Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 23d. 11:47

Automobilių vagys atgimsta per krizę

„Volkswagen“ markės automobiliai išlieka populiariausi tarp vagių.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Volkswagen“ markės automobiliai išlieka populiariausi tarp vagių.

Draudimo bendrovės perspėja: prasidėjus krizei padaugėjo vagysčių iš automobilių, dažniau dingsta ir transporto priemonės. Vagių aukomis dažniausiai tampa automobilių BMW, „Audi“ ir „Volkswagen“ šeimininkai.

Daugelis draudimo bendrovių pastaruoju metu vis dažniau kauniečiams atlygina vagių padarytą žalą. Specialistai įtaria, kad nusikaltimų, kurių metu išplėšiami lengvieji automobiliai arba kai jie pavagiami, padaugėjo dėl prasidėjusio sunkmečio. Nemaža dalis žmonių praranda darbą ir stveriasi pavojingos nusikalstamos veiklos, rašo „Kauno diena“.

Statistiškai vagių mėgstamiausias automobilis – „VW Toureg“.„Anksčiau vagys automobilius pasisavindavo rečiau, tačiau vogdavo daugiau brangių transporto priemonių. Šiuo metu stebime priešingą tendenciją. Be to, padaugėjo vagysčių iš automobilių“, – pasikeitusią situaciją apibūdino „Lietuvos draudimo“ kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas.

Kaune daugiausia pavagiama BMW, „Audi“ ir „Volkswagen“ markių automobilių. Per 2008 m. Kaune nuvarytos 22 „Lietuvos draudimo“ klientų transporto priemonės, iš kurių – penki BMW, trys „Audi“ ir keturi „Volkswagen“ markių automobiliai. Pernai iš šios draudimo bendrovės klientų buvo pavogta 16 proc. daugiau automobilių negu užpernai. Daugiausia mašinų nuvaroma Vilniuje ir Kaune.

Statistiškai vagių mėgstamiausias automobilis – „VW Toureg“. Iš jo dažniausiai vagiami priekiniai žibintai ir gamyklinė navigacijos sistema. Taip pat mėgstamos „Mercedes“ S ir CL klasės navigacinės sistemos. Šių vagysčių vidutinė vertė siekia 10 tūkst. litų. Dažnai vagiamos neintegruotos magnetolos (vidutinė žala – 1,5 tūkst. litų), priekinių radiatorių grotelės (900 litų), rūko žibintai (700 litų) ir oro pagalvės (žala gali siekti net 6,5 tūkst. litų).

„Lietuvos draudimas“ per pirmąsias dvi sausio savaites jau išmokėjo daugiau kaip 300 tūkst. litų automobilių vagysčių padarytų žalų. Vidutinė mašinos vagystės žala sudaro beveik 40 tūkst. litų, informuoja „Kauno diena“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min