Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 12d. 10:05

Bardų Meka vadinama Kulautuva sutraukė tūkstančius (nuotraukos)

Festivalio programos klausėsi minia žiūrovų.
A.Urbono nuotr. / Festivalio programos klausėsi minia žiūrovų.

„Regis, oras nusprendė iš mūsų pasišaipyti – lyti pradėjo kaip tik tada, kai užlipome ant scenos“, – šmaikštavo šeštadienį Kulautuvoje vykusio bardų festivalio „Akacijų alėja“ organizatorius ir vedėjas Virgis Stakėnas.

Iš tiesų prieš tai visą dieną švietusi saulė pasislėpė ir lietus pilti lyg iš kibiro pradėjo kelios minutės po 18 val. – tuomet, kai miniai žiūrovų buvo paskelbta, jog devintasis festivalis prasidėjo. Tačiau stiprus lietus neišvaikė dainuojamosios poezijos gerbėjų, iš anksto pasirūpinusių permainingam Lietuvos orui reikalingais daiktais – skėčiais, lietpalčiais, šiltesniais megztiniais. Beveik kartu su pirmąja renginio dalimi, kurioje savo muziką žiūrovams pristatė jaunieji bardai, baigęsis lietus nebesugrįžo. Todėl skėčių „nusėstą“ Kulautuvos Pušų amfiteatrą pakeitė pledai ir sulankstomos kėdutės – publika ieškojo patogių vietų, žinodami, jog netrukus renginyje pasirodys tie žmonės, dėl kurių daugelis čia ir atvažiavo – pulkas žymių Lietuvos atlikėjų.

Išjudino žinomi atlikėjai

Lietaus kiek užliūliuotą publiką prižadino aktorius Giedrius Arbačiauskas. Organizatorių sumanymu, festivalyje jis turėjo koncertuoti kartu su žmona – muzike Agne. Tačiau planus pakoregavo trečiosios poros atžalos gimimas. „Giedrius su žmona metė burtus ir jie lėmė, kad ji liko namuose su trijų mėnesių sūneliu, o Giedrius pasirodo jums. Kiek žinau, jis šiąnakt beveik visai nemiegojo: pusę nakties filmavosi filme, o kitą pusę sūpavo sūnų ant rankų“, – pristatydamas G.Arbačiauską scenoje leido sau pajuokauti renginio vedėjas.

Nors jaunesnės kartos bardų dainas žiūrovai palydėjo gausiais plojimais, „bisuoti“ pradėjo tik išvydę ant scenos gerai pažįstamus dainius. Žiūrovai niekaip nenorėjo paleisti nuo scenos retai su dainuojamosios poezijos programa pastaraisiais metais koncertuojančio aktoriaus Vlado Bagdono. Kartu siausti publiką privertė ir žmogumi-bliuzu vadinamas dainininkas Aleksandras Belkinas. Rankų jūra į viršų pakilo ant scenos užlipus Lietuvos folkloro motinai – Veronikai Povilionienei. O per šeimyninį Aistės Smilgevičiūtės ir Roko Radzevičiaus pasirodymą prie scenos beveik neliko vietos: iš amfiteatro ir jo prieigų žmonės veržėsi artyn prie atlikėjų, norėdami telefonais, fotografais įamžinti jų pasirodymą. Greta gerai žinomų dainų pora pristatė ir vieną naują kūrinį, kuris buvo sutiktas ovacijomis ir pritarimo šūksniais. „Ačiū, mums labai svarbu, kad ką tik į pasaulį paleistą kūrinį priimate taip gerai“,  – po dainos debiuto publikai dėkojo A.Smilgevičiūtė.

Rimtų incidentų nebuvo  

Pernai sėkmingai praėjusio festivalio prisiminimus kai kuriems dalyviams aptemdė naktį po koncerto kilę neramumai. Renginio vietoje nakvoti palapinėse likę muzikos gerbėjai sulaukė netikėtos agresijos iš vietinio jaunimo, apsiginklavusio kumščiais ir plytgaliais.

Pirminiais duomenimis, šiemet panašių incidentų išvengta. „Nenoriu prisikalbėti, bet kol kas jokių žinių apie neramumus Kulautuvoje negavome“, – 15min.lt sakė Kauno rajono policijos budėtojai. Vairuotojai geru žodžiu pareigūnus minėjo atvykdami bei išvykdami iš festivalio. Siekiant išvengti automobilių kamščių, Kulautuvoje ir prie remontuojamo Raudondvario tilto eismą reguliavo keletas pareigūnų. Todėl ilgesnių priverstinių stabtelėjimų vairuotojams neteko patirti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:18
01:17
00:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min