Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 6d. 15:31 , Atnaujinta: 2020 balandžio 6d. 19:57

Blogasis scenarijus Marijampolės ligoninėje: koronavirusas nustatytas ir medikams, ir pacientams, pranešama apie mirusį

Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis
Marijampolės savivaldybės nuotr. / Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis

Marijampolės savivaldybė savo paskyroje feisbuke praneša apie koronaviruso protrūkį Marijampolės ligoninėje: koronavirusas nustatytas ir ligoninės medikams, darbuotojams, ir pacientams. Uždarytas ligoninės Vidaus ligų skyrius. Pirmadienio vakarą Marijampolės savivaldybės administracijos vadovas Karolis Podolskis pranešė, apie nuo koronaviruso mirusį pirmąjį žmogų rajone, taip pat infekcija diagnozuota dar dviem žmonėms.

Pranešė apie pirmąją mirtį

Marijampolės savivaldybės administracijos vadovas Karolis Podolskis savo feisbuke pirmadienį informavo apie pirmąją mirtį rajone ir dar du užsikrėtimo atvejus.

"Ką tik gavau iš ligoninės informaciją, jog be esamų jau užsikrėtusių 3 pacientų, Marijampolės ligoninėje užsikrėtė dar trys, kuriems šiandien buvo imti tyrimai.

Vienas iš jų - garbingo amžiaus žmogus, kuriam patvirtintas COVID-19, šiandien ligoninėje mirė.

Taigi dabar turime jau užsikrėtusius 5 pacientus ir 5 darbuotojus.

Su nerimu laukiu naujų tyrimų atsakymų.

Saugokime vieni kitus.", - feisbuke rašė K.Podolskis.

Koronaviruso protrūkis

Pirmadienį į skubiai dėl koronaviruso protrūkio Marijampolės ligoninėje sušauktą nuotolinį posėdį rinkosi Marijampolės savivaldybės ekstremalių situacijų komisija.

Anksčiau pirmadienį, Marijampolės ligoninės direktorė informavo, kad teigiami COVID-19 ligos atvejai nustatyti 8 žmonėms: dviem medicinos darbuotojams, 3 ūkio darbuotojams ir 3 Vidaus ligų skyriaus pacientams. Sukarščiavę pacientai transportuoti į Kauno klinikinę ligoninę, personalui skirta privaloma saviizoliacija, kontaktą turėję darbuotojai – taip pat izoliuojami savo arba savivaldybės patalpose.

Kadangi infekuotieji dirbo arba gydėsi Vidaus ligų skyriuje, šis skyrius uždarytas ir vykdoma dezinfekcija. Taip pat bus tiriami visi 50 šiame skyriuje dirbusių darbuotojų ir 38 čia gydęsi pacientai.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras šiuo metu atlieka epidemiologinius tyrimus, tačiau jau dabar aiškėja bent 33 išoriniai sergančiųjų kontaktai.

Visi kontaktavę žmonės yra informuoti ir laikosi saviizoliacijos, o ten, kur gyvena sergantieji, bus vykdoma patalpų ir laiptinių dezinfekcija.

„Nutiko tai, kas nutikti galėjo blogajame koronaviruso plitimo scenarijuje, – po posėdžio kalbėjo Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas Karolis Podolskis. – Protrūkis ligoninėje privertė sunerimti visus. Užsikrėtę medikai, pagalbinis personalas ir pacientai, izoliuojami Vidaus ligų skyriaus darbuotojai, iš kurių 27 apgyvendinami mūsų numatytose patalpose. Sunkiausia tai, kad ligoninėje gulintiems pacientams reikia medikų priežiūros, o po protrūkio ir priverstinės saviizoliacijos pradedamas jausti medicinos darbuotojų trūkumas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

21:30
01:14
00:13

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min