Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 23d. 20:10

Atvežė dėl infarkto, tyrė dėl koronaviruso: grįžęs namo nebepabudo

Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Santaros klinikos

Vieną sekmadienio popietę dėl širdies problemų 69-erių metų vyras greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo išvežtas į Santaros klinikas, tačiau patekęs į ligoninę sulaukė ne gydymo, o tyrimo nuo koronaviruso. Po pusdienio vyras išleistas namo – mat infekcijos nerado. Su širdies skausmu namo grįžęs vyras nebeatsikėlė ir 70-ojo gimtadienio nesulaukė.

Koronavirusas paliečia gerokai daugiau gyvenimų negu tik sergančiųjų ir jų artimųjų ar medikų. Vidmantas (vardas pakeistas) pasakoja, kad baimindamiesi infekcijos protrūkio, gydytojai jo tėčiui laiku nesuteikė reikiamos pagalbos.

„Buvo iškviesta greitoji į namus. Pasidarė kardiogramą ir sako „vežam į ligoninę, nes blogai su širdimi, greičiausiai, kad infarktas.“ Nuvežė iki ligoninės ir, kaip dar tėtis pasakojo, atvažiavo į teritoriją, atbėgo prie automobilio seselė, nuėmė temperatūrą, ten buvo kelios padalos pakilusios ir sako, greičiausiai, kad koronavirusas, vežkit į infekcinį“, – teigia jis.

„Greitosios pagalbos specialistai sakė, kad „ne, čia širdininkas, su širdimi žmogui blogai“. Ir jis vis tiek atsidūrė infekciniame. Jį uždarė, išeiti negali. Darė tyrimus nuo gripo, nuo koronos. Jis sako, „valgyti norėčiau, visą dieną laikote“. Atsakė jam, kad nueitų į maksimą ir nusipirktų maisto“, – pasakoja Vidmantas.

Vyriškis teigia, kad pats nuvežė maisto tėčiui, tačiau į teritoriją įeiti ir su juo pasimatyti negalėjo dėl karantino. Paprašė gėrybes perduoti seselės. Pasak Vidmanto, per gerą pusdienį medikai ne tik nepradėjo gydymo dėl galimo infarkto, nepadarė tyrimų, bet netgi neapžiūrėjo.

„Ateina daktaras, tėtis sako, kad jam šoną skaudą. Nežinau, kaip dėl faktų, bet tas esą numoja ranka ir išeina. Nieko absoliučiai nedaro. Antrą valandą nakties jį išleidžia iš ligoninės, sako, kad „nėra koronaviruso, važiuok namo“, – teigia Vidmantas.

Anot sūnaus, naktį grįžęs tėtis skundėsi, kad jaučiasi silpnai. Nuėjęs miegoti, nebepabudo.

Tai per gimtadienį laidojam dabar.

Vidmanto teigimu, pamačius, kad tėtis neberodo gyvybės ženklų, buvo iškviesta greitoji pagalba. Atvyko tas pats ekipažas, kuris jį ir nuvežė į ligoninę.

„Atvažiavo ta pati greitoji ir sakė: „Taigi aš sakiau, kad negalima jo išleisti iš ligoninės. Ką jie padarė“. Dar bandė gaivinti, bet buvo be šansų“, – teigia vyriškis.

„Dar ryte paskambino kažkokio skyriaus gydytojas ir klausia:

– O kur tėtis?
– Morge.
– Kaip tai morge?
– Jūs gi išleidot, žmogus mirė.

Gal paskui jie pamatė dokumentus, kad širdžiai buvo negerai ir paskambino“, – pridėjo jis.

„Fotolia“ nuotr./Krūtinės skausmas
„Fotolia“ nuotr./Krūtinės skausmas

Vidmanto tėčiui buvo 69-eri. Vyriškis pasakoja, kad lauktas 70-metis buvo netoli.

„Laukė gimtadienio, norėjo švęsti, bet sublogavo. Tai per gimtadienį laidojam dabar“, – atsiduso jis.

Vyriškis teigia ant medikų nepykstantis, bet norintis atkreipti dėmesį, kad šiuo laikotarpiu ne visi pacientai, atvykstantys į ligoninę, gali sirgti koronavirusu. Be to, jis pažymi, norėtųsi daugiau empatijos sergantiesiems.

„Nesinori, kad toliau tas kartotųsi. Kad suprastų, jog ir vyresni žmonės nebūtinai su korona gali atvažiuoti. Norėtųsi, kad kažkas pasikeistų toje tvarkoje. Požiūris į pacientą. Jeigu jis skundžiasi, neva nieko nereiškia. Nereikia tikrinti, daryti – na, palaukit“, – apmaudo neslepia Vidmantas.

Pirmiausia tiria dėl koronaviruso

15min kreipėsi komentaro į Santaros klinikas, tačiau dėl duomenų apsaugos be artimųjų sutikimo detalių apie pacientą teikti medikai teigia negalintys. Tiesa, pasak ligoninės Komunikacijos tarnybos vadovės Jolantos Normantienės, jeigu pacientams yra įtariama koronaviruso infekcija, jie pirmiausiai turi būti ištirti.

„Pacientai, įtariami užsikrėtę koronaviruso infekcija, patenka tiesiai į Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Į bendrąjį Santaros klinikų priėmimo skyrių ir toliau kreipiasi žmonės, besiskundžiantys kitomis įvairiomis sveikatos problemomis. Šiame padalinyje taip pat laikomasi visų atsargumo priemonių, kad nei pacientai, nei medikai neužsikrėstų pavojinga infekcija.

Kaip teigia VUL Santaros klinikų Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus medikai, turint paciento klinikinių ir epidemiologinių duomenų dėl COVID-19 infekcijos, tyrimas atliekamas pagal medicinines indikacijas“, – teigė ji.

Vilniaus apskrities policija yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą šio vyro mirties priežasčiai nustatyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

01:31
00:47
07:23

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min