15min be reklamos
2016 06 20, 09:00

Birželio 20 – Pasaulinė pabėgėlių diena

Pasaulinė pabėgėlių diena – priminimas mums visiems, kad kiekvieną dieną pasaulyje prieglobsčio nuo savo šalyje vykstančio karo, smurto ar persekiojimo ieško milijonai žmonių. Dalis jų prisiglaudžia kaimyninėse šalyse, dalis pasiryžta ilgai ir pavojingai kelionei ir siekia prieglobsčio Europos šalyse.
Pabėgėlių stovykla Belgijoje
Pabėgėlių stovykla Belgijoje / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Raudojono Kryžiaus judėjimas ragina Europos Sąjungą dar kartą prisiminti savo įsipareigojimus pabėgėlių apsaugos srityje ir gerbti pabėgėlių teisę į prieglobstį.

2015 metais prieglobsčio prašymų skaičius Europos Sąjungoje pasiekė rekordą – jų gauta beveik 1,3 milijonas, kai tuo tarpu 2014 metais pateikta 627 000 tokių prašymų. Daugiau nei 200 000 migrantų (dauguma jų – atvykėliai iš daugiausiai pabėgėlių skaičiuojančių pasaulio šalių) 2016 metais ryžosi pavojingai kelionei Viduržemio jūra, siekdami gauti prieglobstį Europos Sąjungoje.

Ilgametė Raudonojo Kryžiaus draugijų patirtis migracijos srityje rodo, kad būtina rasti alternatyvių būdų pabėgėliams saugiai ir teisėtai pasiekti Europą.

Pastaraisiais mėnesiais tūkstančiai žmonių žuvo bandydami įveikti kelionę jūra ir pasiekti Europos Sąjungą. Todėl svarbu rasti sprendimą, kaip šiems žmonėms, bėgantiems nuo smurto, persekiojimo ir karinių konfliktų, pasiekti Europą. Kitu atveju žuvusiųjų skaičius dar labiau augs.

Lietuva, atsakinga už išorinę Europos Sąjungos sieną, kasmet pasitinka prieglobsčio ieškančius pabėgėlius iš nesaugių šalių. Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros duomenimis, 2015 metais Lietuva suteikė prieglobstį 86 žmonėms, kurie pasiekė Lietuvą iš Sirijos, Tadžikistano, Eritrėjos, Afganistano, Baltarusijos, Rusijos, Irako, Ukrainos ir kitų valstybių, bėgdami nuo kankinimų, smurto, politinio, etninio ar religinio persekiojimo. Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai dalyvavo ir dalyvauja stengdamasis padėti atvykusiems nuo pat to momento, kai pabėgėliai kerta Lietuvos sieną iki jų savarankiško gyvenimo mūsų bendruomenėse.

Būtent solidarumas, priimančių bendruomenių palaikymas ir pabėgėlių įtraukimas į bendruomenės gyvenimą yra didžiausi iššūkiai.

Būtent solidarumas, priimančių bendruomenių palaikymas ir pabėgėlių įtraukimas į bendruomenės gyvenimą yra didžiausi iššūkiai.

„Vienas iš integracijos politikos tikslų – užtikrinti, kad pabėgėliai taptų aktyvūs, save ir savo šeimos narius išlaikantys visuomenės nariai. Bet mes turime padėti pabėgėliams to pasiekti. Todėl yra svarbu užtikrinti pakankamą valstybės paramą atvykstančių pabėgėlių integracijai su vizija, kad Lietuva gali tapti pabėgėlių antraisiais namais“, – teigė Raudonojo Kryžiaus generalinė sekretorė Gintarė Guzevičiūtė.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija – humanitarinė organizacija, jau beveik šimtą metų teikianti pagalbą labiausiai pažeidžiamoms žmonių grupėms mūsų šalyje. Viena iš mūsų veiklos sričių – pagalba pabėgėliams ir prieglobsčio prašytojams Lietuvoje. Be šios veiklos taip pat vykdome pagalbos seneliams, pagalbos ieškantiems dingusių artimųjų, pagalbos stichinių nelaimių ir karinių konfliktų aukoms programas bei pirmosios pagalbos ir pasiruošimo ekstremalioms situacijoms mokymus. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija nuo 1997 metų teikia teisinę, humanitarinę ir psichologinę pagalbą pabėgėliams ir prieglobsčio prašytojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min