Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 28d. 14:43

Betingis apie jo veiklą tikrinusią komisiją: jie atsilaikė prieš daromą spaudimą

Nepolitinės piliečų asociacijos „Jungtinis demokratinis judėjimas“ piketas Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / K.Betingis
Kauno apygardos prokuratūros vadovas Kęstutis Betingis penktadienį pareiškė neketinantis atsistatydinti. Anot prokuroro, jo veiklos tarnybinį patikrinimą atlikusi komisija nerado nė vieno nusižengimo ir ne itin palankias išvadas pateikė tik dėl kelių jo viešų kalbų žiniasklaidoje.

Ketvirtadienį laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas, kalbėdamas apie minėtos komisijos išvadas, teigė, jog K.Betingio veikloje tik etikos pažeidimų radusi komisija Kauno apygardos prokuratūros vadovo galimus nusižengimus įvertino nepakankamai.

Po viešų R.Petrausko kalbų ir susipažinęs su 65 puslapių išvadomis K.Betingis surengė spaudos konferenciją. Prokuroras jos metu akcentavo, kad jo veiklą tyrusi komisija galimų pažeidimų ieškojo galimo mažametės mergaitės tvirkinimo byloje, teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės tyčinio nužudymo byloje bei Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybių tyrime.

„Galiu aiškiai konstatuoti, kad nė vienos iš šių baudžiamųjų bylų netyriau, – teigė K.Betingis ir toliau citavo komisijos išvadas: – Reziumuojant galiu pasakyti, kad komisijos išvadose teigiama, jog aš, kaip prokuratūros vadovas, ėmiausi visų priemonių, kad visi minėti tyrimai būtų atliekami išsamiai, teisėtai ir per kuo trumpiausius terminus. (...) Tačiau, vieno komisijos nario nuomone, buvo prieita prie išvadų ir jie nutarė išplėsti patikrinimo ribas. Praktiškai pusė tarnybinio patikrinimo skirta mano viešiems pasisakymams, pareiškiant nuomonę, išreiškiant įvairius pastebėjimus, kad teisinėje sistemoje yra netvarka, kad reikia imtis priemonių ir ieškoti būdų, kaip dirbti geriau.“

Užkliuvo vienas interviu

Kaip tikino K.Betingis, jo veiklą tyrusios komisijos nariams užkliuvo šių metų balandžio 23 d. žiniasklaidos atstovams duotas interviu.

„Aš norėčiau paaiškinti, kokiame kontekste jie (vieši pasisakymai – red.) buvo pasakyti. Balandžio 21-os arba 22-os dienos vakare laikinai einantis generalinio prokuroro pareigas, kalbėdamas televizijoje, Edmundo Jakilaičio laidoje, viešai pareiškė, kad aš nušalinamas nuo pareigų ir kad atliekamas patikrinimas. Todėl mano interviu kitą dieną buvo gal šiek tiek aštrokas, galbūt šiek tiek atviresnis, bet aš praktiškai supratau, kad jau nebesu prokuratūros darbuotojas, tad galėjau būti laisvas ir kalbėdamas.“

Gyrė patikrinimo komisiją

Jokių tarnybinių nusižengimų nenustačiusi komisija generaliniam prokurorui rekomendavo tarnybinės atsakomybės K.Betingiui netaikyti, o medžiagą jo atžvilgiu perduoti Prokurorų etikos komisijai.

„Garbė patikrinimo komisijai. Tarp jų buvo tikrai garbingų ir padorių žmonių, kurie atsilaikė, manyčiau, prieš galimai darytą spaudimą ir padarė objektyvias, nešališkas išvadas, – taip komisijos darbo rezultatus įvertino K.Betingis. – Turiu pakankamai prielaidų išvadoms, kad kažkam labai rūpi, jog manęs visiškai neliktų tarnyboje, prokuratūros sistemoje. To neišsiaiškinau. Manau, yra bičiulių, tad laikui bėgant visą tą dalyką išsiaiškinsiu.“

Tęsdamas monologą, Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras akcentavo, kad patikrinimą atlikusi komisija nustatė, jog jis tik galimai yra padaręs etikos pažeidimą, o tai nėra priežastis trauktis iš pareigų.

„Dėl pradėtų akcijų prieš mane sustabdžiau bet kokius veiksmus šioje srityje. Laukiu ir lauksiu teisinių sprendimų šiais klausimais. Ir kai aš jų sulauksiu, priimsiu sprendimus. Todėl jeigu kam rūpi, ar aš atsistatydinu, šiandien pasakau, kad tikrai neatsistatydinu“, – tvirtai pareiškė prokuroras.

Kėsinosi ir į teisėsaugininkus?

K.Betingis vėliau prakalbo apie sunkią prokurorų dalią bei šį darbą dirbančių žmonių tykančius pavojus. Be to, Kauno apygardos prokuratūros vadovas miglotai užsiminė, kad D.Kedys galimai planavo pasikėsinti ir į kelių teisėsaugininkų gyvybes.

 „Nuolat praktikoje, darbe raginimai, grasinimai. Jeigu negali paveikti korupciniais elementais, prasideda poveikis iš kitos pusės. Tai yra kasdienis dalykas ir prie to pripranti. Sunkiausia prie to priprasti yra namiškiams, – nelinksmai prisipažino K.Betingis. – Ne visiems viskas yra žinoma ir, matyt, dar ne laikas pasakyti, kokie procesai vyko, kada buvo ruošiamasi sušaudyti asmenis, neįtikusius kai kam, susikūrusius savo tiesą atliekant ir organizuojant tyrimą vadinamojoje mažametės tvirkinimo byloje. Kiek pareigūnų po to buvo saugomi ir kurių pareigūnų atžvilgiu buvo sekimas, kokių veiksmų būtų buvę imamasi jų atžvilgiu. Laikas parodys, kas galės, laikui bėgant pasakys.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:06
01:01
00:20

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min