Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 birželio 4d. 05:45

Bronius Bradauskas į Seimą keliaus „švarus“: dėl jo statinių ant ežero į teismą nesikreipta

Bronius Bradauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Bronius Bradauskas

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) tarybos narys Bronius Bradauskas į Seimą sugrįš nusikratęs nelegalaus statytojo etiketės. Ją politikui lipdė statybų priežiūros inspektoriai – šiems buvo kilę abejonių dėl statinių ant Margio ežero, tačiau po netrumpo inspekcijos ginčo su prokurorais B.Bradauskas šventė pergalę – į teismą dėl jo statinių nesikreipta.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl B.Bradausko statinių kreipėsi dar 2018 metų sausį.

Inspekcija prašė prokurorų ginti viešąjį interesą ir per teismą panaikinti statybos užbaigimo akto dalį dėl Trakų rajone ant Margio ežero esančių statinių – elingo, pastogės ir pavėsinės. Minėtas dokumentas buvo parašytas 2010 balandį.

Inspekcija šių veiksmų ėmėsi po žiniasklaidos straipsnių apie tai, kad B.Bradausko sklype pastebėti statiniai gali būti neteisėti.

Kaip rašė portalas delfi.lt, keli statiniai nebuvo prie ežero – jie pastatyti tiesiai ant jo. Vandens telkinio pakrantės apsaugos juostoje apskritai jokių statinių negali būti.

B.Bradauskas portalui aiškino nieko nepažeidęs, nes turi visus leidimus. Jis aiškino, kad priėjimas prie ežero žmonėms neužtvertas.

Kaip baigėsi ši istorija?

VTPSI atstovė spaudai Asta Kazickienė 15min pateikė informaciją, kad gavusi inspekcijos kreipimąsi Vilniaus apygardos prokuratūra po dviejų mėnesių atsakė, kad buvo priimtas nutarimas dėl atsisakymo taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Tačiau sprendimą peržiūrėjusi Generalinė prokuratūra pernai birželį panaikino šį nutarimą.

Tačiau Vilniaus apygardos prokuratūra neapsigalvojo – po mėnesio priėmė nutarimą, kuriuo pakartotinai atsisakė taikyti viešojo intereso gynimo priemones.

Su šiuo sprendimu nesutiko VTPSI. Pernai rugpjūtį inspekcija pateikė Generalinei prokuratūrai skundą, prašydama panaikinti Vilniaus prokurorų sprendimą nesikreipti į teismą dėl B.Bradausko pastatų.

Tačiau Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras rugsėjį paliko galioti nutarimą, kuriuo atsisakyta kreiptis į teismą. Su B.Bradausku apie jo statinius 15min pasikalbėti nepavyko, nes jo telefonas pirmadienį buvo išjungtas.

B.Bradauskui vartai į Seimą atsivėrė kolegai socialdemokratui ir parlamentarui Juozui Olekui iškovojus Europos parlamento nario mandatą. Anksčiau ilgametis socialdemokratas 15min tvirtino jau nusprendęs grįžti į Seimą.

Jis atskleidė bandysiantis taisyti teritorijų planavimą ir statybas reglamentuojančius įstatymus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min