Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Asmeniniai gidai pildo ypatingus pageidavimus

Ekskursijos su grupe patinka ne visiems turistams, tad turintieji galimybę vis dažniau renkasi asmeninį gidą, kuris atsižvelgtų į individualius pageidavimus.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ekskursijos su grupe patinka ne visiems turistams, tad turintieji galimybę vis dažniau renkasi asmeninį gidą, kuris atsižvelgtų į individualius pageidavimus.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Paskui gidą žygiuojantys turistai godžiai seka kiekvieną jo rankos mostą: dešinėje – seniausias miesto pastatas, kairėje – jaukiausia kavinė, o priešakyje – geriausios suvenyrų krautuvėlės. Nors dauguma gidų taip dirba jau keliasdešimt metų, kai kuriems vadovauti grupėms nebetenka. Vis dažniau jų pagalbos prašo pavieniai turistai, pageidaujantys privačių ekskursijų, o kai kada – tiesiog draugijos.

Pasak gidų, individualių ekskursijų paklausa išaugo, kai padaugėjo tiesioginių skrydžių į Lietuvą. Taip pat, kai mūsų šalis pradėta aktyviau reklamuoti svečiose šalyse.

„Individualūs turistai pageidauja, kad gidas būtų ne tik ekskursijos vadovas, bet ir vairuotojas, vertėjas, net draugas“, – sakė vienos turizmo agentūros vadovė, Lietuvos kūno kultūros akademijos lektorė, dr. Regina Navickienė.

Detales aptaria iš anksto

Pasak pašnekovės, gido su automobiliu dažniausiai pageidauja turistai iš Rusijos, Latvijos, Lenkijos, Suomijos. Paprastai tokios viešnagės ir jį lydinčio gido kompanijos paslaugų kaina aptariama iš anksto. Ši ir kitos detalės suderinamos elektroniniu paštu. Ruošdamasis turisto viešnagei gidas iš anksto sužino, ką konkrečiai norėtų pamatyti svečias ir parengia jam tinkamą maršrutą.

„Pavyzdžiui, buvo žmonių, kurie labai domėjosi žirgais. Todėl gidas juos vežiojo po žirgynus, kur turistai jodinėjo, bendravo su žirgynų savininkais. Lenkams paprastai būtinas maršrutas, kuriame būtų lenkų-lietuvių kilmės poeto Adomo Mickevičiaus pėdsakų, prancūzams – kas nors, susiję su Napoleonu“, – pasakojo dr. R.Navickienė.

Turizmo atstovai įsitikinę, kad kartu su turistu keliaujantis gidas nepamainomas šalies ambasadorius, nes būtent jis gali parodyti įdomiausias Lietuvos vietas ir objektus. Anot pačių gidų, neretai būna, jog kelias dienas kartu praleidę turistai vėliau juos, kaip kelionės palydovus, rekomenduoja savo pažįstamiems, galvojantiems atvykti į Lietuvą.

Gido dienos proga – nemokami renginiai

Šiandien, vasario 21-ąją, minima Tarptautinė gido diena. Ta proga Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) Turizmo ir sporto vadybos studentai kviečia miestiečius į renginių ciklą „Amberio kelionė pergalės link“. Vasario 22 d., 14 val. ir 15.30 val., vyks ekskursija po „Žalginio“ areną, kurioje rudenį vyks finalinės „Eurobasket 2011“ kovos. (Į ekskursiją būtina registruotis iš anksto tel. 8 600 81601, el. paštu a.ausra@hotmail.lt).

Kovo 2 d. 14 val. LKKA centriniuose rūmuose (Sporto g. 6, Kaunas, 215 aud.) vyks renginys, kuriame visi norintys galės susipažinti su akademiją baigusiais krepšininkais ir treneriais, nusifotografuoti su artėjančio Europos vyrų krepšinio čempionato simboliu – Amberiu, aplankyti fotografo Tomo Tumalovičiaus parodą „Krepšinio širdis“, apžiūrėti „Sporto muziejaus“ eksponatus. Renginio „desertas“ – filmuoti kadrai iš krepšininkų gyvenimo „Amberio klausimėlis“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min