Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 5d. 06:05

Atnaujintame K.Petrausko bute – daugiau informacijos apie garsųjį operos solistą

Renovuotame K.Petrausko bute galima rasti ne tik autentiškų šeimos daiktų, bet ir informacijos apie jo gyvenimą, karjerą, giminę.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Renovuotame K.Petrausko bute galima rasti ne tik autentiškų šeimos daiktų, bet ir informacijos apie jo gyvenimą, karjerą, giminę.

„Mažais žingsneliais, tačiau vis į priekį, o ne vietoje“, – taip apie Kaune įsikūrusio Miko ir Kipro Petrauskų muziejaus renovaciją kalba jo darbuotojai. Praėjusios savaitės pabaigoje, minint Pasaulinę muzikos dieną, kauniečiams ir miesto svečiams pristatyta atnaujinta muziejaus dalis – K.Petrausko memorialinis butas.

Po renovacijos lankytojus jis pasitinka kaip atskira ekspozicija: atnaujintas K.Petrausko kabinetas, jo žmonos, E.Žalinkevičaitės-Petrauskienės, kambarys bei svetainė, kuriuose išsaugoti autentiški baldai, paveikslai, asmeniniai šeimos daiktai. Dalį memorialinių baldų muziejininkai restauravo, tačiau sienų, grindų spalvos, langų forma išlaikyta nepakitusi. Viename iš kambarių eksponuojama Petrauskų namo istorija ir Petrauskų giminės geneologinis medis, kitame – kartu su paroda „K.Petrausko gyvenimo ir kūrybos apžvalga“ pristatomi bendrovės „Terra media“ būsimų ekspozicijų projektai ir pastato renovacijos eigos fragmentai.

Buto virtuvė tapo edukacine klase: joje veiks terminalas, kuriame, pavyzdžiui, bus galima pasiklausyti autentiškų K.Petrausko įrašų. Lankytojų lauks ir pramoga: visi norintys galės nusifotografuoti su edukacinio projekto „Teatras: scena ir užkulisiai“ Š.Guno operos „Faustas“ personažų maketais.

Viename name – plati šeima

Savo vardo gatvėje operos solistas K.Petrauskas kartu su broliu, kompozitoriumi M.Petrausku namą pradėjo statyti 1924 metais. 1936-aisiais jame apsigyveno K.Petrausko šeima, M.Petrauskas su sūnumi ir keletas nuomininkų, vėliau – ir E.Petrauskienės motina bei sesuo Eugenija. 1948 metais K.Petrauskui išsikėlus į Vilnių, name liko gyventi M.Petrausko šeima. 1969 metais įvairių giminės narių saugotame name nutarta įsteigti memorialinį K.Petrausko muziejų. Nuo 1994-ųjų jis pavadintas Kipro ir Miko Petrauskų lietuvių muzikos muziejumi.

Temos: 1 Muziejus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min