Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2010 01 09

Bijai gripo? Klausk gydytojo! Atsakymas Nr. 5

Mielieji, dėkojame už klausimus, kuriuos siuntėte visą mėnesį. Taip pat dėkojame Lietuvos gydytojų sąjungai, padėjusiai greitai gauti profesionalų atsakymus. Gripo epidemija jau baigėsi ir, tikėkimės, greitai nesugrįš. Publikuojame paskutinę klausimų-atsakymų apie gripą porciją.
Kiaulių gripas toliau plinta.
Kiaulių gripas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Gydytojas Gripas

Visas naujienas apie gripą rasite čia.

Spalio pabaigoje pablogėjo savijauta – krėtė ledinis šaltis, išėjus į lauką šaltkrėtys kelis kartus padidėdavo, temperatūra šokinėjo nuo normalios iki 37,4 laipsnių. Labai skaudėjo akis, naktį nuo akių skausmo negalėdavau užmigti, laužė visą kūną, skaudėjo dešiniojo raktikaulio plote, ypač giliau įkvepiant, truputį kosčiojau, ir kiekvienas gilus įkvėpimas baigdavosi kosuliu, vieną rytą pajutusi kojose stiprų silpnumą ir pradėjus drebėti širdžiai, išsigandau ir po savaitės kančių nuėjau pas gydytoją.

Gydytojas paskyrė „Nimesil“, akims lašų, siuntimą pasidaryti rentgeno nuotrauką ir mamogramą. Nuvažiuoti pasidaryti rentgeno neturėjau jėgų. Po kelių dienų, nei kiek negerėjant, vėl nuėjau pas gydytoją. Šį kartą paskyrė „Hiconcil“. Pagerėjimą pečių plote ir bendrai savijautos pajutau po trijų dienų. Nuvažiavau atlikti rentgeno – tyrimas parodė nežymų plaučių plėtinio padidėjimą ir bronchito vaizdą. Nežinau, ar tai labai baisus dalykas? Ketvirtą dieną pasibaigė vaistai, vėl nuėjau pas gydytoją tikėdamasi, kad gydymą pratęs, tačiau išgirdau, kad jeigu jau pagerėjimas yra, tai jau bus viskas gerai. Rentgenas, pasak gydytojo, nieko blogo nerodo, viskas gerai.

Po kelių dienų man vėl pablogėjo, šį kartą mane gelbėjo kaimynė – turėjo vaistų dar keturioms dienoms. Šiaip taip po truputį lyg taisiausi, bet atšalus orams truputėlį peršalau ir vėl atkritau: skaudėjo galvą, pradėjo skaudėti šonkaulius. Telefonu pakalbėjus su gydytoju išgirdau, kad man turbūt yra radikulitas, patarė patepti tepaliuku nuo skausmo. Radikulitu dar niekada neteko sirgti. Po kelių dienų ryte atsikėlus man pradėjo skaudėti nugarą ties mentimis. Kai pasilenkiu neskauda, o sėdint, stovint ir gulint – skauda.

Šiandien jau beveik nejaučiu skausmo nugaros plote, jaučiu tik didelį silpnumą ir kartkartėmis nežymų dusulį, tarpais nedidelį skausmą visame kūne. Jaučiuosi labai nedarbinga ir išsekusi. Noriu sužinoti, ar bronchitas visada gydomas antibiotikais, ar jis gali praeiti ir savaime? Ar vis dėlto man reikia kreiptis į gydytoją? Jeigu taip, tai patarkite, kur galėčiau pasikonsultuoti Vilniuje? Nes bronchito vaizdas, pagal ankstesnius rentgeno tyrimus, mane jau lydi treti metai ir tiek laiko jaučiuosi gana prastai. Prieš 10 metų esu sirgusi dešiniojo plaučio pusės uždegimu esant visai nežymiai temperatūrai, vaikystėje esu persirgusi širdies reumatu, yra kairiojo vožtuvo mitralinis prolapsas. Kas kiek laiko galima atlikti rentgeno tyrimus? Vasarą man buvo daryta galvos tomografija. Ar dėl to reikia rentgeno tyrimus riboti ? Rasa.

Konsultuoja šeimos gydytoja Violeta Platūkienė:
 
Mamograma Jums paskirta pagal profilaktinę programą. Bronchitas antibiotikais gydomas ne visada – tai sprendžia gydytojas, įvertinęs ligonio būklę pagal rentgenologinį tyrimą, jei reikia, kraujo tyrimą. Bronchitas gali būti ūmus po virusinės infekcijos arba lėtinis. Šios ligos atskiriamos pagal tam tikrus kriterijus. Jei kosulys dažnas (ilgiau kaip 2 mėnesiai per metus), jei jaučiate dusulį, manau, kad šeimos gydytojas turėtų Jus nukreipti pulmonologo konsultacijai, kuris, atlikęs išsamesnius tyrimus, diagnozuos ligą. Skausmą krūtinėje gali sąlygoti ir kitos priežastys, pvz., stuburo patologija.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais