Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Babtuose pradėta derinti renovuota biokuru kūrenama katilinė

Šaltinis: 15min
0
A A

Neseniai baigta renovuoti katilinė šiuo metu derinama. Tačiau visu pajėgumu dirbti ji pradės tik nuo kito šildymo sezono.

Projektą ,,Babtų miestelio katilinės ir šilumos tinklų renovacija“ įgyvendino UAB „Komunalinių paslaugų centras“. Bendra projekto vertė yra 1 443 000 litų, iš jų 690 tūkst. skyrė Aplinkos apsaugos investicijų fondas. Paskaičiuota, kad sąnaudos turėtų atsipirkti per 3-4 šildymo sezonus. Renovuojant Babtų katilinės patalpose įrengtas biokuru kūrenamas 2 megavatų galingumo katilas, kieto kuro sandėlis, pakeista 400 metrų trasų. Katilinės ir šilumos tinklų renovacijos darbus atliko UAB ,,Naujoji šiluma“.

Iki šiol Babtuose per metus šilumos gamybai buvo sunaudojama 500-530 tonų sieringo mazuto, o po renovacijos turėtų užtekti 90 tonų mazuto ir 1511 tonų medienos skiedrų ar kito biokuro.

,,Šio projekto nauda trejopa: renovavus katilinę, nekils šilumos kaina gyventojams, nebus teršiama aplinka, kūrenimui naudojama vietinė žaliava ir išsaugotos darbo vietos. Džiaugiamės Kauno rajono savivaldybės iniciatyvomis ir siekiu rūpintis aplinka ir žmonių gyvenimo kokybės gerinimu“, – sakė ,,Naujoji šiluma“ generalinis direktorius Vytenis Daunoravičius.

Tai – antrasis Kauno rajone įvykdytas taupumo ir atsinaujinančios energijos projektas centralizuoto šilumos tiekimo sistemoje. Ši bendrovė Kauno rajone prieš pusantrų metų įrengė ir biodujas, gautas iš Lapių buitinių atliekų sąvartyno, deginančią kogeneracinę jėgainę Domeikavoje. Projekto vertė siekė 12 mln. litų.

Pernai projektui „Lapių sąvartyno II-III kaupo biodujų panaudojimas kombinuotai elektros ir šilumos gamybai“ buvo skirta 4,7 mln. litų parama iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų, todėl ,,Naujoji šiluma“ Kauno rajone dar tęs darbus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min