Dabar populiaru
Publikuota: 2016 lapkričio 28d. 08:12 , Atnaujinta: 2016 lapkričio 28d. 08:48

Aurelijus Veryga tapo nuosaikus: neužsibrėžia tikslo keisti pagalbinio apvaisinimo įstatymą

Aurelijus Veryga ir Dalia Grybauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aurelijus Veryga

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį nuo ankstaus ryto tęsia darbinius susitikimus su pateiktais kandidatais į ministrus. Pirmasis pas prezidentę apsilankė kandidatas į sveikatos apsaugos ministrus Aurelijus Veryga.

A.Veryga sakė su prezidente kalbėjęs apie skaudžiausias Lietuvos problemas – skaidrumą medicinos sistemoje, vaistų kainą, priklausomybes, Lietuvos žmonių psichikos problemas, savižudybes.

Jis tikino, kad nuo šiol pats tampa politiku, todėl nebesiims kategoriškų būdų siekdamas savo iniciatyvų palaikymo, kaip prieš keletą metų, kai besipriešinančius alkoholio reklamos draudimui Seimo narius išvadino tautos žudikais.

„Atėjau į politiką daug metų išbuvęs nevyriausybiniame sektoriuje. Vieni veiklos metodai pasirenkami būnant nevyriausybininku ir neturint galimybės siūlyti politinių sprendimų, visiškai kiti sprendimai yra priimami tapus politiku ir turint galimybę rengti programines nuostatas, jas įgyvendinti. Tai nematau reikalo tęsti tokiu pačiu stiliumi. Juo labiau kad dabar nebėra adresato, kurį reikia kritikuoti, aš tampu tas adresatas, kuris turi įgyvendinti tuos sprendimus“, – sakė kandidatas į ministrus.

A.Veryga tikino kol kas negalintis pasakyti, ar bus keičiamos pagalbinio apvaisinimo taisyklės, nors valstiečiai-žalieji savo programoje yra nurodę, kad pirmiausia bus taikomos kitos gydymo priemonės – naprotechnologijos.

„Kol kas aš tikrai to negaliu atsakyti. Pats nesu pagalbinio apvaisinimo specialistas. Aš turėčiau į tai gilintis, domėtis. Mūsų laukia diskusijos, šiandien aš negalėčiau pasakyti“, – nuosaikią poziciją išdėstė A.Veryga.

Kol kas aš tikrai to negaliu atsakyti. Pats nesu pagalbinio apvaisinimo specialistas. Aš turėčiau į tai gilintis, domėtis. Mūsų laukia diskusijos, šiandien aš negalėčiau pasakyti.

Jis negalėjo aiškiai įvardinti, nuo kokių darbų pradės veiklą ministerijoje, nes dar net nėra Vyriausybės programos, tačiau patikino, kad vaistų kainų mažinimas ir skaidrumo didinimas bus prioritetinės sritys.

Kandidato tikinimu, „valstiečiai“ niekada nekalbėjo apie vaistinių monopoliją, esą buvo kalbama tik apie valstybines vaistines ir jų plėtrą.

A.Veryga nekritikavo buvusio sveikatos ministro, tačiau tikino, kad prasmingus darbus tikrai tęs.

„Nereiškia, kad atėjusi nauja valdžia turi iškart nubraukti viską, kas buvo daroma“, – sakė jis.

Kas dirbs jo komandoje, A.Veryga kol kas nenorėjo pasakyti, nors pripažino apie tai jau galvojantis. Jis patikino, kad problemų bendradarbiauti su Seimo Sveikatos reikalų komitetui vadovaujančia „valstiete“ Agne Širinskiene neturėtų kilti, nes jos mintys apie paauglius ir kontracepciją žiniasklaidoje esą pateikiamos kategoriškesnės, nei yra iš tiesų.

„Kiek man teko bendrauti su ja, aš nemačiau labai didelės priešpriešos. Manau, mes tikrai galime rasti bendrą kalbą ir spręsti šiuos klausimus“, – teigė kandidatas.

Keturiasdešimtmetis A.Veryga yra vienas iš keturių šešėlinių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ministrų, likusių paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio praėjusią savaitę paskelbtame galutiniame kandidatų į ministrų kabinetą sąraše.

A.Veryga yra įgijęs mediko išsilavinimą, turi Biomedicinos mokslų daktaro laipsnį (disertacijos tema „Priklausomybės nuo tabako epidemiologinės situacijos bei pagalbos metantiems rūkyti efektyvumo įvertinimas“,) pernai tapo profesoriumi.

Prieš dešimtmetį jis pradėjo dirbti gydytoju psichiatru, dirbo dėstytoju. Kaip ekspertas patarinėjo buvusiam premjerui konservatoriui Andriui Kubiliui, socialdemokratų sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Andriukaičiui. Nuo studijų baigimo gyvena Kaune.

A.Veryga yra įkūręs kelias už sveiką gyvenseną, blaivybę kovojančias organizacijas, kaip jų atstovas nuolat teikė pasiūlymus politikams, nors pats jokiai partijai nepriklauso. Seimo nariu A.Veryga tapo Panemunės vienmandatėje apygardoje kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas. Seimo nario mandato A.Veryga atsisakyti neketina.

Kandidatas į sveikatos ministrus pats deklaruoja nerūkantis, negeriantis ir jau pusantrų metų nevalgantis mėsos.

A.Veryga vedęs, turi tris vaikus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

15:15
01:01:04
06:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min