Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Bijoma, kad iš Lenkijos į Lietuvą nepatektų afrikiniu kiaulių maru užkrėsti produktai

Mėsa
Policijos nuotr. / Mėsa
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Praėjusią savaitę Lenkijoje nustačius afrikinį kiaulių marą, iš kai kurių šios šalies regionų į Lietuvą uždrausta įvežti kiaulieną. Vartotojai, įpratę maisto produktus pirkti kaimyninėje šalyje, taip pat verslininkai, įvežantys į Lietuvą kiaulienos produktus ir jos skerdeną, pašarus, turėtų atkreipti dėmesį, ar skerdykla nepatenka į draudžiamą teritoriją, taip pat ar kiaulės skerdimui nebuvo įvežtos iš tokio regiono.

Negalima įsivežti termiškai neapdorotos kiaulienos, šernienos ir subproduktų bei gaminių, į kurių sudėtį įeina termiškai neapdorota kiauliena, išskyrus produktus, kurie buvo apdoroti 72 laipsnių temperatūroje.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad iš dalies Lenkijos teritorijos draudžiama įvežti kiaules ir šernus, taip pat jų genetinius produktus: spermą, kiaušialąstes ir embrionus.

Negalima įsivežti termiškai neapdorotos kiaulienos, šernienos ir subproduktų bei gaminių, į kurių sudėtį įeina termiškai neapdorota kiauliena, išskyrus produktus, kurie buvo apdoroti 72 laipsnių temperatūroje. Iš tam tikrų kaimyninės šalies regionų į Lietuvą draudžiama importuoti šernų trofėjus, kiaulių ir šernų šalutinius gyvūninius produktus, taip pat termiškai neapdorotus pašarus kiaulėms.

Išvežti kiaulieną, šernieną ir jų produktus draudžiama iš Palenkės vaivadijos Seinų, Sokulkos, Hainuvkos, Bielsko, Semiatičės apskričių. Taip pat Augustavo apskrities Plaskų, Liepinės ir Štabino valsčių, Balstogės apskrities Čarnos Bialostockos, Supraslio, Zabludovo, Michalovo ir Grudeko valsčių, Mazovijos vaivadijos Losicės apskrities. Draudimas galioja ir Liublino vaivadijos Palenkės Bialos bei Vlodavos apskrityse.

Lenkijos inspektoriai griežtai kontroliuoja, kad iš šių teritorijų nebūtų išvežama kiaulių ir šernų skerdena bei jų produktai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Šernas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Šernas

Lietuvos prekyvietės taip pat griežtai kontroliuojamos, kad į jas nepatektų kiauliena bei pašarai iš Lenkijos regionų, kuriuose buvo rasta afrikiniu kiaulių maru užsikrėtusių šernų. Kad užkrėstos mėsos nepatektų į turgavietes, tikrinami visų perdirbėjų ir didmenininkų įvežamų mėsos produktų ir skerdenos dokumentai. Be to, muitinės mobiliosios grupės kartu su VMVT inspektoriais nuolat tikrina transporto priemones (didžiausias dėmesys skiriamas krovininiams automobiliams), vykstančias iš Lenkijos į Lietuvą.

Už šių reikalavimų nevykdymą asmenims gali būti taikomos poveikio priemonės – produkcijos konfiskavimas, baudos ir pan. Tad tiek verslininkai, tiek atskiri vartotojai turėtų atidžiai rinktis produkcijos tiekėjus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min