Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 30d. 16:59

Atnaujintu keliu namo netrukus važiuos ne tik S.Skvernelis, bet ir G.Nausėda – dėkoti turėtų varlėms

Tvarkoma Pūčkorių gatvė Vilniuje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Tvarkoma Pūčkorių gatvė Vilniuje

Asfaltuojama Upės gatvė Vilniaus r. Smigliuose jau kurį laiką sulaukia itin daug dėmesio, kadangi joje gyvena premjeras Saulius Skvernelis. Šiuo metu remontuojama ir dalis Pūčkorių gatvės Pavilnių regioniniame parke – ja važinėja ir prezidentas Gitanas Nausėda. Tiesa, kaip tikina Vilniaus savivaldybė, šis nedidelės atkarpos remontas numatytas ne dėl prezidento patogumo, o dėl čia gyvenančių varlių.

Pūčkorių gatvėje, kur gyvena ir prezidentas su šeima, vyksta darbai. Palei kelią, kaip pastebėjo čia nuolat važinėjantys žmonės ir šią vietą pasivaikščioti besirenkantys vilniečiai, prikrauta nupjautų medžių.

Ketvirtadienio rytą čia dirbo ekskavatorius ir keli darbininkai.

Remontas ne dėl prezidento

Vis dėlto remontas šioje vietoje numatytas ne todėl, kad gatve nuolat važinėja iš namų ir į namus prezidentas.

Vilniaus miesto savivaldybė 15min pranešė, kad šių darbų reikia siekiant apsaugoti varliagyvius.

„Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos specialistai, siekdami apsaugoti tarp nerštaviečių ir žiemaviečių migruojančius varliagyvius, ne vienus metus organizavo laikinas pastarųjų apsaugos priemones. Visgi siekiant padidinti apsaugos efektyvumą buvo priimtas sprendimas įrengti šiuolaikišką ir modernią nuolatinę varliagyvių apsaugos sistemą. Šiam tikslui įgyvendinti 2017 metais buvo parengtas „Varliagyvių apsaugos sistemų įrengimo dviejose Pūčkorių g. atkarpose I ir II etapai“ projektas“, – komentare teigia sostinės savivaldybės atstovai.

Anot jų, projektas prasidėjo ne dabar, o pirmasis etapas baigtas dar pernai.

2017 metais buvo parengtas „Varliagyvių apsaugos sistemų įrengimo dviejose Pūčkorių g. atkarpose I ir II etapai“ projektas

„Įgyvendinant šį projektą, 2019 metais baigtas I etapas – sumontuota migruojančių varliagyvių apsaugos sienelė su pralaidomis Pūčkorių gatvės atkarpoje. Kitu, antruoju, etapu, pagal 2020 birželio 30 d. darbų sutartį, varliagyvių apsaugos sistema montuojama Pūčkorių gatvėje palei Vilnios šlaitą. Numatoma darbų pabaiga – 2021 birželio 31 d. Vykdant šiuos darbus nuardoma sena kelio danga, montuojamos apsauginės sienelės su pralaidomis. Pabaigus statybos darbus, bus tiesiama nauja kelio danga“, – teigiama savivaldybės komentare.

Atnaujinti numatyta apie 180 m atkarpą nuo Pūčkorių g. 15 palei Vilnios upę, apimant Pūčkorių pažintinio-istorinio tako dalį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tvarkoma Pūčkorių gatvė Vilniuje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tvarkoma Pūčkorių gatvė Vilniuje

Vilnius.lt galima rasti šio projekto numatomą pirkimo vertę, paskelbtą šių metų sausio pradžioje, ji siekia II etapui kiek daugiau nei 101,6 tūkst. eurų. Dar 590 eurų kainuos projekto vykdymo priežiūra, 15 tūkst. eurų – projektavimas, 1180 eurų – projekto statybos techninė priežiūra.

Šiemet Vilniuje pradėta remontuoti per Naujosios Vilnios ir Rasų seniūnijas besidriekianti S.Batoro gatvės atkarpa – nuo Drujos iki Dūmų gatvės. Ja iš miesto taip pat važiuoja prezidentas su apsauga. Iki spalio pabaigos beveik 7 km ilgio gatvės atkarpoje bendrovė „Grinda“ ketina pakloti naują asfalto dangą, sutvarkys kelkraščius ir šalia esantį taką, įrengs automobilių apsisukimo vietas ir atnaujins ženklinimą.

Žada, bet dar nesikrausto į Turniškes

Pernai išrinktas prezidentu G.Nausėda neskuba kraustytis į oficialią rezidenciją Turniškėse. Šią žiemą jis sakė tam tiesiog neturįs laiko.

Birželio pradžioje, lankydamasis Akmenės rajone, prezidentas vėl sulaukė klausimo apie galimas kraustynes. Tačiau jis teigė, kad viską sujaukė koronavirusas ir dėl jo grėsmės paskelbtas karantinas.

„Kiek žinau, parengiamieji darbai buvo padaryti, kaip projektavimo darbai. Bet, tiesą sakant, koronavirusas ir čia viską sujaukė ir tie darbai sustojo dėl natūralių priežasčių. Dabar jie atnaujinti“, – lakoniškai tada atsakė G.Nausėda.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gitano Nausėdos namas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gitano Nausėdos namas

Planuota, kad Nausėdų šeima į Turniškes galės persikelti dar šiais metais. Rezidencijos remontui buvo numatyti 359 tūkst. eurų.

Nuo praėjusių metų rezidencija, kurioje dešimtmetį gyveno prezidentė Dalia Grybauskaitė, – tuščia.

G.Nausėda yra pareiškęs, kad Turniškių rezidencija „alsuoja buvusiu laiku“, ir vargu ar būtų galima ten kviestis oficialių svečių.

Namą Pavilnių regioniniame parke Nausėdų šeima įsigijo ir rekonstravo prieš kelis dešimtmečius. Seną trobą apvilkę stikliniu gaubtu, Nausėdos ne vienus metus bylinėjosi su regioninio parko direkcija, tačiau teismus laimėjo įrodę, kad jų namas dera šioje išskirtinėje gamtinėje teritorijoje Vilniaus mieste.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gitano Nausėdos namas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gitano Nausėdos namas

Gatvė Vilniaus rajone, kurioje gyvena ir premjeras S.Skvernelis, šiuo metu remontuojama toliau. Kaip rašė 15min, čia vėl burzgia sunkioji technika – gatvės tvarkymas tęsiamas, tuoj dar viena gatvės atkarpa bus padengta nauju asfalto sluoksniu. Anot Vilniaus rajono savivaldybės atstovų, dabar tvarkoma 520 metrų ilgio Upės gatvės atkarpa į Vilniaus miesto pusę.

Plačiau skaitykite čia: Sauliui Skverneliui atostogaujant, jo gyvenama Upės gatvė ruošiama tolimesniam asfaltavimui.

Komentarai: 27

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min