Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ąžuolyno takų remontas pakvipo afera

Valdininkai užtikrino, kad rangovų padaryti defektai miestui papildomai nekainuos nė cento.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Valdininkai užtikrino, kad rangovų padaryti defektai miestui papildomai nekainuos nė cento.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ąžuolyno takų, kurie atnaujinami už Kelių direkcijos skirtus 150 tūkst. litų, remontas pakvipo afera – net plika akimi matyti, jog darbai vykdomi nekokybiškai. Valdininkai tikina, kad defektai miestui nekainuos nė vieno papildomo lito.

Tai, kad Ąžuolyno takai atnaujinami nesilaikant kokybės reikalavimų, pastebėjo keletas „15min“ skaitytojų. Su šeima dažnai Ąžuolyne vaikščiojantis kaunietis Jonas Lužaitis pasakojo nudžiugęs, kai neseniai išvydo, kad takai atnaujinami. Bet džiaugsmas truko neilgai.

Keistas remontas

„Nesu šių darbų specialistas, tačiau net man akivaizdu, kad viskas daroma netinkamai: naujoji danga klojama tiesiog ant judančių ištrupėjusios dangos gabalų. Nežinia kodėl, bet takelis prie S.Dariaus ir S.Girėno paminklo yra platinamas“, – savo pastabas išsakė kaunietis.

Nekokybiško darbo rezultatai matyti jau dabar: naujoji danga spėjo suaižėti, jos kraštai nulūžinėjo ir trupa lygiai taip, kaip senosios.

„Keista ir tai, kad borteliai, kurie būtini tiek technologiškai, tiek estetiškai, neiškeliami, o, tiesiog laidojami po naująja danga. Įdomus ir būdas spręsti į kelią įsiterpiančių medžių problemą: jie tiesiog betonuojami iki pat kamieno. Įdomu, ar tai nekenkia šimtamečiui medžiui? Ar jo šaknys netrukus vėl neiškilnos naujosios dangos?“ – klausė J.Lužaitis.

Defektus taisys rangovo lėšomis

Ąžuolynas šiemet yra vienintelis miesto parkas, kuriame bus tvarkomi takai. Už kitų parkų takams numatytas lėšas lopomos duobėtos miesto gatvės. Ąžuolyne darbuojasi bendrovės „Kauno keliai“ darbininkai. Ši įmonė laimėjo savivaldybės skelbtą konkursą.

Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio teigimu, savivaldybė jau prieš pusantros savaitės žinojo, kad takai atnaujinami netinkamai. Todėl darbai buvo sustabdyti. Atsiradusius defektus „Kauno keliai“ įsipareigojo ištaisyti savo lėšomis.

„Kai kuriose parko vietose esančių takų pagrindai silpni, juos nuspręsta stiprinti ir tik tuomet pilti naują asfaltą. Šiuo metu darbai sustabdyti. Laukiame palankių oro sąlygų, kol bus sausa – tada bus atnaujinti darbai. Tose vietose, kur reikia, pagrindai bus sustiprinti, kitose, kur nekokybiškai paklotas naujas asfaltas, jis bus perklotas iš naujo“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min