Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 4d. 09:06

Atnaujintuose „Muzikos garsuose“ – daugiau judesio

Nors atnaujintas miuziklas jau parodytas žiūrovams, pasak režisieriaus, jis dar bus šlifuojamas: "Turėjome labai mažai laiko, todėl net ir vėliau teks repetuoti ir repetuoti".
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nors atnaujintas miuziklas jau parodytas žiūrovams, pasak režisieriaus, jis dar bus šlifuojamas: "Turėjome labai mažai laiko, todėl net ir vėliau teks repetuoti ir repetuoti".

„Po 11 metų pagaliau galėjome įgyvendinti tai, ką buvome sumanę 1998-aisiais“, – šmaikštavo režisierius Nerijus Petrokas, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vakar pristatęs atnaujintą miuziklą „Muzikos garsai“.

1998 metais šiame teatre debiutavęs muzikinis spektaklis iš karto pavergė žiūrovų širdis, iš populiauriausių teatro vaidinimų gretų taip niekada ir nepasitraukė. Tačiau jį statę autoriai, tarp kurių ir režisierius N.Petrokas, neslėpė, jog jautėsi suvaržyti tuometinių techninių galimybių. „Kadangi mikrofonai tuomet buvo nuleidžiami tik į tam tikrus taškus scenoje, dainuojantys aktoriai negalėdavo nuo jų per daug nutolti. Savo sumanymus teko prie to derinti: norėjosi daugiau judrumo, tačiau to teko atsisakyti“, – prisiminė režisierius. Po vienuolikos metų pribrendus atnaujinti kūrinį pirmiausia pakeistos dekoracijos, scenografija papildyta moderniomis priemonėmis, pavyzdžiui, skaidrėmis.

Galės laisviau judėti

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Nerijus Petrokas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Nerijus Petrokas

Tačiau didžiausi pokyčiai laukia pačių aktorių, kurie nuo šiol bus kur kas judresni.  „Dabar aktorių rankos laisvesnės, todėl bendradarbiaudami su choreografu pagaliau galėjome spektaklį padaryti tokį, kokį įsivaizdavome. Atsirado daugiau judesio“, – sakė režisierius N.Petrokas. Jis neslėpė, kad per tiek metų (nuo pastatymo Kauno muzikiniame teatre „Muzikos garsai“ rodyti daugiau nei 250 kartų) buvo išsisėmę ir jame vaidinantys artistai. Todėl pokyčiai įnešė naujos gyvybės ir jų vaidmenims. Be to, senąjį spektaklio kolektyvą papildė nauji veidai: Tomas Ladiga, Danielius Vėbra. Atnaujintame spektaklyje bus galima pamatyti ir Jūratės Miliauskaitės dainavimo studijos auklėtinius.

Pasaulinio garso istorija

R.Rodgerso miuziklas „Muzikos garsai“ žinomas visame pasaulyje. Muzikinėje pasakoje pasakojama, kaip jauna vienuolė Marija siunčiama išbandymui – kelis mėnesius ji turi prižiūrėti rūstaus kapitono fon Trapo vaikus. Tačiau atvira merginos širdis ir stebuklingi muzikos garsai sušildo kapitono širdį ir pakreipia tiek jo šeimos, tiek Marijos gyvenimą kita vaga.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min