Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 09, 08:25

Be Kalėdinės eglės likusi Rotušės aikštė neištuštės

Žiemos šventėms praūžus Kauno Rotušės aikštė nepaskęs tyloje ir ramybėje: iki vasario 2 dienos joje šurmuliuos Žiemos mugė, kurios dalyviai – tautodailininkai ir amatininkai – įsikurs Kalėdoms pastatytuose nameliuose. Senamiesčio verslininkų galvose jau kirba idėjos ir apie kitas žiemos pramogas, kurios suviliotų kauniečius išeiti iš namų ir užsukti į Rotušės aikštę.
Ledo čiuožykla Kaune, Rotušės aikštėje, įrengiama ne pirmus metus.
Ledo čiuožykla Kaune, Rotušės aikštėje, įrengiama ne pirmus metus. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šis savaitgalis paskutinis, kai kauniečiai ir miesto svečiai gali pasidžiaugti Rotušės aikštėje stovinčia Kauno kalėdine egle. Ji šiemet pelnė ne tik laikinosios sostinės, bet ir kitų miestų gyventojų simpatijas. Vieno naujienų portalo lankytojai kaunietės menininkės Jolantos Šmidtienės originaliai papuoštą Kauno eglę išrinko gražiausia Lietuvoje Kalėdų žaliaskare.

Pasak Kalėdinius renginius Kaune koordinavusio Kauno kultūros centro „Tautos namai“ direktoriaus Albino Vilčinsko, buvo minčių pagrindinę miesto eglę palikti nenupuoštą iki vasario 2-osios, kuomet minimos Grabnyčios.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Chuliganai praėjusį savaitgalį sugadino šviečiančias pagrindinės miesto eglės girliandas
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Kauno eglė, pelniusi kauniečių ir kitų miestų gyventojų simpatijas.

„Šiemet mūsų eglė buvo tokia tituluota, tokia graži, kad nekyla ranka ją nupuošti. Ne tik mums, su menu kažką bendra turintiems žmonėms, bet ir ūkiniams darbuotojams – elektrikams ir panašių profesijų atstovams – širdis neleidžia ją išjungti ir išvežti“, – juokavo A.Vilčinskas. Vis dėlto miesto valdžia nusprendė, jog Kalėdų eglė bus nupuošta jau kitą savaitę. Panašiu metu nebeliks ir prie Kauno arkikatedros bazilikos stovėjusios prakartėlės.

Tačiau nelikus Kalėdinių simbolių visiškai ištuštėti Rotušės aikštė ir senamiesčio gatvelės neturėtų. Tuo pasirūpinti ketina čia įsikūrę verslininkai. Artimiausiu metu ketinama pagrindinėje miesto aikštėje įkurti nemokamą ledo čiuožyklą.

„Jei žvaigždės susidėlios palankiai, čiuožykla pradės veikti jau po savaitės“, – sakė Rotušės aikštėje veikiančio restorano šeimininkas Ąžuolas Gaižutis. Jis neslėpė ketinantis pratęsti praėjusių metų tradiciją ir į Rotušės aikštę pakviesti skulptorius, norinčius ir galinčius sukurti įvairių sniego skulptūrų.

„Su skulptoriais esame viską aptarę, sniego yra, betrūksta tik nedidelio atlydžio. Taigi, dabar sekame orų prognozes penkiuose skirtinguose portaluose ir laukiame palankių kūrybai oro sąlygų“, – tikino Ą.Gaižutis.

Verslininko teigimu, aktyvi Senamiesčio bendruomenė turi ir daugiau gerų idėjų. Todėl tikėtina, kad Rotušės aikštėje originalūs projektai bus tęsiami visus metus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min