Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 17d. 08:00

Brakonieriai plečia „verslą“

Žuvis tinkluose
Vilniaus RAD gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnų nuotr. / Tinklais pagautos žuvys

Suvalkijoje ir Dzūkijoje sparčiai plinta naujas verslas – neteisėta prekyba nelegaliai sužvejota žuvimi.

Po Suvalkijos kaimus zuja apsukrūs verteivos, gyventojams siūlantys pirkti žuvų, LŽ duomenimis, dažniausiai sugautų Žaltyčio, Amalvo ar kituose ežeruose, kur verslinė žvejyba iš viso draudžiama.

Kaime šalia Marijampolės gyvenanti Genovaitė K. LŽ pasakojo, kad jau pusmetį ji neperka žuvų jokioje parduotuvėje. Du jaunuoliai jų pristato tiesiai į namus – ne šaldytų, bet šviežių. "Kas savaitę į mūsų kiemą užsuka lengvasis automobilis. Juo atvažiavę vyrai siūlo pirkti šviežių žuvų. Nusiperku, nes jie parduoda pigiau nei parduotuvėje", – pasakojo moteris. Ji sakė dažniausiai perkanti lynus, už jų kilogramą mokanti apie 10 litų. Stambesni ešeriukai kainuoja 8-9 litus, o smulkesni, tinkamesni žuvienei – 5-6 litus. Lydekų kilogramas – apie 15 litų.

„Niekad neklausinėju, kur vyrai tas žuvis pagavo. Kartą prasitarė, kad atveža iš Žemaitijos. Buvo keistoka tai girdėti – labai jau didelis atstumas nuo Žemaitijos iki mūsų", – tikino pašnekovė.

Šviežių žuvų iš „verslininkų" gali nusipirkti ne tik Suvalkijos, bet ir kai kurių Dzūkijos kaimų gyventojai. Aplinkosaugininkai neabejoja, kad žuvis pardavinėja brakonieriai, prigaudę jų tinklais, kuriais draudžiama žvejoti.

„Neturime informacijos, kad Marijampolės ar Vilkaviškio krašte kas nors legaliai vežtų parduoti šviežias žuvis. Prieš keletą metų Kauno mariose sugautų žuvų atveždavo tenykščiai verslininkai. Tačiau dabar žuvų vežioti jiems nebeapsimoka", – LŽ sakė Marijampolės regiono gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Jonas Lažauninkas. Jis teigė turintis žinių apie vieną Marijampolės grupuotę, kurios nariai ne kartą bausti už neteisėtą žvejybą. Tačiau tai jų nesustabdė – brakonieriai ir dabar verčiasi nelegalia veikla. Po kaimus jie važinėja raudonos spalvos „VW Passat" automobiliu, siūlydami pirkti ne tik lynų, bet ir karpių ar kitokių žuvų. Įtariama, kad šiai grupuotei vadovauja marijampolietis Redas R. Brakonierius ne kartą baustas, tačiau jis baudų nemoka ir tęsia savo veiklą.

Praėjusią savaitę jį kartu su keliais bendraminčiais aplinkosaugininkai sulaikė Vilkaviškio turgavietės prieigose pardavinėjančius lynus. Įkliuvę jie dar turėjo apie 20 kilogramų žuvų. Tądien prekiautojai atsipirko 500 litų administracine bauda – tiek jie uždirba per dieną.

„Lietuvos įstatymai per švelnūs brakonieriams, žuvis gaudantiems tinklais. Šiemet per pusmetį jų mes nubaudėme tiek, kiek pernai per visus metus – 31", – LŽ pažymėjo J.Lažauninkas. Marijampolės regiono gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko nuomone, įstatymus reikėtų griežtinti ir už pakartotinius nusižengimus taikyti baudžiamąją atsakomybę.

„Lietuvos žinios“
Temos: 1 Žuvys
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min