsti Kovo 8-ąją. „Nei dabar, nei tada, kai dar tik draugavome ir mane Andrius mergino, Kovo 8-osios neminėjome ir nešventėme. Tokios tradicijos nebuvo nei mano, nei Andriaus tėvų namuose. Neteikia man gėlių Kovo 8-ąją ir abu mūsų sūnūs. Tačiau visada būnu vyro ir sūnų apdovanota per Motinos dieną“, – pasakojo R.Kubilienė.

„Moteris reikia mylėti visada, o Kovo 8-ąją – dar labiau“, – tikino Seimo vicepirmininkas Česlovas Juršėnas. Jis asmeniškai prisidėjo prie to, kad 2002 metais į patikslintą Atmintinų dienų sąrašą būtų grąžinta Kovo 8-oji, kurią buvo išguję konservatoriai. Č.Juršėnas kasmet sveikina artimas moteris – šeimoje, darbe, partijoje. Politikas tvirtino, kad gėlių paklausa kasmet vis didėja. „Tai reikštų, jog ši diena įgauna vis didesnę prasmę. Tai priminimas vyrams, kad šie sukrustų ir stengtųsi padėti moterims visus likusius metus. Juk moterys laiko tris namų kampus, gal net pusketvirto“, – sakė Seimo vicepirmininkas.

Metų moters nominaciją šiemet pelniusi Seimo narė socialdemokratė Aušrinė Marija Pavilionienė apgailestavo, kad didelė dalis visuomenės nesuvokia Kovos 8-osios tikrosios prasmės ir turinio. „Moterų judėjimas padarė visuomenę pažangesnę, išvadavo iš lyčių nelygybės stereotipų. Jei ne šie dalykai, neturėtume moterų politikių, nebūtų jų darbo rinkoje, gal net taikos neturėtume, – ilgą kovos už moterų teises istoriją ir jos reikšmę apžvelgė A.M.Pavilionienė. – Negerbti tokių dalykų yra gėda. Tai turėtų suprasti ir šios šventės skeptikai konservatoriai, nes tai, ką jie dabar turi, yra ir moterų judėjimo už savo teises pasekmė.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min