Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 25d. 10:30

Britiškoji COVID-19 atmaina Vilkaviškyje: visi šeši atvejai susiję su protrūkiu vietos ligoninėje

Vilkaviškis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Vilkaviškis

Paskelbta žinia, kad mūsų šalyje nustatyta 11 britiškosios koronaviruso (COVID-19) atmainos atvejų, sukėlė nerimo. Užsikrėtimų žemėlapis apėmė Kauną (4 atvejai), Marijampolę (1 atvejis) ir Vilkaviškį – čia nustatyti 6 šios atmainos atvejai. Kaip sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovai, šiuo metu specialistai tęsia tyrimą, bet jau žinoma, kad visi šeši atvejai susiję su protrūkiu Vilkaviškio ligoninėje.

Rado 11 atvejų

Trečiadienio vakarą paskelbta, kad per pastarąją savaitę buvo ištirti 96 ėminiai, o šiandien 11-oje ėminių nustatyta šio viruso mutacija. Tai patvirtinančius sekoskaitos tyrimų rezultatus gavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų laboratorija.

Paaiškėjo, kad 6 ėminiai su britiškąja koronaviruso atmaina „atkeliavo“ iš Vilkaviškio, 4 – iš Kauno, o 1 – iš Marijampolės.

Iš viso šiuo metu šalyje jau yra žinomų 12 atvejų, kai žmonės užsikrėtė britiškąja viruso atmaina. Pirmasis pacientas jau yra pasveikęs.

Taip pat SAM praneša, kad šią savaitę iš viso tirta 284 ėminiai.

Kauno klinikos jau ištyrė minėtuosius 96, dar 188 ėminius tiria „European Centre for Disease Prevention and Control“ laboratorija.

Tikimasi iš šios užsienio laboratorijos rezultatų sulaukti artimiausiu metu.

Šie duomenys neramina specialistus. Kaip sakė vyr. šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė, „signalas yra liūdnas ir blogas“.

LSMU Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius habilituotas daktaras Renaldas Jurkevičius teigė, kad buvo tikėtasi, jog britiškasis COVID-19 variantas bus fiksuotas ir Lietuvoje.

Atliekamas retrospektyvinis tyrimas

Kaip 15min sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė, šiuo metu specialistai tyrimą atlieka retrospektyviai:

„Dabar kaip ir įprasta, kaip ir darėme nustačius patį pirmą mutacijos atvejį, mūsų specialistai retrospektyviai vėl atlieka papildomai epidemiologinį tyrimą ir bando dar nustatyti ne tik didelės rizikos sąlytį, ką darome įprastai nustačius atvejį, bet ir mažos rizikos sąlytį turėjusius asmenis su tais užsikrėtusiais žmonėmis.

Tokie NVSC veiksmai, kadangi informacija tik vakar buvo gauta, tai specialistai tik ir pradėjo dirbti su tais atvejais.“

Specialistai atlieka papildomą epidemiologinį tyrimą ir bando nustatyti ne tik didelės rizikos sąlytį, bet ir mažos rizikos sąlytį turėjusius asmenis.

Anot J.Petravičienės, svarbu yra tai, kad visi šie atvejai, kurie, kaip paaiškėjo, turėjo mutaciją, jau buvo epidemiologiškai ištirti.

„Būna, kad dėl tam tikrų aplinkybių nespėjame ištirti – objektyvios priežastys lemia, kad negalima su žmonėmis susisiekti, bet čia jau buvo visi kontaktai nustatyti. Dabar retrospektyviai žiūrima ir į mažos rizikos sąlytį“, – teigė NVSC atstovė.

Užsikrėtė globos namų gyventojai

Daugiausia britiškosios atmainos atvejų dabar yra nustatyta ėminiuose iš Vilkaviškio.

J.Petravičienė teigė, kad dabar turimais duomenimis, visi šeši atvejai šiame mieste susiję su protrūkiu vietos ligoninėje. Kaune du žmonės yra iš socialinės globos namų, vienas įvežtinis atvejis iš Švedijos.

Ar ligoninėje galėjo būti ir daugiau britiškosios atmainos atvejų, pasakyti būtų galima atlikus tų atvejų sekoskaitą.

Ši informacija dar bus atnaujinta, kai NVSC specialistai baigs savo tyrimus.

Kaip feisbuke skelbia Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka, vasario 24 d. duomenimis, per praėjusią parą Vilkaviškio rajone buvo registruoti 7 nauji COVID-19 atvejai.

Iš viso Vilkaviškio rajonui priskiriami 143 sergantieji. Antradienį pasveiko 10 rajono gyventojų.

Vilkaviškio rajonas ir toliau išlieka raudonoje zonoje.

Pagal 14 d. sergamumą 100 tūkst. gyventojų rajono rodiklis siekia 222,1/100 tūkst. gyventojų., Lietuvoje – 247/100 tūkst. gyventojų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min